Конспект уроку з теми:"Правила безпеки в кабінеті хімії"

Про матеріал
Розгорнутий конспект уроку з хімії 7 клас з теми:"Правила безпеки в кабінеті хімії"
Перегляд файлу

Маленко Оксана Георгіївна

Клас: 7 клас

Тема уроку: «Правила безпеки під час роботи в кабінеті хімії»

Мета уроку: ознайомити здобувачів освіти із правилами безпеки під час роботи в хімічному кабінеті; з порядком надання першої медичної допомоги при потраплянні лугів та кислот на шкіру, очі; навчити учнів виконувати найпростіші операції під час проведення хімічних експериментів; удосконалювати пізнавальні вміння; розвинути уміння працювати з хімічним посудом, обладнанням, реактивами;  виховати охайність, формувати стійкий інтерес до предмета.

Очікувані результати: учень/учениця:

називає  лабораторний посуд і основне обладнання кабінету хімії;

знає і розуміє  правила поведінки учнів у хімічному кабінеті та правила безпеки  під час роботи з лабораторним посудом і обладнанням кабінету хімії;

дотримується  правил поведінки учнів у хімічному кабінеті та правил безпеки  під час роботи з лабораторним посудом та обладнанням кабінету хімії

пояснює призначення лабораторного посуду та обладнання кабінету хімії.

виконує найпростіші лабораторні операції з використанням обладнання кабінету хімії за вказівкою вчителя;

робить висновки щодо безпечного використання речовин, з урахуванням їхнього марковання;

Засоби навчання: роздатковий матеріал, періодична система хімічних елементів  Д.І.Менделєєва, хімічні реактиви та посуд, мультимедійні засоби та програми.

Методи і методичні прийоми: фронтальне опитування, метод-INSERT(інтерактивна система запису для ефективного читання і розмірковування), робота в парах, «Коло ідей», «Незакінчене речення», ігрові методи, робота зі Smart-дошкою, «Дерево знань», ІКТ.

Структура уроку:

І. Організаційний момент

ІІ. Етапи перевірки домашнього завдання

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІV. Повідомлення теми, мети та плану уроку (вивчення нового матеріалу)

V. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

VІ. Узагальнення, систематизація та корекція знань

VІІ. Інформація про домашнє завдання

VІІІ. Підсумок уроку

ІХ.  Рефлексія

Хід уроку

І. Організаційний момент

Створення позитивного настрою, побажання успіхів та гарної роботи на

уроці.

ІІ. Етапи перевірки домашнього завдання

Фронтальне опитування:

  1. Що вивчає хімія?
  2. Дати визначення поняттю хімія.
  3. Яке історичне поетапне походження  хімії?
  4. З якими вченими пов’язана дана наука?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Прогнозування за ілюстрацією(Коло ідей)

Вчитель показує ілюстрацію для обговорення. Діти мають зробити свої

припущення щодо теми та що вони знають з цього приводу.

Хімічні досліди для дітей | Діти in UA

Вчитель:

- Діти, проаналізуйте зображення?

- Яка тема нашого обговорення?

- Як ви думаєте, для чого в хімічному кабінеті слід дотримуватись правил поведінки?

Учні обмінюються думками.

ІV. Повідомлення теми, мети та плану уроку (вивчення нового матеріалу).

Вчитель: отже, діти ми повинні на уроці:

 1) засвоїти правила поведінки у хімічному кабінеті;

2) вивчити правила  безпеки під час роботи в кабінеті хімії;

3) ознайомитись з назвами й призначенням лабораторного обладнання

й посуду.

Вчитель:

– Для вивчення правил поведінки у хімічному кабінеті, скористаємось

відео-поясненням за посиланням «Правила поведінки учнів в хімічному кабінеті» . У зошиті накресліть табличку:

+

-

?

!

1

 

 

 

 

2

 

 

 

 

3

 

 

 

 

 

Перегляньте з відео основні правила поведінки і поставте відповідні позначки

(галочки) навпроти кожного правила:

+ Я це знав

- Я це не знав/ Я думав інакше

? Це мене здивувало

! Я хотів би дізнатися про це детальніше

(Учні заповнюють таблицю, куди вписують фрази/слова/речення, що

їх зачепили, – у відповідну колонку + – ? ! або просто ставлять

галочку)

Вчитель:

1.Діти, чи запам’ятали ви основні правила?

2. Чи у вас виникли запитання? Які?

3. Що здивувало вас у правилах?

А зараз ознайомимося з лабораторним обладнанням та посудом(робота в парах)

Вчитель: діти, у вас на партах є лабораторний посуд та обладнання з зазначеними номерами, картки з назвою обладнання і його призначенням. Ви повинні знайти відповідність між посудом, його назвою, призначенням.

Після завершення виконання завдання перейти за  QR кодом та виконайте вправу

Вчитель:  Діти, досліди з хімії досить небезпечні, тому існують правила, яких необхідно дотримуватися, щоб уникнути нещасних випадків(хімічних опіків, втрати зору…)

(Робота зі Smart-дошкою)Вам потрібно прочитати на екрані твердження  і погодитися, чи не погодитися  (Оплески в долоні.  Один раз – ствердна відповідь , два рази - не згодні з твердженням). Працюємо колективно.

Правила поведінки учнів у хімічному кабінеті (твердження-оплески).

Входити до кабінету хімії тільки з дозволу вчителя(так)

Входити в кабінет і виходити з кабінету спокійно дуже швидко(ні)

Організовувати своє робоче місце, якомога зручніше(так)

Дбайливо стався до обладнання кабінету(так)

Підтримуй чистоту й порядок(так)

Виконувати досліди не тільки за інструкцією та вказівками вчителя, а й сусіда по парті(ні)

Перед початком роботи перевірити наявність усього обладнання, потрібного для дослідів(так)

Працювати сидячи, тихо, швидко, але без зайвої метушні(так)

 

 

VІ. Узагальнення, систематизація та корекція знань

Закінчити речення(вставте пропуски). Самостійна робота

1.  Для вимірювання об’єму рідини використовується _____ або _____.

2. Випаровування рідини з розчину виконують за допомогою ______ та _______.

3. Для нагрівання в лабораторії використовують ______ або _______.

4. Більшість хімічних дослідів проводять у ______________.

Слова для довідки: - пальник; - мірна колба; - спиртівка; - газовий                пальник; - піпетка; - порцелянова чашка; - пробірка.               

 

VІІ. Інформація про домашнє завдання

Опрацювати опорний конспект. Виконати онлайн-вправу за посиланням: «Лабораторний посуд»

Творче завдання:

Створити пам’ятку «Безпека в кабінеті хімії»(плакат, постер, леп-бук)

 

VІІІ. Підсумок уроку

Учні прикріпляють на «Дерево знань»  яблуко, квітку або листочок (один предмет). При цьому важливо пам’ятати, за що саме «відповідає» кожний предмет.

Яблуко — урок пройшов корисно, плідно(Учень вказує, що саме запам’яталось, які терміни і нові поняття, правила)

Квітка — урок сподобався, але не все вдалося(Конкретизує, що саме не вдалося)

Зелений листочок — на уроці були завдання, з якими не зміг (змогла) впоратися(Уточнює ці проблеми)

Оранжевий листочок (зів’ялий)  — на уроці мені майже нічого не вдалося(Вказує можливу причину)

Результат пошуку зображень за запитом "квітка малюнок"

 

ІХ.  Рефлексія

Метод «Анкета-рефлексія»

Учні заповнюють індивідуальну анкету-картку, яку здають учителю (анкета може бути й анонімна).

 

Підкреслити необхідне  (можна аргументувати)

На уроці я працював

активно /пасивно

Своєю роботою на уроці я

задоволений /не задоволений

Урок здався мені

коротким/довгим

За урок я

не втомився/втомився

Мій настрій

покращився /погіршився

Матеріал уроку був мені

зрозумілим/ незрозумілим

корисним/непотрібним

цікавим/нудним

легким/важким

 

 


 

docx
Пов’язані теми
Хімія, Розробки уроків
Додано
22 вересня
Переглядів
278
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку