Конспект уроку з швейної справи на тему: «Виготовлення вішалки і пришивання її до виробу»

Про матеріал
Урок з швейної справи з метою навчити учнів ремонтувати свій одяг, формувати та удосконалювати навички з виконання ручних стібків та машинної строчки, вдосконалювати навички роботи з тканиною, нитками, голкою, швейною машиною.
Перегляд файлу

КЗО «Магдалинівська спеціальна школа» ДОР»

Майстер-клас для дітей "Гудзики" від Малювців

Конспект уроку з швейної справи

на тему:

«Виготовлення вішалки і пришивання її до виробу»

 

 

 

 

 

 

 

 

Підготувала: Пешехонова Т.В.   вчитель- дефектолог вищої категорії

Тема уроку: Виготовлення вішалки та пришивання її до виробу

Мета уроку:  навчальна – ознайомити учнів з призначенням, формою, розміром вішалки для одягу; із яких матеріалів її виготовляють; навчати учнів розкроювати,  шити вішалку та пришивати її до виробу; формування та удосконалення умінь, знань і   навичок  з виконання ручних стібків та машинної строчки, вдосконалювати навички   роботи з тканиною, нитками, голкою, швейною машиною  відповідно технічних вимог; навчити учнів користуватись інструкційно-технологічними картами.

                         розвиваюча – корегувати  розвиток  уяви  учнів про вішалку для одягу, розширювати словниковий запас, розвивати дрібну моторику пальців рук при виконанні ручних робіт;                  

                          виховна: виховувати в учнів любов до праці, інтерес до професії швачка,  акуратність під   час виконання ручних та   машинних  робіт, формувати розуміння необхідності   дотримання  правил безпечності праці; бережливе ставлення до інструменту,   уважність та старанність під час   практичних  завдань.

Обладнання: зразки тканини, шаблони з паперу, котушкові нитки, швейні голки, гольниці, підручники, зошити.

Наочність: таблиця: «Організація робочого місця при ручному шитті». Інструкційно-технологічна картка: «Послідовність виготовлення вішалки та пришивання її до виробу»

Методи проведення: пояснення, розповідь, показ трудових прийомів.                                    Словникова робота: вішалка для одягу                                                                                          Форми роботи: індивідуальна,  групова.                                                            Фізхвилинка – кожна 20-25 хвилина уроку.

Хід роботи

I.Організаційна частина уроку.

1. Організація класу і робочих місць.

Привітання учнів, перевірка відвідування та готовності учнів до уроку.

2. Нервово-психічна підготовка.

Розповідь вчителя. Діти певно з вас хтось після закінчення школи схоче опанувати професію швачки. Це не легка, але дуже почесна професія.

 Навчання в швейній майстерні допоможе вам здобути знання і вміння, які потрібні під час опанування професії швачка.

І зовсім не важливо, що ми сьогодні шиємо лялькову нічну сорочку, про те ми по-справжньому вчитеся всім тим операціям які необхідні при пошитті виробу необхідного вам розміру. Отже , ви знайомимося з умовами праці швачки. І головне те, що праця швачки приносить людям красу, радість, уміння одягатися зі смаком. Взагалі навчитися шити нескладні вироби, ремонтувати одяг повинен кожен з вас.

   Зараз складний час. І від того, як ви опануєте ту чи іншу професію складеться   добробут вашої сім’ї.

 А зараз ми ще маленькі і почнемо з маленького, вчимося лагодити свій одяг.

II.Основна частина уроку.

   1.Повторення вивченого матеріалу.

1. Які види ремонту одягу ви знаєте?

2. Давайте пригадаємо, тему минулого уроку.

3.Для чого використовують ґудзики в одязі?

4. Які бувають ґудзики за формою та розміром?

5. З яких матеріалів виготовляють ґудзики?

6.Які бувають ґудзики за призначенням?

7. Види ґудзиків?

8. Як визначити місце відірваного ґудзика?

 

2.Повідомлення теми і мети уроку.  

А, тему нашого сьогоднішнього уроку ви взнаєте коли відгадаєте загадку:

 

ЗАГАДКА

В роздягалці я служу

На вазі пальто тримаю.

В роздягалці я буваю

На собі пальто тримаю. (вішалка)

 

Сьогодні тема нашого уроку: «Виготовлення вішалки та пришивання  її до виробу»

А працювати ми будемо за таким планом:

- вішалка - форма, розміри, призначення.

- розбір послідовності виготовлення вішалки за готовим кроєм;

- правила пришивання готової вішалки до виробу;

- творча самостійна робота;

- захист творчих робіт.                                                                                                       3.Вивчення нового матеріалу.

Вступна бесіда.

Вішалка призначається для того, щоб за неї вішали пальто, халат, рушник та інші речі. Її виготовляють з тієї самої тканини з якої пошито виріб, або з іншої тканини під колір тканини виробу. Вона має форму прямокутника, довжина якої – 10 см., ширина – 4 см., складається  з однієї деталі.

Пришивають вішалку котушковими нитками під колір тканини, застосовуючи ручні стібки «вперед голка», «навскісний стібок» або машинну строчку.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА.

4.Закріплення вивченого матеріалу.

Скажіть:

1.  Як правильно відміряти довжину нитки? (Відповіді учнів)                                    

( відповідають «Довжину робочої нитки для шиття можна визначити за допомогою сантиметрової  стрічки або  руки»)

2.  Як зав'язати вузлик? (Відповіді учнів)                                    

( відповідають «Роблять на пальці 2-3 оберти , закручують і затягують».)

3.  Які інструменти й матеріали потрібні, щоб пришити виготовити вішалку та пришити її до виробу?  

(Відповіді учнів) 

А зараз переходимо до практичної роботи.

    Зараз ми будемо вчитись виготовляти вішалку та пришивати її до виробу.  Для роботи нам знадобляться такі інструменти і матеріали: ножиці, голка, нитки.

 

А чи потрібно дотримуватись правил безпечної праці. Так!

 

І тут у нас гра «Закінчи речення»

1. Забороняється залишати голку без…(нитки)

2. Голки і шпильки зберігати…(у гольниці чи спеціальній коробці)

3. Забороняється підносити голку та ножиці до…(очей), не можна брати до рота.

4. Забороняється вколювати голку в… (одяг)

5. Ножиці передавати кільцями… (вперед)

6. Ножиці на столі лежать справа із…  (зімкнутими лезами)

7. Працюючи, роботу слід тримати на відстані 25 – 30 см. від… (очей)

Молодці! Ви добре знаєте правила безпечної праці, тож завжди дотримуйтесь їх.

5. Вступний інструктаж

    1. Аналіз інструкційної карти.

    2. Демонстрація прийомів виконання операцій.

    3. Правила техніки безпеки при виконанні машинних та ручних робіт

 6. Практична робота .

Інструкційно-технологічна картка:

«Розкроювання вішалки»

1. Визначити поздовжню нитку на тканині. Вирівняти зрізи. Зробити розмітку вішалки: довжина – 10см., ширина – 4 см.

2. Розкроїти деталь вішалки по контуру.

Перевірка якості роботи:

  1.                    Край вішалки має прямокутну форму;
  2.                    Розмір крою відповідає заданому;
  3.                    Зрізи крою рівні, не мають надрізів.

Інструкційно-технологічна картка:

«Пошиття  вішалки»

3. Визначити середину вішалки згортанням.

4. Підігнути поздовжні зрізи на виворіт до середини деталі, заметати

5. Згорнути деталь, підрівняти підігнуті зрізи, заметати. Обробити деталь навскісними стібками або машинною строчкою. Витягнути нитки заметування.

Перевірка якості роботи:

  1.                    Розмір вішалки відповідає вимогам;
  2.                    Навскісні стібки рівні, густі, малі;
  3.                    Машинна строчка рівна.

САМОСТІЙНА РОБОТА УЧНІВ

    1. Поточний інструктаж.

    2. Контроль за організацією робочого місця.

    3. Індивідуальна робота з учнями

    4. Збір даних для заключного інструктажу

ПОТОЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ                                                                                           Огляд робочих місць учнів;                                                                                                              - перевірити початок роботи;                                                                                                   - перевірити правильність виконання робіт;                                                                             - перевірити, як учні користуються інструкційними картками;                                          - контроль вчителя за дотриманням учнями правил т/б при роботі;                                    - виявлення труднощів при розкроювання, та пошитті вішалки для одягу.         

ПЕРЕВІРКА ГОТОВИХ РОБІТ УЧНІВ                                                               - Край вішалки має прямокутну форму;

- Розмір крою відповідає заданому;

- Зрізи крою рівні, не мають надрізів.

- Розмір вішалки відповідає вимогам;

- Навскісні стібки рівні, густі, малі;

- Машинна строчка рівна.

- нитку добре закріплено по закінченні роботи.                                                                                                                            ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Для чого потрібна вішалка на одязі? (Відповіді учнів)                                               2. Як добирають тканину і нитки для виготовлення вішалки? (Відповіді учнів)                                           3  Якими стібками пришивають вішалку до виробу?    (Відповіді учнів)                                             4. Розкажіть послідовність виготовлення вішалки. (Відповіді учнів)                                                                      

ПРИБИРАННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ

ЗАКЛЮЧНИЙ ІНСТРУКТАЖ

- Аналіз якості виконаних робіт;                                                                                              - Мотивація оцінок;                                                                                                                 - Демонстрація кращих робіт.                                                                                                 ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ

1. Демонстрація кращих робіт.                                                                                             2. Аналіз характерних помилок.                                                                                         3. Виставлення оцінок.                                                                                                           4. Прибирання робочих місць.

 

 

 

 

 

1

 

doc
Пов’язані теми
Технології, Розробки уроків
Інкл
Додано
18 березня 2025
Переглядів
207
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку