Конспект уроку з основ здоров'я для 3-го класу на тему "Взаємодія з іншими людьми. Дружний клас"

Про матеріал

Конспект уроку містить практичні вправи, направлені на згуртованість, взаємодію та злагодженість у роботі, - та матеріали, щодо Обговорення літературних джерел про сутність і значення взаємодії (на основі української народної казки «Ріпка» та байки Л. Глібова «Лебідь, Щука і Рак»)

Перегляд файлу

Конспект уроку

з основ здоров’я

для 3-го класу

  Підготувала

учитель початкових класів

Комунального закладу

«Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ступенів

Зміївської районної ради

Харківської області»

Бикова І.А.

 

Тема: Взаємодія з іншими людьми. Дружний клас. Практична робота: Обговорення літературних джерел про сутність і значення взаємодії (українська народна казка «Ріпка» та байка Л. Глібова «Лебідь, Щука і Рак»)

Мета:

  • вчити учнів спиратися на те, що об’єднує, а не роз’єднує людей, підвести їх до розуміння переваг взаємодії і злагодженості у роботі
  • формувати уміння аналізувати, робити висновки, виявляти розумну ініціативу;
  • сприяти згуртованості і дружбі у класі;
  • виховувати культуру спілкування.

 

Хід уроку

 І. Організація класу

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

2.1. Добери ознаку

Клас (який?) … (дружній, третій, великий, недружній, більшість хлопчиків/дівчаток і т.д.)

2.2. Вправа «Мікрофон»

- Що б ви могли розказати про наш клас?

- Які традиції існують у нашому класі?

2.3. Обери/або придумай девіз

□ «Один за всіх і всі за одного»

□ «Кожен сам по собі»

□ «Один поперед одного»

  _____________ (варіант учнів)

ІІІ. Оголошення теми і завдань уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

4.1. Бесіда.

-  Яку роботу в класі ви виконуєте разом?

-  Що потрібно для того, щоб ваша робота була успішною?

4.2. Складання правил роботи в групі (вибір необхідного):

кричати, сперечатися, радитися, домовлятися, наполягати на своєму, застосовувати силу, діяти разом,  вислуховувати один одного тощо

4.3. Чарівна частинка (доповнення правил)

д

 

 

            Взаємо

 

п

 

в

 

г

 

 

 

д

 

п

 

м

 

г

 

 

 

п

 

д

т

р

 

м

к

 

 

 

4.4. Робота в зошиті та  підручником (відповідні сторінки до теми*)

V. Фізпауза : чи вміємо взаємодіяти?

Розподілити дітей по парам.

Завдання учням: обвести шаблон геометричної фігури та вирізати її.

Умова: учні повинні обійнятися та працювати однією (вільною) рукою

  • Чи вийшло?
  • Якщо не вийшло, то чому?

VІ. Практична діяльність: обговорення літературних джерел

6.1.  Робота з казками «Ріпка», «Рукавичка», «Зимівля звірів»

- Знайдіть спільне у казках

- Поясніть, чого вони вчать

- Оберіть необхідне:

□ вчитися домовлятися

□ бути доброзичливим, людяним

□ боротися, протистояти злу

□ доводити справу до кінця

□ надавати посильну допомогу

□ ________________________ (варіант учнів)

6.2. Робота над байкою Л. Глібова «Лебідь, Рак та Щука»

- слухання аудіоказки

- питання за змістом байки

- складання порад для героїв байки

VІІ. Підсумок уроку

7.1. Відновлення прислів’їв, пояснення їх змісту

(вказівка: читати через слово)

Щасливо Де там дружніші, жити, там де і вміють сильніші. дружити.

7.2. Вправа «Дружній потиск»

(стати класом у коло, передати по колу «потиск», при цьому висловити сусіду слова підтримки: я тебе поважаю, я готовий тобі допомогти, ти можеш звертатися за допомогою, я хочу з тобою дружити, давай не будемо сваритися тощо)

Завершити вправу словами: «Ми - дружний клас, ми –молодці!»

 

*Бикова І.А. Основи здоров’я. 3 клас: робочий зошит із кольоровими наліпками: до підручника О.В. Гнатюк «ОРснови здоров’я. 3 клас»: за оновленою програмою – Х.:ПЕТ, 2017. – с.16-17

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.8
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 5
Оцінки та відгуки
  1. Ніколаєнко Анна Вікторівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Щербина Ольга Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3.  Andrey
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Яшин Данило
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Носик Інна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 2 відгука
doc
Додано
4 лютого 2018
Переглядів
2191
Оцінка розробки
4.9 (5 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку