Навчання грамоти.
Тема: Закріплення звукових значень букви «є».Звуковий аналіз слів.Скоромовка. Опрацювання казки «Як білка і заєць одне одного не впізнали»
Мета: ознайомити учнів із казкою «Як білка і заєць одне одного не впізнали»; формувати вміння правильно,виразно,свідомо читати,давати повні відповіді на запитання, розвивати увагу та спостережливість; виховувати бажання вчитись.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Привітання з лего:Хай в небі світить сонечко
Травичка хай росте
Пливе хмаринка в небі
І річка хай тече
Любов'ю все зігріємо
У дружбі краще жить
Ми до вершин крокуємо
Хай нам усім щастить.
Сіли,дітки, всі рівненько
Попрацюємо гарненько.
ІІ. Актуалізація знань учнів
1.Мовне розчитування.
-Повторення букв алфавіту
-Зарядка звукова(на дошці висить)
-читання слів блискавкою:ніс,щит,ніж…
-читання з проектора:за 10 хвилин
-встав букву,утвори слово:дуб,зуб,куб…(по одному)
-читаємо слово мовчки,показуєм лего відповідь
-обведи букву з якої починається слово.
-перевірка читання тесту « Буруля»
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів
Сьогодні на уроці ми з вами прочитаємо казочку про лісових тваринок.А про яких тваринок ви дізнаєтеся ,коли із поданих складів утворите слова.
Гра «Розгубились склади»
ка-біл чик-зай
Гра «Крокуй і думай»(висить малюнок білки і зайця)
На кожний крок учень називає слово, що характеризує тваринку.
Заєць який?(Білий,пухнастий,вухатий,полохливий,сірий,маленький.)
Білка яка?( Руда,пухнаста,м’яка,рухлива,невелика,сіренька.)
-Діти, а чому ви сказали, що зайчик і сірий ,і білий, а білочка-руда і сіренька?
ІV. Повторення вивченого матеріалу
На минулому уроці ми вивчали букву Є.
-Чим відрізняються велика і маленька букви є?
Гра «Злови літеру є»
-Не ховайся ,букво Є,
Озвися,де ти є?
-Я-сказала буква Є,-
У словах моє,твоє,
У фойє і в ательє,
У єхидни ,у єнота,
А нема-у бегемота.
Гра «Назви слово»
Зажурилась буква Є,
Хоча все у неї є.
Але слів на букву Є
Небагато в мові є.
Тож потіште букву цю
І назвіть їй по слівцю.
Тепер дружно починаймо
Скоромовку промовляймо.
В темно-сірому жупані
Сидить зайчик на дивані.
Зачинив свою хатинку
І гризе смачну морквинку.
Руханка
V.Повідомлення теми і завдання уроку
Сьогодні на уроці ми прочитаємо цікаву казку «Як білка і заєць одне одного не впізнали»,вивчимо скоромовку,будемо вчитися виразно читати,складати речення.
VІ.Вивчення нового матеріалу
1. Читання вчителем казки.
-Між ким відбулася розмова?
2.Словникова робота
Хмиз-опалі гілки дерев.
Вбрання-одяг,зовнішній вигляд зайчика та білочки.
3.Читання казки учнями.Різні види читання(хорове, «ланцюжкове»)
4.Робота з ілюстрацією до тексту.
-До якої частини казки ви віднесете малюнок.
5.Руханка
6.Гра «Так чи ні»
Зайчик з білочкою познайомилися взимку? (Ні.)
Білочка вимостила собі гніздо під хмизом? (Ні.)
Зайчик сховався у гнізді? (Ні.)
Зайчик взимку став білий?(Так.)
Білочка взимку була в сірому кожушку?(Так.)
Звірі впізнали одне одного влітку?(Так.)
7.Гра «Дочитай речення»
Білка вимостила собі гніздо …..
От поглядає білочка з гнізда на зайчика і не впізнає-…
Аж тоді вони впізнали одне одного, як літечко знову прийшло….
8.Знайдіть у тексті слова з літерою «є».
9.Робота із фішками для звукового аналізу слів.
-Складіть звукові схеми до слів заєць,білка.
10.Гра “Кубик Блума»(на закріплення та усвідомлення змісту прочитаної казки)
Підсумок уроку
-Складіть звукові схеми до слів заєць,білка.
-Чи сподобався вам урок?
- Які завдання найбільше сподобалися?
Всі ви, діти, -молодці,
Гарно працювали!
Але дзвоник пролунав,
Він мені і вам сказав,
Що урок вже час кінчати,
Треба йти відпочивати!