Конспект уроку з музичного мистецтва для 3 класу за темою "Світ тварин у мистецтві"

Про матеріал
Конспект уроку музичного мистецтва для 3 класу НУШ за підручником О.Калінченко, Л.Арістової "Світ тварин у мистецтві", тема №23
Перегляд файлу

                                                        Урок № 22

 

Тема: Світ тварин у мистецтві

 

Мета: формування ключових, мистецьких предметних та міжпредметних компетентностей, необхідних для художньо-творчого самовираження в особистому та суспільному житті. Продовжувати роботу над поняттями «симфонія», навчати учнів висловлювати враження від музичних творів, вираз­но співати; розвивати в учнів спостережливість, почуття ритму, прищеплювати учням зацікавленість музични­ми образами.

 

Музичний матеріал: П. Чайковський. Cимфонія № 2 до мінор. Четверта частина (фрагмент). українська народна пісня «Журавель» -розучування

 

Обладнання: мультимедійна презентація, комп’ютер.

 

Хід уроку

 

І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

  1. Перевірка готовності класу до уроку
  2. Музичне вітання

 

 

ІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

 

Розгадайте загадку, щоб дізнатись який птах завітає сьогодні до нас на урок.

 

Довгі ноги, довгий ніс.

Прилетів — обід приніс:

Смачних жабеняток

Для своїх маляток. (Журавель)

 

Перегляд відеоматеріалу

https://www.youtube.com/watch?v=NF9HTh9qQ68

У відеоматеріалі розказується про особливість зовнішнього вигляду, звичок журавлів та цікаві факти: трубне курликання журавлів чутно за кілька кілометрів. за один день журавель здатен пролетіти до 800 к

 

ІІІ ОСНОВНА ЧАСТИНА

 

1.Актуалізація

Пригадайте, що ви знаєте про журавля: як він виглядає, як рухається?

(Журавель має видовжений дзьоб, довгі лапи та великі крила. Він ходить поважно, високо піднімаючи лапи, а літає дуже швидко )

 

А чи може музика зобразити журавля та передати образ птаха? Як буде рухатись музика: уривчасто чи плавно?

 

2. Музичне сприймання

 

  • Прослухайте українську народну пісню «Журавель». 
  • Зверніть увагу, як рухається мелодія?
  • Чи передає музика особливості рухів  птаха?

 

Після прослуховування відбувається бесіда (дійсно, мелодія пісні поривчаста, що нагадує кроки журавля )

 

3. Гра «Відтвори ритм»

 

  • Спробуйте відтворити ритм пісні.

 

Діти слухають пісню, пробують відтворити ритм за допомогою  шумових інструментів,.

 

4. Засвоєння нових знань

 

     Облітав журавель

Сто морів, сто земель,

Облітав, обходив,

Ноги, крила натрудив.

Ми спитали журавля:

— Де найкращая земля?

— Журавель відповідає:

— Краще рідної немає!   (“Облітав журавель” П.Воронько)
 

 

 

Україна – чудова земля! Багато композиторів присвячували свої твори нашій Батьківщині. Російський композитор П.Чайковський часто приїжджав в Україну. Йому подобались українські пісні. Одну з них він включив у свій великий твір «Симфонію №2»

Пригадайте, скільки частин має симфонія? Які вони за характером?

(Симфонія складається з чотирьох частин: 1 – повільна, 2 – швидка, 3 – помірна, 4 – швидка. )

     Послухайте фрагмент четвертої частини «Симфонії №2» П.Чайковського. Подумайте, яку українську народну пісню включив композитор у симфонію, як вона змінилась?

 

5. Вправа «Малюємо музику»

 

     Спробуйте намалювати образи, навіяні музикою, обравши теплі, або холодні кольори, відповідно до настрою музики.

 

Діти, слухаючи музику виконують невеликий сюжетний, або абстрактний малюнок-експромт. Після прослуховування відбувається бесіда.

  •   Яку українську народну пісню включив .Чайковський у симфонію №2.
  •   Чи змінилась пісня у симфонії?
  •   Який темп музики?
  •   Яка частина симфонії пишеться у швидкому темпі?
  •   Розкажіть про образи, які виникли у вашому малюнку під час слухання музики, поясніть зв'язок колориту вашого малюнку і характеру музики.

 

6. Танцювальна хилинка «Журавель»

https://www.youtube.com/watch?v=MQgbFtbWLUs

 

7. Вокально-хорова робота

- Правила співу, гра «Так-ні».

(Діти погоджуються, або не погоджуються з твердженнями)

 

Щоби правильно співати,

Маємо багато знати.

Це, насамперед, постава,

Поспівки і різні вправи.

 

 

Щоб красиво заспівати

Треба голосно кричати

 

Рівно спину не тримай

Плечі вище підіймай

 

Дикція, чітка вимова,

А ще й дихання – основа

Гарно звук видобуваймо

Та всі дружно ми співаймо

 

  •   Розспівування

https://www.youtube.com/watch?v=uZYI6p8ERKI

 

Да-да-да – з хмарок капає вода.

Ди-ди-ди – не злякаюсь я води.

Ду-ду-ду – парасольку я знайду.

Де-де-де – хай цей дощик далі йде.

 

  •   Розучування у.н.п. «Журавель»

 

Занадився Журавель-Журавель

До Бабиних Конопель Конопель

Приспів:

Сякий-такий Журавель

Сякий-такий Довгоносий

Сякий-такий Довгоногий

Сякий-такий виступає

Конопельки все щипає

Оце ж тобі Журавель-Журавель

Не ходи до Конопель-Конопель

Щоб ти більше не літав не літав

Конопельок не щипав не щипав

ІV ПІДСУМОК УРОКУ

docx
Додано
17 лютого 2021
Переглядів
4328
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку