1
ШМО ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
КУ «БАСАНЬСЬКА ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ»
План-конспект уроку
з «Основ здоров’я» на тему:
«Безпека вдома»
Підготувала
вчитель початкових класів
Дмитренко О.І.
2018-2019 н.р.
Урок 21
Тема: «Безпека вдома»
Мета: розширювати знання учнів про основні правила особистої безпеки вдома; ознайомити і вивчити способи уникнення небезпеки; розвивати здатність орієнтуватися у складних ситуаціях, вміння оцінювати небезпеку та вибирати дії самозахисту; виховувати спостережливість та увагу.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Знову день почався, діти!
Всі зібрались на урок,
Тож пора нам поспішати –
Кличе в подорож дзвінок
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Постановка проблеми.
Отже, яке ви думаєте про що йтиме мова на нашому уроці? Якою буде тема уроку?
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми поговоримо про те, що можна робити вдома, якщо ви залишилися наодинці, як можна розважатися, гратися, а чого треба остерігатися. Ми вивчимо, як потрібно поводитися, коли дорослих немає вдома, а по телефону чи у двері дзвонять незнайомі люди. Ці знання вам необхідні, щоб зберегти здоров’я, майно вашої родини, а можливо і своє життя.
ІV. Закріплення нових знань.
На столі, в таємній скрині,
Мерехтить віконце синє.
У віконці щохвилини
Все нові й нові картини. (Телевізор)
Хоч і голосу не має,
Але голосно гукає.
Щоб могли порозмовляти
І про все на світі знати. (Телефон)
Кілобайти, гігабайти,
Папки, файли, блоги, сайти…
Знань чи мало різних має,
Цілий світ про нього знає. (Комп’ютер)
Хоч ви зовсім ще малята,
Але пам’ятайте:
Люди ви – не козенята правила…(вивчайте)
Якщо ви самі удома,
То запам’ятайте:
Ви людину незнайому в дім свій…(не впускайте)
Бо дитя не може знати,
В кого що на думці.
Незнайомець може мати
Зброю в своїй … (сумці)
Може речі всі забрати
І дитину вбити.
Тож не треба відчиняти –
Краще потерпіти,
Доки тато, доки мама
Не прийдуть до…(хати).
Вам людину незнайому не треба…(впускати)
Двері добре зачиняйте
Кожен раз, постійно!
Правила запам’ятайте
І живіть… (спокійно).
З’єднайте стрілочками поради і прочитайте їх.
Ніхто не потурбується про тебе краще, сам собі допоможу.
Я думаю про ніж ти сам.
Я здоров’я бережу, своє здоров’я.
V. Підсумок уроку.
Чи сподобався вам урок? Що саме?
Що нового ви дізналися? Які поради запам’ятали?