Конспект уроку з природознавства для учнів 2 класу на тему «Спостереження за природою в зимовому лісі».

Про матеріал

Розробка до уроку з використанням різних форм і методів роботи, інноваційних технологій у сучасній українській школі. За допомого цієї розробки можна повністю розкрити матеріал уроку, надавши змогу учням через власний досвід набути певних знань і навичок.

Перегляд файлу

Тема: «Спостереження за природою в зимовому лісі».

 

Навчальна мета: - провести спостереження за змінами у живій та неживій природі  в лісі взимку; познайомити з правилами поведінки у лісі; вчити розпізнавати «невидимі ланцюжки» у зимовому лісі;

Розвивальна мета: - розвивати спостережливість, уважність,

 творчі  здібності учнів та їх творчу активність;

Виховна мета: - виховувати інтерес до спостережень за природою,

   дбайливе ставлення до природи, любов до Батьківщини.

 

Обладнання: ілюстрації  до «Картини природи», презентація з аудиозаписом голосів птахів, тварин, зображення дідуся-лісовичка, картки для роботи в парах, групах, для самостійної роботи, льодинки та сніжинки для рефлексії, куточок синоптика та умовні позначки до нього.                                                                                                                                           

 

Форма проведення: урок-екскурсія        

Класс: 2

Предмет: Природознавство

                                                                                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ХІД УРОКУ:

Організація класу.                                                                             СЛ. 1

 

О люди, ви – царі природи!

Я про вас всіх говорю!

Можете спасти планету,

 Чи згубити все в краю!

Допоможи траві родитись,

Звірам жить, річкам текти.

На уроці ми дізнаємсь,

Як природу зберегти!

 

Сьогодні у нас незвичайний урок

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну зимову, в країну погоди.

В країну чудову, в країну природи.

 

І. Релаксація         2 хв.     гіпер.     

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

 

  1. Сезонні зміни у природі

                       1хв.                                                      лист самооцінки

     На екрані слова:  

         січень, травень, грудень, березень                                       2хв.                                                       

 

-Знайдіть зайве слово?

-Що поєднує ці слова?

          -Поставте слова в правильному порядку.

- Про яку пору року будемо говорити сьогодні на уроці? 

 

- Оцінить свою работу.  

 

  1. Робота в парах                                                                          4 хв.

Правила роботи в парах                                           

 

-  Зараз ми перевіримо ваші знання про сезонні зміни у живій та неживій природі взимку. (листочки рожевого кольору)

-  А 2 учні у нас будуть художниками і складуть нам картину про зиму на дошці.

 

              картина    на дошці

( 1 учень виконує роботу «синоптика» на дошці.)

 

 ( 2 учні складають картину)

 

          ( синоптик)           синоптик           на дошці

        

Всі учні працюють в парах

Самоперевірка за слайдом + картина і синоптик                       

- Оцінить свою работу.        

 

  1. Підсумкове слово вчителя.    2хв.    гіпер.      Картинки по запросу снежинка фиолетовая                                                                                                               

Холодно сміється сонце 
З-поміж сосен і беріз.
Біло-біло, біло-сніжно 
Вдалині  видніє ліс.

 

В білій шубі віття клена,
Сині хмари угорі.
І ялинка, хоч зелена,
Але в білому вбранні.

 

Вже тріщить мороз сердитий,

Річку в криги одягнув.

Ніде пташкам  їсти й пити:

Снігом землю обгорнув.

Спить ведмідь, їжак давно
Солодко дрімає.
І про зиму снігову
Жоден з них не знає.

 

У дуплі ласунка-білка 
Догризає свій горіх.

А маленький білий заєць

Заховавсь в пухнастий сніг.

 

Вітер в полі гулко виє,

Навіть всіх збиває з ніг.
Біло-біло, біло-сніжно
Закружляв в повітрі сніг.


 

IІI. Визначення теми та мети уроку.

 

  1. Слово вчителя                                                      2хв.

 

-  На попередньому уроці ми з вами визначилися с ознаками природи взимку, а сьогоднішній наш урок я пропоную провести екскурсію. Та щоб ми не заблудилися, свою допомогу нам пропонує  дідок-лісовичок.     

Дошка            G:\про.jpg                   клац.   (хащі)

 

Шумить густий високий  ліс —
Він восени рудий, мов лис,
Узимку білий, як зайчатко,
А навесні, мов  оленятко,

В вербових котиках-пляминках
На сонці вигріває спинку…
Лиш влітку схожий ліс на себе,
Бо зеленіє  аж під небо.

Що живе в твоїх нетрАх?
Хто там? Звiр лiсний чи птах?
Все вiдкрий, не утаі!
Знаеш ти, що ми свої.

 

- Де  ми прогулювалися з дідусем?

 

- Яка буде тема нашого уроку?

 

2. Тема уроку.                                                                                      1 хв.                                                                                                        

        Природа в зимовому лісі.                                     дошка

 

- Мета?                                                                                    клац.          

 

IV. Фізкультхвилинка .                                                      2 хв.    гіпер.   http://kartinki-vernisazh.ru/_ph/16/1/326500362.jpg

 

 

 V. Первинне сприйняття та засвоєння нового матеріалу .

1. Перегляд  презентації та бесіда.                   5 хв.         гіпер.         D:\МАРГАРИТА\школа картинки\6783c45dee2e.jpg

 

- Наша подорож продовжується…

 

- Що ви дізналися нового та цікавого?

- А ось що розповіла мені білочка              клац.      D:\рабочий стол\сказочные герои и маски\яс.jpg

 

Руда білочка у лісі

Горішки збирала

Вона в тім лісі  кожен сук

І кожен кущик знала.

  Та якось в ліс одна сім’я

Прийшла з малим дівчиськом

Вони багаття розпалили,

Спіймали там зайчиська.

   Ще гучно музику вмикали,

   Ламали  з дерев віти…

   Пташині гнізда розоряли,

А там сиділи дітки.

 Кидали в звірів камінці,

 Поводилися дико.

А бідній білочці на  це

Дивитсь було прикро.

  • Чому?
  1. Самостійне читання зі слайду.                                   3хв. 

 

-Як же треба поводити себе у лісі?

-Чому?

 

VІ. Закріплення вивченого матеріалу.

 

1.Складання правил поведінки у лісі.         2 хв.

- Розгляньте картинки та складемо правила поведінки у лісі.       


 

Квітка, дерево, трава і пташка

Не завжди уміють захищатись.

Якщо будуть знищені вони

На планеті ми залишимось одні.

 

 

Гнізд пташиних та звірячі нори 

Руйнувать не будемо ніколи.

Хай звірятам й їх щасливим мамам

Весело живеться поруч з нами. 


 

- Оцінить свою роботу.

 

  1. Таємниці «білої сторінки»                                       3хв.      

 

  • Якщо ви будете правильно себе поводити і будете

уважними в лісі, то він вам розкриє всі свої таємниці.                            

 

       Повторимо  правила  роботы в групі.                          гіпер.      Правила

 

  1.   Робота  в  малих  групах             2хв.

 

-На партах лежать листочки жовтого кольору   і у конвертах

картинки з  тваринками.

  • Хто де ходив?                          

 

- Перевірте свої відповіді зі слайдом та       клац.     

 

  • Оцінить свою роботу.

 

  1. Самостійна  робота. (додатково)     гіпер.      Картинки по запросу снежинка фиолетовая        

 

    - Дідок-лісовичок спостерігав за вами і хоче перевірити  те, як ви слухали на уроці.

 

(листочки блакитного кольору)

 

4. Взаємоперевірка.       1 хв.                                        

- Оцінить свою роботу.

        


 У лісі музика  своя…

Бо звірі всі – одна сім’я!

Ось тут зайчисько кору гриз,

Тут білка скаче з гори вниз…

Об стовбур дятел стукотить,

Сова за мишкою летить…

 

 

Багато звуків там і тут!

Тварини  лиш турботи ждуть!

Не можна там смітить, кричать

И гучно музику вмикать!


 

  1. Сценка «Розмова у лісі»             3хв.                                  https://im1-tub-ua.yandex.net/i?id=b82eeee9048a58bf5bff137251e1e9e6&n=33&h=225&w=257   http://pustunchik.ua/uploads/creation/treasure/skarbnychka/Novorichni/Maska/0_59002_9b88d42c_XL.png  http://crosti.ru/patterns/00/09/97/8d272bc67f/picture.jpg

     

иходять діти в масках)              сценка

 

Більченя:

- Ой, їжачок, який ти колючий!

Їжак:

- Так, шубка у мене  колюча, і через це нікого не боюсь. Бачу якусь

небезпеку згорнусь в клубок – спробуй зачепи мене, одразу  отримаєш тисячу уколів.

Б. -  А народився ти теж з голками?

Ї. – Ні, їжаки народжуються без голок й сліпі. На рожевому тільці у нас лише багацько горбків, які через декілька годин твердіють і дуже швидко перетворюються на голочки

 Б. - А я теж народилася голою та  сліпою. Але в нашому дуплі зовсім не холодно. Моя турботлива мама закутувала мене у теплу  підстилку.

Заєць:

 - А я свою маму зовсім не знаю! І хатки в мене немає !

Б. -  Як це? Чому?

З. -  Я народився одразу у пухнастій шубці прямо на землі.  Мама мене погодувала молочком, залишила під кущем і пострибала.

Ї. -  І тобі не хотілося їсти?

З. -  Ні, бо молочко у мами жирне та поживне. І тому я 3-4 дні не голодний.

Б. -  А як же далі?

З. -  А я, коли зголоднію, починаю пересуватися, залишаючи пахучий слід від лапок. По цьому сліду  мене знаходить люба зайчиха і годує мене молочком.  А коли я підросту, я починаю сам їсти травичку.


Б. Щоб могли сади цвісти,

     І поля, і ріки

     Все живе оберігай

     Ти у цьому світі!

 

Ї:  Ти природу полюби
      Кожную травинку!
      І з комашками дружи,
      Бережи билинку.
 

З. Не бери  додому нас,
    Не сади за ґрати.

    Назавжди запам’ятай:
   Нас не так багато!


 

-Що нового ви дізналися про життя тварин?

  1. Робота в групах    (по рядах)                             2хв.                                                                                                  

   (На останніх партах лежать  різнокольорові  полоски зі словами)

 

- Виберіть полоски однакового кольору та складіть  речення.

 іти  прикріплюють текст на дошку)             дошка

 

 Рибам  потрібна вода.

 Птахам потрібне небо.

 Звірам  потрібні ліси, поля, гори.

А людині потрібна БАТЬКІВЩИНА.

Охороняти природу - значить охороняти БАТЬКІВЩИНУ!

 

- Оцінить свою работу. 

 

VIІ. Підсумок  уроку.                                     1 хв.

 

  1. Учитель

 

- Куди ми сьогодні мандрували?

 

- Яка була тема уроку?                                                                                         

 

        - Висновок?


 

Ти ніколи не ґвалтуй ні бджолу ні мушку,

Ні собаку, ні кота, ні маленьку пташку!

А ні коника в траві, скачучого прудко,

 

А ні сяючу в траві божію корівку! 

Ні синицу, ні дрозда,

Ни крота сліпого

Ти ніколи ні за що

Не руйнуй живого!


  1. Рефлексія.          1хв.    клац.      

(діти вивішують на дошку льодинки або сніжинки)                                                                                                                                                                                                                                                              сніжинки

 

  1. Домашнє завдання:

 Намалювати те, що ви побачили сьогодні на уроці.                                                                                                                     

ДЯКУЮ  ЗА УРОК!                                                                                                                                                                                                                                                                        

docx
Додано
12 березня 2018
Переглядів
1641
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку