Дата |
28.10.2022 |
|
Клас |
3-А |
|
Предмет |
Математика |
|
ПІП учителя |
Кожушко Т.М. |
|
Тема. |
Вправи та задачі на засвоєння таблиці множення числа 6. Визначення часу за годинником. |
|
Мета: |
відпрацьовувати вміння визначати час за годинником, закріплювати вміння виконувати вправи і задачі на табличне ділення і множення на 6; удосконалювати обчислювальні навички; розвивати спостережливість, уважність, пам’ять, увагу, логічне мислення; виховувати самостійність. |
|
Формування ключових компетентностей
|
уміння вчитися – визначати час за годинником, орієнтуватись в назвах годин залежно від часу доби, доцільно використовувати знання в буденному житті; громадянська – поважне ставлення до оточення, самого себе; уміння вислухати та доповнити думку товариша; здоров’язбережувальна – дбайливе ставлення до свого здоров’я, формування правильної постави. |
|
Очікувані результати: |
знає одиниці вимірювання часу (доба, тиждень, година, хвилина, секунда), проміжки часу (місяць, рік) та співвідношення між ними |
|
Тип уроку |
застосування знань,умінь і навичок |
|
Використанні джерела: |
Презентація до уроку |
Освітня платформа «Всеосвіта» |
Перегляд цікавинки «Таблиця множення на 6 на пальцях». |
Ютуб-канал |
|
Перегляд навчального відео |
Сайт mаmаbook |
|
Усний рахунок. Встанови відповідність. Визнач час. |
Інтерактивний сервіс вправ learningapps.org |
|
Усний рахунок. Інтерактивний тренажер «Швидке множення і ділення»
|
Освітній портал EDUC.com.ua |
|
Усний рахунок. Вікторина «Таблиця множення і ділення 6».
|
Wordwall – навчальний ресурс для створення вправ,вікторин, ігр та інш. |
|
Закріплення. Обери фігуру з більшим периметром. |
Освітня онлайн-платформа https://learning.ua
|
|
Форма навчання |
Дистанційне |
|
Режим уроку |
Синхронний |
ПЕРЕБІГ УРОКУ
ЕТАПИ УРОКУ |
ЗМІСТ |
ПОСИЛАННЯ |
ЧАС |
Організаційна частина. Емоційне налаштування. |
Перевірка готовності учнів до уроку. Настанова: Сидимо – правильно. Пишемо – гарно. Слухаємо – уважно. Відповідаємо – точно. Вправа «Очікування» Що очікуєте від уроку… Яким хочете бачити урок… Кожному з вас хочу побажати на цьому занятті бути: У - успішним С - самовпевненим П – працьовитим І – інформованим Х – хоробрим У – уважним |
|
1хв |
Мотивація навчальної діяльності |
– Геніальний французький учений Блез Паскаль, який в молоді роки пізнав найвищий політ музи, писав: «Предмет математики настільки серйозний, що не можна втрачати момент, зробити його трохи цікавішим» |
|
1хв |
Оголошення теми і мети уроку
|
Сьогодні на уроці ми повторимо таблицю ділення і множення на 6, удосконалимо вміння розв’язувати задачі та вправи. Але щоб урок був цікавішим, я пропоную урок-квест. Квест (від англ. Quest) – пошук, пошук щастя, знання, істини, пошук пригод. Квест - інтелектуальне змагання з елементами рольової гри, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими учасниками. На кожній станції ми отримаємо винагороду. |
|
2 хв |
Актуалізація опорних знань
|
І станція «Усний рахунок»
1. На руках 10 пальців. Скільки пальців на 10 руках? (50) 2. Якщо троє коней пробігли шлях 30 км, то скільки пробіг кожний кінь? (30) 3. Яка математична фігура не має жодного кута, початку і кінця? (Коло) 4. Який рік триває тільки один день? (новий) 5. Якщо півень, стоячи на одній нозі, важить 5 кг, то скільки він буде важити, стоячи на двох ногах? (5 кг) 2. Перегляд цікавинки «Таблиця множення на 6 на пальцях». -А чи знаєте ви, що цю табличку можна порахувати на пальцях? А ну, спробуйте!
Робота у групах 1 група Інтерактивний тренажер «Швидке множення і ділення»
2 група Вікторина «Таблиця множення і ділення 6».
1 група працює за посиланням 2 група за підручником с. 58 № 349
Вправа «Число дня» (19) |
https://www.youtube.com/watch?v=5o7FcIg0fPI
https://mamabook.com.ua/kotra-goduna/
https://learningapps.org/3689443
|
15 хв |
Закріплення, систематизація та узагальнення знань. |
СТАНЦІЯ «ОБЧИСЛЮВАЛЬНА»
1 група № 348 54 15 28 6 7 4 24 12 3 8 2 група № 346 42-24+36= 54 24-12+30 =42 7-4+6=9 4-2+5=7 35-20+30=45 20-10+25=35
1 група – складає вираз 24- 24:6=20 2 група – по діях
|
https://learning.ua/matematyka/piatyi-klas/perymetr-iakoi-fihury-bilshyi
|
18хв
|
Підведення підсумків Рефлексія |
СТАНЦІЯ «КІНЦЕВА» Перед вами текст. Потрібно виписати всі числа, які зустрічаються в тексті та знайти їх суму
Вправа « Мій настрій» |
|
3 хв |