Конспект уроку з німецької мови
9 клас (5 рік навчання)
«Reisevorbereitungen»
Підготував вчитель
німецької мови
ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Конюхи
Зелений Ігор Ігорович
2020
Тема: Reisevorbereitungen – Підготовка до подорожі.
Мета:
навчальна: вчити учнів вживати лексику за темою, вести бесіду про приготування до подорожі, вживаючи лексичні одиниці, закріпити лексику по темі «Подорож».
розвивальна: розвивати інтелект, нахили та здібності учнів, розвивати навички монологічного та діалогічного мовлення, формувати міжкультурну компетенцію учнів, розвивати спостережливість, уважність.
виховна: виховувати повагу до традицій та звичаїв своєї та інших країн, виховувати інтерес до вивчення німецької мови.
Обладнання: підручник «Німецька мова, 9 клас, автор Сотникова Г.І.», роздатковий матеріал, картки з завданнями, текст для читання із завданням, схеми, таблиці.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
І. Початок уроку
1. Підготовка до сприйняття іншомовного мовлення
1) Привітання. Організація класу.
L: Guten Tag, Kinder! Es freut mich euch wieder zu sehen. Wie geht es euch? Wer fehlt heute? Welcher Tag ist heute?
2) Оголошення теми та мети уроку.
Dann beginnen wir unsere Stunde. Heute machen wir viele interessante Übungen, hören, spielen und schreiben. Heute beginnt unsere «lange Reise» durch Berge und Wälder, durch Flüsse und Seen, in andere Städte und Länder, in die weite Welt. Seid ihr für die Reise bereit? Was nehmen wir in die Reise mit?
3) Фонетична зарядка.
Гра «Fünf Wörter zu jeder Buchstabe».
Мета: збагачування лексики, розвиток мовної здогадки учнів.
Учитель пише на дошці горизонтально будь-яке слово. Учні повинні дописати до кожної літери цього слова вертикально п’ять нових слів, щоб вони починалися з відповідної літери.
R E I S E
L: Wer schreibt 5 Wörter zu jeder Buchstabe schneller ist Sieger.
ІI. Основна частина уроку
Übung 8, Seite 120.
L: Was ist Reisen? Welche Assoziationen habt ihr mit dem Begriff «Reisen»?
б) Словникова робота.
Учні записують нові слова у словник і перекладають їх на українську мову.
(der Koffer, die Handtasche, das Flugticket, das Zelt, der Reiseführer, besorgen, auf der Reise, seine Siebensachen einpacken, Reisefieber haben, Kanu fahren).
3) Письмо.
Was macht man vor der Reise, auf der Reise, nach der Reise? Schreibe.
4) Виконання умовно-комунікативних вправ.
Was nehmen wir mit?
(Розвиток навичок діалогічного і монологічного мовлення. Учні в групах готують розповідь про те, що вони візьмуть з собою в подорож використовуючи план-схему.
Режим роботи: в групах. Після обговорення кожна група представляє свій список необхідних речей і аргументує свій вибір використовуючи опорні конструкції).
Redemittel:
Ich schlage vor, wir nehmen … mit.
Ich meine, wir müssen … mitnehmen.
…ist wichtig/notwendig.
5) Заповнення таблиці.
Teilt die Wörter in die Gruppen.
Die Reise, das Reisen, der Reiseleiter, die Einreise, die Ausreise, die Weltreise, das Reiseziel, das Ausland, das Reisebüro, die Rundreise, der Urlaub, die Dienstreise, der Urlaubsort, die Fahrt, der Aufenthalt, der Pass, das Hotel, der Bus, das Reiseprogramm.
|
Reise- |
-reise |
Sonstiges |
|
|
|
|
ІII. Заключна частина уроку
1) Пояснення домашнього завдання.
Was machst du vor der Reise? Schreibe. (Übung 8, Seite 123).
2) Систематизація вивченого. Підсумки уроку.
- Was kann man mit auf die Reise nehmen?
- Was kann man machen auf die Reise?
- Wer war heute besonders aktiv?
L: Heute habt ihr besonders gut gearbeitet und ihr bekommt gute Noten. Auf Wiedersehen!
Sch: Danke. Auf Wiedersehen!