Українська мова 1 клас
Тема: Зима. Природа взимку.
Мета: активізувати знання про зиму і застосувати їх на українському мовленнєвому матеріалі; засвоїти слова за темою «Зима»»; формувати вміння виділяти нові слова в мовному потоці; озвучувати малюнки; розвивати монологічне мовлення.
Обладнання: мультимедійна презентація, картки для групової роботи з зображенням зими, розмальовки зими, плакати для проектної роботи, сніжки, смайлики.
Хід уроку
І Організаційний момент.
Перевірка готовності до уроку. Психологічний настрій.
ІІ. Актуалізація вивченого матеріалу.
1. Мовна розминка. Оголошення теми уроку.
Ма - ма- ма - вже надворі … ( зима)
Іг –іг-іг- скрізь лежить пухнастий … ( сніг)
Оз – оз – оз – тріщить лютий … (мороз).
2. Скоромовка. ( слайд 2)
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Бесіда.
- Що таке зима? ( пора року)
2. Робота за підручником та інтерактивне навчання. Стор. 82
3. Пояснення значень назв місяців зими.
4. Вивчення нових слів.
КРИГА, КУЧУГУРИ, БУРУЛЬКА, ХУРТОВИНА, ЗАВІРЮХА.
5. Загадки про зиму.
Біла морква зимою росте.
(Бурулька)
Білі гуси летять над лугами,
В синім небі біліють снігами,
В синім небі хмарками зникають,
Довго-довго їх очі шукають. ( Метелиця)
Я вода – і на воді плаваю. ( Лід, крига)
Крута гора –
Що не крок,
То й нора. ( Кучугури)
Фізхвилинка
Білий сніг, пухнастий сніг
Прилипає нам до ніг.
Зліпим бабу снігову,
Розмалюєм, як живу.
А як замерзнуть рученята,
Будем снігом розтирати.
6. Ознаки зими. Гра «Знайди помилку». «Знайди зайвий предмет». (Робота в парах)
7. Вивчення вірша підр. стор. 83
- Які ознаки зими знаєте?
8. Гра «Пошир речення». Підр. стор. 83
9. Створення газети «Природа взимку».
10. Гра в сніжки «Перекладач».
ІV Підсумок.