Конспект уроку з математикиу для 2 класу формі віртуальної подорожі на тему "Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числи 4. Обчислення виразів на дії різного ступеня".
Мета: формувати навички табличного множення числа 4; вправляти учнів у розв'язування задач; розвивати логічне мислення; виховувати любов до предмету
Учні подорожують на шкільному автобусі країною Мультдяндія виконуючи завдання від казкових героїв. Виконавши всі завдання повертаються до рідної школи.
Завдання сформовані за підручником М. В. Богданович, Г. П. Лишенко Математика 2 клас. 2012р.
Левченко Аліна Юріївна
учитель початкових класів
Комунальна установа Сумська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів № 21, м. Суми, Сумської області
Вправи і задачі на засвоєння таблиці множення числи 4. Обчислення виразів на дії різного ступеня
(урок із математики для учнів 2 класу
віртуальна подорож )
Підготувала:
учитель початкових класів
Левченко Аліна Юріївна
Суми, 2018
Мета: формувати навички табличного множення числа 4; вправляти учнів у розв’язування задач; розвивати логічне мислення; виховувати любов до предмету
Тип уроку: урок віртуальна подорож
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання (1 слайд)
Дорогі мої малята,
Любі хлопчики й дівчатка.
Сядьте учні всі рівненько.
Підрівняйтеся гарненько.
Пролунав уже дзвінок
Всіх покликав на урок.
Тож і ми часу не гаймо
І урок розпочинаймо.
2. Емоційне налаштування
1. Девіз уроку (2 слайд)
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати.
Дружно й плідно працювати.
2. Правила уроку (3 слайд)
1. Слухати і чути.
2. Бути доброзичливими.
3. Бути активними.
4. Говорити тільки за темою.
5. Говорити коротко, по черзі.
6. Правило «піднятої руки».
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Гра «Шифрувальник» (5 слайд)
(64 – 40):3 = 8 Д (36 – 18):2=9 Н
27:3+49= 58 Ь 4•9 + 12 = 48 Т
4•7+17= 45 Л (30 – 16):2 =7 І
21 : 3 • 4= 28 Я 2•9+45= 63 У
30:3 +50 =60 Л 4•6+64=88 М
МУЛЬТЛЯНДІЯ
-Так, дітки, молодці. Це країна Мультляндія. Ми будемо подорожувати і відвідаємо наших казкових друзів.
- Виходимо зі школи, сідаємо у шкільний автобус і вирушаємо до країни Мультляндії. Їдемо і ось на зустріч нам Лунтик. Він простить нас про допомогу.
- Дітки, допоможемо нашому герою? (Так!)
2. Усне розв’язування задач від Лунтика (слайд 7)
- Допоможіть Лунтики розв’язати задачі.
1) Висота кожного поверху 4 метри. У будинку 7 поверхів. Яка висота будинку до даху. (4•9=36).
2) Максимко купив 6 альбомів для малювання, по 3 гривні кожний і зошит за 4 гривні. Яка вартість його покупки? ( 6•3+4=22).
3) Оксанка вирізала 15 паперових сніжинок. Дівчинка розклала їх у 3 коробки порівну. Скільки сніжинок у кожній коробці? (15:3=5).
- Молодці. Ви впорались із цим завданням вирушаємо далі. Ось на зустріч нам Нулик. Але він чомусь засмучений. Нулик забув відповіді таблиці множення на 4. Давайте йому нагадаємо та запишемо їх у своїх зошитах.
- Розгорніть свої зошити. Запишемо (дата, класна робота). (слайд 8)
2 лютого
Класна робота
3. Каліграфічна хвилинка
- Запишіть відповіді таблиці множення на 4. Перший варіант у порядку зростання, у варіант у порядку спадання.
І варіант – 4 8 12 16 20 24 28 32 36 40
ІІ варіант – 40 36 32 28 24 20 16 12 8 4
- Нулик за допомогу пропонує пограти в гру, яка називається доповни речення.
4. Гра «Доповни речення» (слайд 9)
1. Числа при додаванні називаються… (доданок, доданок, сума).
2. Знайти невідомий доданок можна так… (від суми відняти відомий доданок отримаємо невідомий).
3. Числа при віднімання називаються…(зменшуване, від’ємник, різниця).
4. Щоб знайти зменшуване необхідно…( до різниці додати від’ємник).
5. Числа при множенні називаються …(перший множник, другий множник, добуток).
5. Перший множник показує…(яке число повторюється, число яке додаємо).
6. Другий множник показує…(скільки разів додається).
7. Добуток – це… (результат дії множення).
8. Числа при діленні називається … (ділене, дільник, частка).
9. Ділене –це …(число, яке ділимо)
10. Частка –це …(результат при дії діленні).
- Ще одне прохання від Нулика допомогти записати математичний диктант.
4. Математичний диктант (слайд 10)
1) Сума чисел 12 і 18 поділити на 3. (10);
2) Різницю чисел 75 і 69 помножити на 2 (12);
3) Добуток чисел 9 і 4 збільшити на 47 (83);
4) Часту чисел 27 і 3 помножити на 4 (36);
5) Останнє число збільшити на 40 (76);
6) Записати сусідів останнього числа (75 і 77);
7) Останнє число зменшити на 56 (21).
- Подивіться на слайд та перевірте чи правильно розв’язали завдання. Самоперевірка
10; 12; 83; 36; 76; 75; 77; 21.
-Хто правильно розв’язав усі завдання молодці. А хто помилився не засмучуйтесь більше працюйте й у вас все вийде.
-Вирушаємо далі. І на стежинці зустрічаємо Кроша. Він просить нас попрацювати за підручничком, то ж розгортаємо свої підручники на сторінці 95. (слайд 11)
ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота за підручником С. 95
1. Завдання 616. Самостійна робота в зошиті (слайд 12)
Виписати приклади із значення 25
Під час перевірки учні читають виписані вирази і пояснюють спосіб обчислення.
2•9 + 6 = 24 18:3 +24 = 30
18: 2 +11= 20 27:3 +16 = 25
4•8 – 7 = 25 24:3+17= 25
Взаємоперевірка
- Молодці. І з цим завданням.
Давайте трохи відпочинимо, на галявинці проведем фізкультхвилинку.
Фізкультхвилинка «Якщо ти щасливий робим так».
- Ви впорались вирушаємо далі. На зустріч нам ще один казковий житель Мультляндії Мікі Маус. Йому необхідно допомогти розв’язати задачу.
2. Завдання 617. Колективне розв’язування задачі(слайд 13)
Коли з баку відлили фарбу в 3 банки, по 4 кілограми у кожну, у нього ще залишилось 8 кілограмів фарби. На скільки менше кілограмів фарби залишилось, ніж відлили?
-Про що запитується в задачі? (На скільки менше кілограмів фарби залишилось, ніж відлили?).
-Чи можемо відразу дати відповідь на запитання? (Ні).
- Що відомо з задачі? (Що з баку відлили в 3 банки фарби, по 4 кілограми і ще залишилось 8 кілограмів).
- Що необхідно знайти спочатку? (Скільки кілограмів фарби відлили в 3 банки, по 4 кілограми в кожну.)
- Якою дією можемо знайти? 3 • 4 = 12 (кг)
- Тепер можемо знайти на скільки менше кілограмів фарби залишилось, ніж відлили? (Так).
- Як саме? (12 – 8 = 4 (кг))
* Про що дізнаємось за виразом 4•3+8 ?
Задача
Відлили – у 3 б. по 4 кг
на ? менше
Залишилось – 8 кг
Розв’язання
1) 3 • 4 = 12 (кг) - відлили в 3 банки.
2) 12 – 8 = 4 ( кг)
або
3 • 4 – 8 = 4 (кг)
Відповідь: на 4 кілограми фарби.
3. Завдання з логічним навантаженням(слайд 14)
-Рушаємо далі. Їдемо. Їдемо. На зустріч нам Том і Джері. Вони почали сперечатись. Давайте дізнаємось чому. Том вважає що на першому малюнку зображено більше трикутників, Джері говорить, що на другому. Необхідно їм допомогти вирішити суперечку.
(2 трикутники) (3 трикутники)
- Їдемо далі. На шляху зустрічаємо Машу та Ведмедя. Вони пропонують обчислити вирази.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Обчислити значення виразів. (слайд 15)
Приклади
4 • 7 – 18 = 10 71 – 4 • 3 = 59
4 • 9 – 30 = 6 64 + 4 • 5 = 84
4 • 6 + 24 = 48 37 – 4 • 8 = 5
-Молодці. Рухаємось далі та зустрічаємо Попелюшку. Допоможіть їй визначити якою буда довжина стрічки розв’язавши задачу.
2. Завдання 618. Учні розв’язують задачу самостійно. (слайд 15)
Від стрічки відрізали 3 шматки, по 4 дм кожний. Залишилося 8 дм стрічки. Якої довжини була стрічка спочатку?
Задача 618
Відрізали – 3 ш. по 4 дм
Залишилось – 8 дм
Було - ?
Розв’язання
1група
3 • 4 + 8 =20 (дм)
Відповідь: 20 дециметрів довжина стрічки була спочатку.
2 група
1) 3 • 4 = 12 (дм) – відрізали від стрічки.
2) 12 + 8 =20 (дм)
Відповідь: 20 дециметрів довжина стрічки була спочатку.
3. Завдання з геометричним матеріалом (слайд 17)
Знайти периметр квадрату сторона якого дорівнює 2 см. Спочатку знайти дією додавання, а потім множення.
А В
2 см
D С
Р - ?
Розв’язання
Р= 2+2 +2 +2 = 8(см)
Р= 2•4=8(см)
Відповідь: 8 сантиметрів периметр квадрата АВСD.
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
Гра «Незакінчене речення» (слайд 19)