Конспект уроку з природознавства на тему: "Кругообіг води".

Про матеріал

закріпити знання учнів про три стани води та властивості води ;

розширити знання учнів про кругообіг води у природі;

розвивати мислення шляхом аналізу зовнішніх ознак стану і властивостей води;

коригувати недоліки зв'язного мовлення,слухове та зорове сприймання:

виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища, економного використання води.

Перегляд файлу

 

 

№ уроку _____________         Дата_______________     Клас_______

 

 

Тема:      Кругообіг води у природі.

 

Мета:   закріпити знання учнів про три стани води  та властивості води ;

              розширити знання учнів про кругообіг води у природі;

              розвивати мислення шляхом аналізу зовнішніх ознак стану і          властивостей води;

              коригувати  недоліки зв’язного мовлення,слухове та зорове             сприймання:

              виховувати бережливе ставлення до навколишнього середовища,              економного використання води.

 

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І. Організація класу.

- привітання;

              - огляд робочого місця;

- нервово – психологічна підготовка.

 

Відома людям рідина,
Усяк її вживає.
Буває хмаркою вона,
Сніжинкою буває.
Бува як скло вона тверда.
Ви здогадались?

Це…….( ВОДА)

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання, актуалізація опорних знань.

-До якої природи належить вода? ( неживої).

-Що таке вода?( рідина без форми,смаку, запаху, кольору).

- Поглянемо, де в класі є вода? ( Кімнатні рослини, ми,у відрі)

- Чому у воді можна побачити плаваючих рибок? (вона прозора).

- Чим вода відрізняється від оцету? ( оцет має запах).

-Що може вода?( розчиняти деякі речовини).

                                       ГРА  ТАК  -  НІ .

  • Можна класти воду у морозильну камеру у скляній тарі? ( Ні ) Чому? (При замерзанні вода розширюється, тара трісне ).
  • Можна наливати повний чайник води і класти на газ? (Ні , бо при нагріванні вода розширюється , витече і загасить плиту)
  • Цукор, сіль, молоко, кава не розчиняються у воді.(Ні).
  • Краще речовини розчиняються  у теплій воді. (Так).
  • Чому плями від олії, масла не можна змити водою?( Олія не розчиняється у воді).

- Чому плями від олії, масла не можна змити водою?

- Коли вода стає непомітною? ( при нагріванні, перетворюється на пару)

    - Чим пара відрізняється від води?

    - Коли і де можна побачити лід?

Отже вода може бути у трьох станах. Яких? ( Рідкому, газоподібному, твердому) .

  • Який стан вам найбільше подобається?......
  •  

Сьогодні до нас прийшла краплинка і хоче розповісти про свою подорож.

В. Сухомлинського «Крапля роси»

Рано – вранці на квітці троянди прокинулася Крапля роси.

«Як я тут опинилась ? – думає Крапля. – Увечері ж була високо в небі. Як я попала на землю?»

І захотілося їй знов у небо.

Пригріло Сонечко. Випарилась Крапля, піднялася високо в небо блакитне, до самого Сонечка. Там тисячі інших крапель. Зібрались вони в темну хмару й заступили Сонечко.

-        Чого ви мене заступили від людей? – розгнівалось Сонечко. І послало на темну хмару вогненну стрілу. Вдарила вогненна стріла, загримів грім. Злякалася темна хмара й розсипалась. Пішов дощ. Упала Крапля на землю.

-        Дякую тобі, Крапле, - сказала Земля. – Так я скучила за тобою.

 

Про таку подорож краплинок ми будемо сьогодні говорити.

 

Запишемо тему уроку:     Кругообіг води у природі.

 

 ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

 

Щоб переконатися чи справді так мандрують краплинки проведемо дослід.

 

Фізкультхвилинка.

 

Улітку після дощу утворюються калюжі. Тільки пригріє сонце — вони висихають. Куди ж зникає вода з калюж? Сонячні промені нагрівають воду і перетворюють її на пару. Пара піднімається вгору. Там вона охолоджується і перетворюється на дрібненькі краплинки води. Із них утворюються хмари. Краплинки збільшуються в розмірах І падають на землю у вигляді дощу. Взимку з водяної пари утворюються сніжинки. Із настанням морозів вода в річках, озерах і ставках замерзає і перетворюється на лід. Сніг і лід — це вода у твердому стані.

 

Перегляд презентації про кругообіг води.

 

Робота у зошиті.

 

ІV. Закріплення знань.

1. Розв’язування природничих задач:
1) Ви вимили в класі дошку. Вона мокра. Куди зникла вода?
2) Поміркуйте, чи є кругообіг води взимку. (Відповіді учнів.)

— Чи може вода випаровуватися при низьких температурах?
— Для чого хазяйки взимку вивішують випрану білизну на вулицю? (Сушити)
— Підніміть руки, чиї батьки сушать узимку білизну на вулиці.
— Висихає? (Так)
Отже, вода випаровується і в мороз.

У природі в газоподібний стан вода може переходити не лише з рідкого, але і з твердого: зі снігу і льоду.

— Узимку у вигляді чого повертається вода на землю? (У вигляді снігу)

А сніг — це вода. Отже, кругообіг води нескінченний.

- Куди дівається вода після дощу або після снігу?

- Що відбувається з водою яка випарувалась ?

 

2. Складання схеми кругообігу води з малюнків.

3. Розмальовка.

4. Проведемо краплинку до хмарки.

 

ЦІКАВЕ ПРО ВОДУ

 

-Щоб утворилася одна дощова краплинка, необхідно не менше мільйона мікроскопічних краплинок.

 

-Хмари утворюються з водяної пари. Водяна пара — невидимий газ. Він не виказує себе, поки у повітрі не з'являться крихітні частинки пилу. Водяна пара осідає на них і перетворюється на маленькі краплинки, такі маленькі, що кожну окремо не побачиш. Вони і утворюють хмари.

 

V.   Підсумок, оцінювання, домашнє завдання.

Д/З. ст…..

 

МОЛОДЦІ!

 ПОДАРУНКИ -   

docx
Додано
29 серпня 2018
Переглядів
1608
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку