«Schule – und dann?“
Мета: повторити та закріпити лексику з теми «Професії.», активізувати лексику на основі аудіювання, формування навичок монологічного мовлення, діалогічного мовлення, вдосконалення навичок вживання складних речень з deshalb;розвивати навички читання, аудіювання, говоріння, письма, соціокультурний аспект, розширювати творче мислення, розвивати вміння учнів здійснювати мовленнєву діяльність;виховувати допитливість, спостережливість, увагу, мобільність, заохочувати до пошуку нових знань, вміння само актуалізуватися, само реалізуватися під час вибору професії та працевлаштування.
Методична мета: використання ІКТ, інтерактивних форм і методів роботи, моделювання ситуацій спілкування.
Обладнання: Підручник, роздавальний матеріал з теми «Професії», плакат, комп’ютер, малюнки, картки з завданням, відеоролик на тему «Професії», відеоролик на тему «Веймар – о поетах і зіркових готелях».
Хід уроку
І. Початок уроку.
1.Привітання
2.Мовленнєва розминка
Welche Schulen gibt es in der Ukraine?
In welchem Alter gehen die ukrainischen Kinder in die Schule?
In welchem Alter absolviert man die Schule?
Welche Noten haben die ukrainische schüler?
Welche Schultypen gibt es in Deutschland?
In welchem Alter gehen die Kinder in Deutschland in die Schule?
Welche Stufe gibt es?
Wie viele Klassen hat Schulsystem Deutschlands?
Пісня „Deutschlehrerin“
https://www.youtube.com/watch?v=Xve-C81J7KQ
https://lyricstranslate.com/ru/einshoch6-deutschlehrerinnen-lyrics.html - текс пісні
- Heute in der Stunde werden wir über die Berufe sprechen. Wir wiederholen Wörter zum Thema, arbeiten mit diesen Wörtern, machen verschiedene lexikalische Übungen, wiederholen grammatischen Stoff, sehen ein Video zum Thema „Berufe“ an, beantworten die Fragen zu diesem Video, präsentieren Dialoge, hören monologische Mitteilungen und werden aktiv und sehr aufmerksam.
ІІ. Основна частина
А) повторення л.о
https://deutschlernerblog.de/berufe-wortschatz-lernen-a1-und-a2/
б) робота в Lerning Apps
http://www.allgemeinbildung.ch/fach=deu/Berufe-I_01a.htm
в)Робота в парах
- Lest die Sätze! Wer macht das?
Welches Wort passt?
Der Lehrer |
verkauft |
in der |
Schule |
Der Schüler |
kauft |
im |
Supermarkt |
Der Verkäufer |
spielt |
In der |
Schule |
Der Kunde |
repariert |
im |
Kaufhaus |
Der Schauspieler |
musiziert |
im |
Theater |
Der Musikant |
marschiert |
Im |
Opera |
Der Soldat |
lernt |
im |
Platz |
Der Elektriker |
lehrt |
In der |
Firma |
Der Artist |
jongliert |
im |
Zirkus |
2. Вивчення нового матеріалу
А) Перегляд відео «Straßenumfrage – Was sind Sie von Beruf?»
https://deutschlernerblog.de/berufe-wortschatz-lernen-a1-und-a2/
Berufe |
Richtig |
Falsch |
Der Konditor |
|
|
Der Student |
|
|
Der Richter |
|
|
Der Rechtsanwalt |
|
|
Der Polizeibeamter |
|
|
Die Ärztin |
|
|
Die Chirurgin |
|
|
Der Rentner |
|
|
Der Architekt |
|
|
Die Blumenverkäuferin |
|
|
Der Lebensmittelingenieur |
|
|
Der Maler |
|
|
Die Bankangestellte |
|
|
Die Modestilistin |
|
|
Der Arbeitslose |
|
|
Der Drucker |
|
|
Der Tischler |
|
|
Der Journalist |
|
|
Б) розвиток вмінь читання
(підручник стр.127, впр.16)
В) розвиток граматичних вмінь
* повторення правила утворення речень з deshalb
* гра «Мікрофон» (виконання впр. 17).
Г) робота з автентичним текстом (Deutsche Welle)
http://www.dw.com/de/deutschlehrerinnen/l-35989902
Übung 1: Was siehst du?
Im Musikvideo siehst du eine Deutschlehrerin und ihre Schüler. In welchen Situationen siehst du die Personen? Sieh dir die Bilder aus dem Video an und finde die richtige Beschreibung. Ordne zu.
1. 2. 3.
4. 5. 6.
ІІІ. Заключна частина уроку
1. Пояснення домашнього завдання
https://www.dw.com/de/deutschlehrerinnen/l-35989902 (Впр. 4,5)
А) виконання інтерактивних вправ
Б) оцінювання учнів
В) прощання