Конспект уроку з української мови для 3 класу на тему "Закріплення знань учнів про прикметник як частину мови. Складання усної розповіді"

Про матеріал

Урок присвячений закріпленню знань учнів з теми прикметник як частина мови. Тому за допомогою цього конспекта уроку учні мають закріпити та узагальнити вивчене про прикметник як частину мови, його роль у мовленні; удосконалювати вміння вживати різні форми прикметників у сполученні з іменниками; розвивати зв'язне мовлення, образне і критичне мислення, збагачувати словниковий запас; виховувати любов до рідного краю, бажання творити добро.

Перегляд файлу

            Конспект уроку з предмета  «Українська мова» для 3 класу

Вчителя початкових класів  Крайнюк  Юлії  Юріївни

Тема: закріплення знань учнів про прикметник як частину мови. Складання                          усної розповіді.

Мета: закріпити та узагальнити вивчене про прикметник як частину мови, його роль у мовленні; вчити вживати різні форми прикметників у сполученні з іменником; розвивати зв’язне мовлення, образне і критичне мислення,  збагачувати словниковий запас учнів, удосконалювати мовленеві навички. Виховувати любов до рідного краю, бажання творити добро.

Обладнання: ілюстрація, мікрофон, картки, опорні картки.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.

 

Хід уроку:

 

І. Організаційний момент

1. Хочу побажати вам гарного уроку

Щоб було цікаво всім нам працювати,

Щоб хотіли дуже всі відповідати.

Щоб допомагало вам вміння міркувати

І дванадцять балів легко заробляти

2. Перевірка домашнього завдання

Гра «Чия казочка краща»

  • Учні зачитують складені вдома казки про двох хвальків. Оцінюють один одного.

(Вправа допомагає критично оцінити помилки або переваги в роботах однокласників)

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдання уроку.

  1. Вправа «Сенкан»

Скласти сенкан на тему «Прикметник»

( Допомагає учням повторити вивчений матеріал на минулих уроках. Тим самим розвиває критичне мислення)

Наприклад:

            Прикметник

Який? Яка ? Яке?

Добирати, змінювати, утворювати.

Допомагає визначити ознаку предмета.

Нові знання.

- Сьогодні ми підведемо підсумок по темі « Прикметник », узагальнимо і закріпимо те що ви раніше вивчали про прикметник, також складемо усну розповідь та проведемо дискусію на задану тему.

III. Мотивація навчання учнів.

На уроці підсумковім

Треба дружно працювати,

Щоб змогли на всі питання

Повні відповіді дати !

А дивізом нашого сьогоднішнього уроку буде вислів: « Людина починається з добра ! »

- Яким же ви уявляєте цей урок ? Що очікуєте від нього ?

- Давайте зробимо рекламу нашого уроку.

Урок буде: цікавим,

                    творчим,

                    науковим,

                    розвивальним.

  • Всі ці слова є …..

( Вправа тренує мислення , допомагає налаштувати клас на позитивну    атмосферу)

ІV. Узагальнення та систематизація знань про прикметник.

1. Гра « Назви слово »

Пухнаста, руда, хитра –

Висока, білокора, струнка –

Прозора, джерельна, холодна –

Зелена, молода, соковита –

2. Гра « Блискавка » ( на картках показую швидко прикметники – дібрати антоніми )

Важкий

Великий

Високий

Голосний

Повна

Лівий

3. Робота за підручником (с. 154-156)

Вправа 379

  • Працюємо разом. Прочитати текст.

Вправа 380

Самостійне виконання вправи.

  • Спишіть розкриваючи дужки.
  • Зробити самоперевірку.

Вправа 382

Вибіркове списування

  • Випиши лише ті прикметники, які вжиті в переносному значенні.

( Вправа дає змогу учневі подумати і проаналізувати які саме прикметники слід виписувати)

Вправа 384

Колективне коментоване опрацювання таблиці

4. Робота в парах. Завдання « Позначка »

( На партах кожного ряду лежать картки у яких записані слова:

- Усміхнений, злий, добрий, страшний, сонячний, лагідний, ураганний.

- Темний, веселий, холодний, голодний, теплий, сумний.

І ряд – позначте добрі, гарні слова.

ІІ ряд – сумні, не привітні слова.

- Які б слова ви хотіли чути завжди ?

 

Фізкультхвилинка

                    Добре те, що сонце світить !

                     Добре те , що віє вітер !

                   Добре, що матуся рідна

                   Після школи зустріча !

                   Добре гратися на дворі !

                   Добре вчитися у школі !

                   Добре плавати в ставу !

                   Добре те, що я живу !

- Діти , а де ви живете ? ( Відповіді дітей )

5. Робота за малюнком « Весна »

- Розгляньте малюнок. Чому здивувалась дівчинка ?

Яка пора року зображена ? Чому так думаєте ?

6. Дискусія з приводу інтерв’ю « Весна – найкраща пора року ? »

- А зараз проведем дискусію по питанню « Весна - найкраща пора року ? »

( Дискусія – публічне обговорення спірного питання )

І група – стверджує,

ІІ група – заперечує,

ІІІ група – переконує.

( Діти утворюють групи, обговорюють питання та по черзі висловлюють свої міркування )

- Отже, ви довели у ході дискусії, що кожна пора року і , зокрема, весна по – своєму приваблює і кожна з них може чимось не подобатись.

7. Складання усної розповіді « Весна – найкраща пора року ? »

Учні складають усну розповідь про весну

8. Робота в парах.

- А зараз складіть речення, використовуючи прикметники, про рідний край.

 ( Діти говорять свої речення ).

- Які речення вам найбільше сподобались ?

- А які добрі справи ви можете зробити, щоб наш край став ще кращим ?

- А які добрі справи ви робите дома ?        

(відповіді учнів)

V. Підсумок  уроку

1. Заключне слово вчителя

- Отже, щоб залишити про себе добру пам’ять, добрий слід на землі – треба творити добро.

  Жити на землі – велике щастя,

  Якого ти не помічав.

  І пам’ятай, що ти – Людина,

  Творець краси і добрих справ!

  1.  Гра  «Незакінчене речення.»

Прикметник означає…

Відповідає на питання…

Змінюється за …

Зв’язаний у реченні…

Має закінчення

Ч.р. -…

Ж.р. - …

С.р.- …

VI. Домашнє  завдання.

С. 156 впр 387

doc
Додано
4 квітня 2018
Переглядів
2740
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку