Конспект уроку з інформатики для 4 класу на тему «Алгоритми з циклами».
Мета:
- навчальна: ознайомити з призначенням циклічних алгоритмів, навчити виконувати, створювати та записувати алгоритми з циклами;
- розвивальна: розвивати уважність, пам'ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері;
- виховна: виховувати самостійність та відповідальність, працелюбність, акуратність у роботі.
Урок містить презентацію, інтерактивну вправу, зразки проєктів в Scratch, заготовку та інструкцію до практичного завдання.
Робота за комп’ютером
Вправа 1. Цифри
Вивчення цифр від 1 до 10 на англійській мові.
Герой має підходити до цифри та говорити її назву на англійській мові.
Виконання
Отже отримаємо наступний блок команд:
Завдяки цьому наш герой, коли доторкатиметься до цифри 1, буде називати її англійською.
Підказка.
Один - one; два - two; три - three; чотири - four; п’ять - five; шість - six; сім - seven; вісім - eight; дев’ять - nine; десять - ten.
Вправа 2. Студія Коде
Курс 2. Етап 6. Лабіринт: цикли. Виконати перші сім вправ.
Конспект уроку інформатики у 4 класі
Тема: Алгоритми з циклами
Мета:
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання та наочність: інтерактивна дошка, комп’ютери, презентація «Алгоритми з циклами», інструктивна картка для виконання практичного завдання.
Програмне забезпечення: браузер, програма «Скретч».
Хід уроку
І. Організаційний етап
Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерому класі.
Гра «Так чи ні»
Які ще правила техніки безпеки ви знаєте?
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Давайте пригадаємо матеріал минулих тем, оберемо категорію та виконаємо завдання.
Завдання 1. Дайте відповідь на питання:
Завдання 2. Дайте відповідь на питання:
Завдання 3. Інтерактивна вправа «Вікно програми Скретч».
Завдання 4. Дайте відповідь на питання:
ІІІ. Мотивація пізнавальної діяльності.
Розгляньте відео фрагмент та з’ясуйте, що саме об'єднує всіх героїв на них.
Правильно, всі вони виконують певні дії з повторенням. Тому темою нашого уроку буде «Алгоритми з циклами».
На уроці
ІV. Вивчення нового матеріалу
Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації
Перегляньте відео та складіть алгоритм дій для виконавця «Дівчинка».
Ми можемо помітити, що деякі дії повторюються. Тому можна зробити висновок, що алгоритм, у якому передбачено повторне виконання певних команд, називають алгоритмом із повторенням, або циклічним алгоритмом.
Алгоритми з повторенням зустрічаються як у житті дітей, так і у житті дорослих.
Також вони зустрічаються у природі:
У середовищі Скретч алгоритм із безперервним повторенням можна реалізувати за допомогою команди Завжди з групи Керувати.
Давайте переглянемо приклад з використанням цієї команди.
У середовищі Скретч для реалізації безперервного повторення також можна використати команду завжди якщо з групи Керувати.
Давайте переглянемо приклад з використанням цієї команди.
V. Фізкультхвилинка
Виконайте дії за віршем
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій поклоніться
За щасливий день вчорашній.
І до сонця потягніться.
В різні боки нахиліться.
Веретеном покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.
VІ. Засвоєння нових знань, формування вмінь
Робота за комп’ютером
Перевірка правил техніки безпеки під час роботи за комп’ютером.
Робота з програмою Скретч
Вправа 1. Цифри
Вивчення цифр від 1 до 10 на англійській мові.
Наш герой має підходити до цифри та говорити її назву на англійській мові.
Перед тим, як розпочати роботу, давайте переглянемо готовий проект (вчитель демонструє готовий розв'язок).
Файл-заготовка знаходиться на Робочому столі в папці 4 клас під назвою «Цифри».
Робота в мережі Інтернет. Сайт Коде
Вправа 2. https://studio.code.org
Курс 2. Етап 6. Лабіринт: цикли. Виконати перші сім вправ.
Вправи для очей
VІІ. Підбиття підсумків уроку
Розгадайте ребус
Відповідь: сцена.
Рефлексія
Діти, чи знаєте ви казки, в яких є алгоритми з циклами? (Відповіді)
VІІІ. Домашнє завдання
Використовуючи мережу Інтернет, знайти ілюстрації до однієї з казок, в яких використовуються алгоритми з циклами.
1