Конспект уроку з трудового навчання для 5-6 класів. "Вибір та обґрунтування об’єкта проєктування. Проєктування форми методом біоформ. Моделі-аналоги. Графічне зображення виробу."

Про матеріал
конспект уроку з трудового навчання, метою якого є формування вмінь та навиків роботи з інформаційними джерелами, вміння планувати й виконувати технологічні операції, забезпечити засвоєння учнями знань про технологічну послідовність виготовлення виробів, створювати банк ідей; визначати вимоги до об’єкту проектування, закріпити вміння виконувати графічне зображення виробу, розвивати образно - просторове мислення та творчу уяву, вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати та робити висновки; виховувати потребу проявити себе в різноманітних видах творчої діяльності; прагнення до досконалості виробів із бісеру, охайність, акуратність при виконанні графічних зображень. Обладнання: мультимедійний проектор, зображення виробів, вироби – аналоги, олівці, лінійки.
Перегляд файлу

Тема. Вібір та обґрунтування об’єкта проєктування. Проєктування форми методом біоформ. Моделі-аналоги. Графічне зображення.

Мета.

Формування вмінь та навиків  роботи з інформаційними джерелами, вміння планувати й виконувати технологічні операції, забезпечити засвоєння учнями знань про технологічну послідовність виготовлення виробів, створювати банк ідей; визначати вимоги до об’єкту проектування, закріпити вміння  виконувати графічне зображення виробу,

розвивати образно - просторове  мислення та творчу уяву, вміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати та робити висновки;

виховувати  потребу проявити себе в різноманітних видах творчої діяльності; прагнення до досконалості виробів   із бісеру, охайність, акуратність при виконанні графічних зображень.

Обладнання: мультимедійний  комплект,ПК, зображення виробів- аналогів, олівці, лінійки.

Тип уроку: комбінований.

 

Перебіг уроку

  1. Організаційна частина

Перевірка присутності учнів

  1. Актуалізація опорних знань та життєвого досвіду учнів

Фронтальне опитування:

 Вправа «Коло ідей»           

  1. Що люди проєктують ?
  2. Для чого потрібно проєктувати вироби ?
  3. Що таке проєкт ? З яких етапів він складається ?

3.Мотивація навчальної діяльності

 

Хочу нагадати вам прислів’я  «Як роботу розпочнеш, так її і закінчиш» та «Чим більше науки, тим розумніші руки». Ці прислів’я говорять, що перш ніж щось розпочати робити, потрібно ретельно з’ясувати, обдумати, спланувати послідовність своєї роботи, тому й тема сьогоднішнього уроку.

4.Повідомлення теми, мети та завдань уроку

Вібір та обґрунтування об’єкта проєктування. Проектування форми методом біоформ. Моделі-аналоги. Графічне зображення.

 

5.Наші очікувані результати

1.Вибрати виріб за допомогою методу біоформ.

2.Порівняти моделі - аналоги і вибрати властивості для свого виробу.

3.Виконати графічне зображення майбутньої квітки.

 

6.Вивчення нового матеріалу.

З давніх-давен людина прагнула до краси. Вона не тільки бачила й відчувала її, а й відтворювала у своїх виробах. Завжди цінувалися й цінуються речі, зроблені власноруч. І ми з вами навчимося творити красу своїми руками. Для цього нам потрібні будуть певні знання, уміння і, звичайно ж, бажання.

 

 

 

Проєктування - процес, який починається з моменту отримання завдання; аналіз об’єкта, конструювання, макетування, проєктна документація.

 

Проєкт- виріб,який виготовляє учень на уроках трудового навчання.

 

Проєктна документація включає:

- назва об’єкта;

- функція, призначення;

- габаритні розміри;

- аналіз існуючих аналогів ( матеріал, форма, естетика…)

- вимоги до дизайну об’єкта;

- норми витрати матеріалу;

- ескізи креслення виробу.

 

І. Організаційно – підготовчий етап.

  • Обґрунтування проблеми, що виникла, і необхідність її розв’язання.
  • Призначення проєктованого виробу.
  • Вимоги до виробів даного призначення.
  • Вибір об’єкту проектування.
  • Аналіз зразків-аналогів.
  • Вимоги до матеріалів.

 

ІІ. Конструкторський етап.

Виконання кресленика, ескізного малюнка виробу відповідно до розмірів готового виробу.

ІІІ. Технологічний етап.

VІ. Заключний етап.

 

Основні вимоги до виробу

а) естетичні

б) технологічні

в) функціональні

д) економічні

 

Біоформа — це форма тіл живої природи, що застосовується при конструюванні виробів у техніці, архітектурі й дизайні.

Форма посуду, меблів, одягу, іграшок, елементів житла часто нагадує нам природні форми

 

Під час створення різних побутових предметів, будівництва та оформлення житла людина завжди зверталася по допомогу до природи. Ідея застосування знань про живу природу для вирішення інженерних завдань належить видатному художнику, вченому й винахіднику Леонардо да Вінчі, який намагався побудувати літальний апарат з крилами, як у птахів, — орнітоптер

 

Базова модель – форма виробу, яку використовують для розробки цілого ряду подібних виробів.

Модель – аналог  це модель, що створена на основі базової моделі, але відрізняється формою деталей чи оздобленням

Показ виробів -  аналогів

Вимоги до матеріалів.

Для цього виробу будимо використовувати дріт і бісер.

 

Графічне зображення.

Виконується для наочного зображення більш детально всіх складових виробу.

Ескіз від руки. Кресленики за допомогою креслярських інструментів.

 

Закріплення нового матеріалу.

Вступний інструктаж

 

Практична робота.

1.Визначити мету творчого проєкту.

2. Дібрати інформацію про  виріб в інформаційних джерелах мережі Інтернет.

3.Проаналізувати моделі-аналоги  виробів.

Поточний інструктаж.

Фізкультхвилинка

4.Виконати ескізний малюнок свого проєктованого  виробу.

5.Підібрати схему виробу і зобразити її.

 

Рефлексія

  1. На уроці я дізнався….
  2. Які труднощі виникли у вас під час виконання практичної роботи?
  3. Мені сподобалось…..

Аналіз кращих робіт учнів.

Домашнє завдання.

Підготувати матеріали для виготовлення квітки з бісеру васильок, ромашка.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 5
Оцінки та відгуки
  1. Манзюк Ольга Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Кучмук Людмила Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Кучмук Людмила Василівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  4. Звєрєва Наталія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  5. Звєрєва Наталія
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
Показати ще 2 відгука
docx
Додано
14 грудня 2019
Переглядів
17542
Оцінка розробки
5.0 (5 відгуків)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку