Конспект уроку з основ здоров'я для 3 класу на тему " Здоров’я – найцінніший скарб людини!"

Про матеріал

Виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров'я та стимулювати бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя; нагадати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров'я; прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортом.

Перегляд файлу

 

Харківська  загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 118

Харківської міської ради

Харківської області 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.molsm.ru/uploads/images/14189/photo_event_641_600.jpg

 

 

 

 

                                                                                    Класний керівник

                                                                                    Ященко І. В.                                                                                                         

 

 

Харків

 

 

Тема уроку: Здоров’я – найцінніший скарб людини.

Мета: виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя; нагадати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я; прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортом.

Обладнання: презентація до уроку;олівці, картки «ТАК» (з написом зеленого кольору), карки «НІ» (з написом червоного кольору), стікери,  маски  із  зображенням фруктів і овочів.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку. СЛАЙД 1

Усі сідайте тихо, діти! Домовляймось – не шуміти, Працювати час настав.

Тож і ми часу не гаємо, Наш урок розпочинаємо!

Привітання вчителя. СЛАЙД 2

Поглянь, дитино, все довкола Так щиро посміхається тобі: І сонце, й небо, ліс і поле

Ти теж у відповідь їм посміхнись. Ти привітайся з днем чудовим,

Пташками, травами, струмочком голубим, І знай: усе це є природа,

Її люби, примножуй, бережи!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  •   Сьогодні незвичайний урок. А про що ми будемо говорити на уроці ви дізнаєтесь, послухавши вірш Лариси Шевчук.
  • Які слова у цьому вірші найголовніші? СЛАЙД 3

Життя твоє – безцінний дар. Не забувай про це ніколи.

Ти спиш під зорями стожар,


 

Чи з друзями ідеш до школи, Живеш ти в місті чи в селі, Подумай, як життя прожити? Ти слід залишиш на землі – То треба гарний залишити.

– Сьогодні ми з’ясуємо, в чому цінність людського життя та його неповторність. С

Епіграфом до уроку будуть слова Леонардо да Вінчі «Пам’ятай, життя – це подарунок; і той, хто його не цінує, на цей подарунок не заслуговує».

Як ви розумієте ці слова?

ІII. Повідомлення теми уроку і завдань уроку.

– Що на світі найдорожче? (Відповіді дітей вчитель фіксує на дошці). СЛАЙД 5

Немає нічого дорожчого на світі, Ніж дивне щастя жити на Землі

В здоров’ї кожній квіточці радіти, І посміхатися навіть уві сні.

Безцінний скарб, що ми здоров’ям звемо, Із юних літ нам треба берегти,

Адже нічого більше нам не треба, Щоб тільки всі здорові були ми.

Найдорожчий, безцінний скарб, що має людина – це здоров’я. СЛАЙД 6

Тема нашого уроку: Здоров’я – найцінніший скарб людини.

  • Що таке здоров’я? СЛАЙД 7

Здоров’я — стан живого організму, при якому організм у цілому і всі органи здатні виконувати свої життєві функції. СЛАЙД 8

  1. Вправа «Мікрофон»
  • Чи можете ви сказати про себе: «Я здоровий»? Чому ви так вважаєте? СЛАЙД 9
  • Свої відповіді починайте зі слів: «Я здоровий, тому що …». СЛАЙД 10, 11

Хто здоровий, – той сміється, Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини, Це ж чудово для людини!

Хто здоровий, той не плаче,


 

Жде його в житті удача. Він уміє працювати, Вчитись і відпочивати.

Хто здоровий – не сумує, Над загадками мудрує, Він сміливо в світ іде

Й за собою всіх веде!

Бо здоров’я – це прекрасно, Здорово, чудово, ясно!

І доступні для людини Всі дороги і стежини!

Зрозуміло, всім відомо,

Як приємно бути здоровим, Тільки треба знати,

Як здоровим стати.

– Щоб дізнатися або згадати, що потрібно знати і робити, щоб завжди бути здоровим, ми здійснимо до «Країни міцного здоров’я».  СЛАЙД 12 До цієї країни ведуть безліч стежинок. На яких нас чекають багато пригод і цікавих випробувань.

Стежина «Режим дня». СЛАЙД 13

Режим дня – це правильне чергування праці і відпочинку.

  1. Завдання: якщо я чітко дотримуюся режиму дня, то: все виконую вчасно;

завжди запізнююся;

встигаю багато чого зробити; почуваюся бадьорим і веселим; ходжу похмурий і втомлений.

  1. Гра «Режим дня».

На екрані розміщені малюнки із серії «Режим дня». СЛАЙД 14  Діти розташовують їх у відповідності до свого «Режиму дня».

Висновок: для того, щоб бути здоровим, слід дотримуватись режиму дня.

Стежина «Особиста гігієна». СЛАЙД 15

Хто здоровим хоче буть,


 

Умиватись не забудь Ти ранесенько вставай, Ручки милом умивай.

Завдання: установіть зв’язок між словами, підбери відповідні слова:

 

Мило

Зуби

Волосся

Нігті

Хустка

Дзеркало

Вода

 

 

 

 

 

(Щітка, гребінець, ножиці, ніс, лице).

  • Який висновок ми можемо зробити?

Висновок: щоб бути здоровим, необхідно дотримуватися правил особистої гігієни: кожний ранок умивайся, чисть зуби, мий вуха та шию; завжди мий руки перед їжею; коротко зістригай нігті; тримай у порядку своє волосся; користуйся носовою хусткою.

ІV. Фізкультхвилинка. СЛАЙД 16

Стежина «Ранкова зарядка і спорт».

Кожен день по розпорядку Маємо робить зарядку.

Для здоров’я вона – плюс, Намотай собі на вус

Зарядкою починають свій день спортсмени, туристи, солдати. Бо фізичні вправи зранку – це заряд бадьорості на весь день. Після неї ви почуваєте себе бадьоро. Ну а ми зробимо фізкультхвилинку.

Стежина «Їжа – джерело росту і здоров’я». СЛАЙД 17

«Хто до ста років хоче жити, той правильно їсти повинен вміти» – говорить народна мудрість.

1)  Вправа «Мозкова атака». СЛАЙД 18

  • Для чого людині їсти?
  • Скільки разів на день потрібно їсти?
  • Чому важливо дотримуватись режиму в харчуванні?
  • Що таке вітаміни?
  • У яких продуктах вони містяться?
  • Як потрібно їсти?

 


Вправа «Комора здоров’я». Вчитель. СЛАЙД 19

Із-за гір, з-за океанів, І у різний, звісно, час, Овочі найвищих санів

Телеграм наслали нам. Полюбилась їм нівроку Українськая землиця.

Й поселилися без строку, Стали жити і плодиться. Людям нашим підсобляти І в достатку, і біді,

Навіть стали лікувати –

До них з серцем лиш прийди.

Телеграма 1.

Я – великий і бокастий, Жовтогрудий і смугастий. Я чудовий дар осінній,

З гарним та смачним насінням. Хто їсть кашу цю чудову,

Буде сильним і здоровим. (Гарбуз).

Телеграма 2.

Кожен знає, ця дівиця На городі – мов цариця. Коси довгі, кучеряві,

Та ще й платтячко яскраве. Я смачна і вітамінна,

І не гірше апельсина. Той, хто мене поважає,

До ста років доживає. (Морква).

Телеграма 3.

Ой, розхвалилася, дивіться!


 

Ти не схожа на царицю! Я від тебе красивіший: Червоніший і товстіший.

Український борщ чудовий По усіх краях відомий.

У борщі я головний,

Борщ без мене не смачний! (Буряк).

Телеграма 4.

Я – солодка, соковита, Покуштуй – не схочеш пити. А як їстимеш саму,

Всі хвороби прожену! (Диня).

Телеграма 5.

Я – смачний, кругленький, Маю щічки червоненькі.

До смаку я в кожній страві. Роблять соки і приправи.

Соус, борщик і салат

Люди з радістю їдять. (Помідор).

Телеграма 6.

А на мене нарікають, Що до сліз я допікаю. Вибачте, та я не винна, Бо я лікарська рослина. Соком з медом почастую

І здоров’я подарую. (Цибуля).

Телеграма 7.

А я хлопчик білозубий. Ви мене не бійтесь, люди.

Хоч гіркий я – та корисний. Всім мене потрібно їсти.

Хто мій зуб з’їдає сміло –


 

Здоровим буде неодмінно. (Часник).

Телеграма 8.

А зелені сини й дочки Всі вживають залюбки. Нас шанують недаремно:

Дух наш свіжий і приємний, На канапці, і в салаті,

Ми і в будень, і на святі. (Огірки).

Телеграма 9.

Мене полюбляє кожна сім’я. Щоб спокійно зимувати.

Садять всі мене багато. Люблять вранці й на обід,

Так і кажуть: другий хліб. (Картопля).

Учень, який правильно відгадав, одягає на голову шапочку із зображенням слова-відгадки і стає біля дошки.)

Вчитель. Назвіть якнайбільше страв, які можна приготувати з цих продуктів.

«Екологічна стежинка і загартування». СЛАЙД 20

– Які фактори природи сприяють зміцненню здоров’я? (Відповіді дітей)

  • Якщо хочете дізнатися відповідь складіть слова: Овад (вода)

Іпорявт (повітря) Цсоен (сонце)

1.   Ігрова вправа «Так чи НІ».

Збереженню здоров’я сприяють ...

(Діти сигналізують картками «ТАК» чи  «НІ»).

  1. байдужість; 2) взаєморозуміння у сім’ї;

3) добра праця; 4) активний відпочинок;

5) ранкова зарядка; 6) ледачість;

7) паління; 8) чистота тіла;

9) раціональне харчування;  10) шкідливі звички;


 

11) неврівноваженість; 12) тривалий перегляд телевізору.

Стежина «Гарного спілкування». СЛАЙД 21

  • Якими словами ви починаєте свій день?
  • Як ви розмовляєте і поводитесь?
  • Пригадаймо якомога більше лагідних, добрих слів. Наповнимо цими словами нашу класну кімнату. (Діти називають такі слова).
  • А зараз ми відчинимо двері нашого класу та випустимо ці слова по всій школі, в інші класи. Нехай усім дітям буде добре, приємніше, веселіше.

1) Зустріч з «Чарівним деревом».

Чарівне дерево просить порятунку.

На ньому слова-шкідники у вигляді гусені.






 




  • Що сталося з нашим деревом?
  • Як його врятувати ?
  • Очистіть дерево від шкідників.
  • Ви прогнали всіх шкідників, а разом з ними і шкідливі звички, адже вони негативно впливають на здоров’я людини! Викликають захворювання, неспокій, знервованість та багато зла.

V. Підсумок уроку.

  • Про що говорили на уроці?

Вправа «Закінчи речення» СЛАЙД 22

 Діти, дайте відповіді на запитання:.

Для здоров’я корисно багато

  • гуляти на …;

 

  • живати корисну…;

 

  • відмовитися від ….

Здоровий спосіб життя – це дотримання …; СЛАЙД 23, 24

  • правильне ...;
  • щоденні заняття … і  …,

 

 

 

  • рухливими …;
  • відсутність шкідливих …;
  • у спілкуванні з оточуючими бути….

Слід уникати … звичок, які руйнують здоров’я, наприклад: …. Щоб зберегти здоров’я, необхідно доглядати за собою, а саме: …. СЛАЙД 25

А ще пам’ятайте, що: Життя чарівне, мов казка. І дається людині раз.

Не марнуйте його, будь ласка. А любіть й бережіть весь час.

 Я сподіваюсь, що кожен із вас буде зростати здоровим!

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
5 грудня 2018
Переглядів
2459
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку