Уроки природознавства формують в учнів уявлення про природу як єдине ціле,формують вміння встановлювати взаємозвязки у природі розширюють знання про живу і неживу природу,активізують пізнавальну діяльність учнів,а саме новітні технології та різні методи навчання сприяють досягненню цієї мети.
Природознавство
Тема:Які в осені прикмети?
Осінні явища у природі.
Мета:розширити уявлення про характерні ознаки осені;
Ознайомити з прикметами вересня,жовтня,листопада з походженням назв осінніх місяців. З’ясувати ,на які періоди розділена осінь,проаналізувавши прикмети, прислів’я про осінні місяці.
Розвивати спостережливість увагу учнів.
Виховувати любов до природи.
I. Організаційна частина.
II.Актуалізація опорних знань.
1.Хвилинка синоптика.
- Які зміни ви помітили у природі сьогодні?
- Яка погода привітала вас зранку?
- Який стан неба сьогодні?
- Чи були опади?Інші явища?
- Чи є вітерець?
- Що цікавого у природі ви помітили зранку?
III. Мотивація теми і мети уроку.
- До нас на урок завітала Матінка Природа, шоб познайомити нас зі своїми синами.
А як звуть її ви здогадаєтесь , коли відгадаєте загадку:
Є у літечка сестричка -
У косі червона стрічка.
Коси,наче злото чисте
І калинове намисто.
А спідничка в неї з листя,
Рідзноколірна,барвиста.
(Осінь)
Слухайте уважно і відповідайте:
Дуже вередливий цей син-сім погод у нього:гріє, віє, туманіє, холодіє…
IV.Cприйняття і усвідомлення нового матеріалу.
Осінь
Добрий день,мої шановні
Нині знов із вами я.
Осінь-ось моє ім’я.
Восени земля прекрасна,Як завжди прийшла я вчасно.
І у села,і в міста
Всюди осінь золота.
Лист торкнув і диво стане.
Помаранчевим ,багряним
Ясно- жовтим стане ліс
Як невіриш-подивись.
Я- добрий місяць Вересень
Тепло вам дарував.
Відкрив я школу школярам,
Гостинці припасав.
Кавуни і помідори
Стиглих яблук,груш і слив
Цілі гори натрубив.
А зовуть мене всі Вереснем.
Бо квітую вересом.
Жовтень
Жовтень,так мене назвали,
Бо навкруг все жовтим стало .
Маю пензель чарівний
Маю пензель золотий
Розфарбую все навкруг
Поле, гори , ліс і луг.
Листопад
Листопадом мене називають
Бо листочки з дерев я знімаю.
Всі дерева стоять уже голі-
Нашумілися в літку доволі.
Черв’ячки і комашки поснули
Жабенята сховалися в мулі.
Темні хмарами по небу пливуть
І холодні дощі нам везуть.
2.Аналіз характерних прикмет Вересня.
- Як називаються перший місяць осені?
- Чому він так називається? Від чого походить його назва?
- Які зміни у природі відбуваються у вересні?
3.Аналіз характерних прикмет Жовтня.
- Як називається другий місяць осені?
- Чому він так називається?
- Які зміни у природі відбуваються у жовтні?
4.Аналіз характерних прикмет листопада.
- Як називається третій місяць осені?
- Чому він так називається?
Які зміни у природі відбуваються у листопаді?
Отже, Осінь за її прикметами ми можемо розділити на три періоди: рання осінь, золота осінь, підзимок.
5.Увага на екран.
Спостерігаємо ще раз за змінами у природі восени.
6.Робота з підручником
С.38-41.
- Робота у групах.
Пояснити назви місяців
1 гр.-Вересень
2гр.-Жовтень
3гр.-Листопад.
7.Робота у зошитах с.18.
V.Підсумок уроку.
- Про що говорили на уроці?
- Про що почули вперше?
На завершення уроку синоптики звітують:
1Синоптик
Ходить осінь по дворах,
Ходить посміхається.
Наче в казці,швидко так
Кольори міняються.
Ясне сонечко не гріє,
Холодок вже повіва
Засихає та жовтіє
На узліссі вже трава.
Накрапає дощик,
Землю поливає
Осені доріжки часто вимиває.
2Синоптик
Всюди осінь походила
Все навкруг позолотила.
Підрум’янила калину
І гіллясту горобину.
Прийшла так тихо і неспішно
І ніби неба аромат
Розкинула над лісом шати
Перетворивши в жовтий сад.
VI.Домашнє завдання.
Опрацювати с.38-41.