Мета.
Формувати у дітей систему уявлень про гриби як царство живих організмів, про ознаки грибів, їх будову, класифікацію та їх різноманітність;
ознайомити учнів з поняттями їстівні гриби, отруйні гриби; вчити виявляти ознаки грибів і за ними розпізнавати їстівні та отруйні гриби;
формувати уявлення про значення грибів у природі, про цінність для людей і тварин, про необхідність охорони грибів, правильне їх збирання;
формувати здатність учнів застосовувати отриманні знання.
Виховувати повагу та любов до природи, культуру поведінки.
Тема: « Їстівні та отруйні
гриби» (для учнів 2 класу)
Мета.
Обладнання : мультимедійна дошка, презентація
« Гриби», вирізані картинки грибів, кошик, муляжі їстівних грибів, музична фізкультхвилинка.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
План
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Живої природи світ таємничий
Ми на уроці сьогодні відкриємо.
Навчимося його красу не руйнувати,
А примножувати, любити , оберігати.
Загадка
І великі, і малі
Повдягалися в брилі,
І дощу ці одноніжки
Не бояться анітрішки.
Ліс – улюблений їх край
А як звуться – відгадай. (Гриби)
« Гриби я буду вивчати , щоб знати …»
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
-А що ви знаєте про гриби?
ліс осінь
їжа земля
дощ
2.Розповідь вчителя про гриби. ( Презентація)
Боровик (слайд 5)
Я, гриб – боровик,
Маскуватися звик.
Мусиш ліс обійти,
Щоб мене знайти.
Хто не вміє нас шукати,
Тим адресу можу дати:
Ми і в лісі, й на галяві,
Корінь білий, верх смаглявий.
Печериця (слайд 6)
По – нашому я печериця,
А по – французькі – шампіньйон,
Хоч куцонога, блідолиця,
Але витримую фасон.
Сироїжка (слайд 7)
Я – сироїжка, біла ніжка,
У різний колір чепурюсь.
Така тендітна, така я ніжна,
У руки візьмеш - і кришусь.
Лисички (слайд 8)
Ми, лисички, жовті личка,
Ростом зовсім невеличкі.
Не червиві, дуже чисті,
Не ховаємося в листі.
Опеньки (слайд 9)
Ми опеньки.
Ніжки тоненькі,
Шиї, мов цівки.
Круглі голівки.
Мухомор (слайд 10)
Я мухомор, я мухомор,
Червоний , наче помідор.
Кашкет цяцькований, розлогий,
А сам стрункий і довгоногий.
Слово вчителя.
4.Робота за підручником. ( стор. 55).
Завдання : визначте , на які види поділяються гриби.
Висновок роблять учні.
Фізкультхвилинка. ( музична)
Якщо ви зібралися в ліс по гриби, потрібно знати не тільки де отруйні чи їстівні гриби, й правила збору грибів.
Правила збирання грибів
Але грибами лікуються не тільки тварини. З деяких видів грибів виготовляють ліки для людей.
- До Червоної книги України занесено 57 видів грибів. Ось деякі із них.(слайд 15)
V. Узагальнення й систематизація знань.
2. Гра « Їстівні та неїстівні гриби» ( на дошці галявина з грибами і кошик)
Дружно в ліс ми всі пішли,
Скільки тут грибів знайшли!
Тож зберіть у кошик їстівні гриби. (Діти кладуть у кошик картки з їстівними грибами)
В кошик ви гриби зібрали,
Молодці, які ви стали!
VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія.
правила збирання
ліс їстівні їжа ліки осінь
земля дощ отруйні
Червона книга назви грибів
(слайд 17)
VІІ. Домашнє завдання. (за вибором)