Повторити правопис слів, що пишуться з великої букви; навчати дітей писати з великої літери імена тварин (клички), розвивати мовлення та спостережливість, виховувати бережливе ставлення до тварин.
Тема. Велика буква у кличках тварин.
Мета: повторити правопис слів, що пишуться з великої букви; навчати дітей писати з великої літери імена тварин (клички), розвивати мовлення та спостережливість, виховувати бережливе ставлення до тварин.
Обладнання: фото та картинки тварин ( персонажів відомих мультфільмів та казок)
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Як завжди з нами наша Маша, яка нагадує.
Не просто слухати, а чути.
Не просто дивитись, а бачити.
Не просто відповідати, а лікувати.
Дружно і плідно працювати.
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
Завдання «Закінчить речення»
ІІІ. Каліграфічна хвилинка.
1.
Загадка
Влітку медом ласував,
Досхочу малини мав
А як впав глибокий сніг,
Позіхнув і спати ліг… (Ведмідь)(показую картинку)
1) Назвіть звуки з яких складається слово. Скільки звуків?
2) З якої букви починається слово?
2. В в вл ве ви
Діти, як правильно написати це слово з ве чи ви? Як дізнатися яку букву напишемо?
IV. Словникова робота.
Ведмідь
Ведмідь живе у густому лісі.
V. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні у нас на уроці гість. Хто це? Прочитайте
(на дошку)
(діти по черзі вивішують назви тварин і клички)
VI. Повідомлення теми і мети уроку.
- Яка тема сьогоднішнього уроку? Тема уроку на дошці.
- Правильно, діти, будемо писати клички тварин.
- Як пишемо назви тварин?
- Як пишемо клички тварин?
- Давайте перевіримо, що показує нам підручник.
(правило с.117)
Кішка ____________
Фізкультхвилинка
Нумо із-за парти встанемо,
Всі на котика поглянемо.
Ось поставимо руки в боки
І походимо ми трохи (1,2,3,4)
Робимо нахили вперед (1,2,3,4)
А тепер всі присідаємо (1,2,3,4)
Як наш котик пострибаємо (1,2,3,4)
Крок убік зроби швиденько
Й за парти сядь тихенько.
Тренувальні вправи.
Кіт Цезар, собака Букет, лисиця Айстра, півень Сирота.
Робота в групах
Складаємо колаж. Деформований текст.
У хлопчика ________ є кішка ______. У ______ народилися кошенята.
Вони такі гарненькі. Але у них немає кличок. Допоможемо киці.
(клеїть на дошку і записує кличку)
VI. Підсумок уроку.
Рефлексія.
VIІ. Домашнє завдання.
Я впевнена, що ви правильно виконаєте домашнє завдання. Вправа 306. Прочитайте завдання.
Вам потрібно списати, добираючи з довідки клички тварин. Повторити правило, щоб не зробити помилок.
Оцінювання