Конспект уроку з української мови.Технологія - навчання в русі

Про матеріал
Конспект уроку з української мови "Велика буква в іменах, по батькові та прізвищах людей " для 2 класу. Технологія уроку - навчання в русі
Перегляд файлу

Тема: "Велика буква в іменах, по батькові, прізвищах людей"

Мета:Навчити учнів розрізняти поняття:ім’я, по батькові, прізвище. Засвоїти правила написання імен, по батькові, прізвищ людей з великої літери. Познайомити з утворенням слів по батькові. Збагатити лексичний запас учнів. Розвивати увагу, логічне мислення дітей. Формувати спостережливість,пізнавальний інтерес. Виховувати повагу до видатних людей України.

Обладнання:,картки для індивідуальної роботи,портрети.

Тип уроку:  засвоєння нових знань.

Форма уроку: урок-подорож.

Технологія: навчання в русі

 Хід уроку

І.Організаційна частина

ІІ. Повторення раніше вивченого

1. Вправа «М’ячик»

- Над якою темою ми з вами працюєм на уроках укр.мови?

- Що таке іменник?

- Наведіть приклади іменників. 

- Всі іменники поділяють на 2 групи. Які? (істоти\неістоти)

- На яке питання відповідають іменники-назви істот?Хто належить до істот?

- Наведіть приклади

2.Гра «Істота\неістота» (істота – плескають, неістота –руки над головою)

- На які питання відповідють іменники назви неістот? Наведіть приклад.

- Всі іменники можуть змінюватись за….?

3. Гра «Один\багато»

(один – хлопчики встають, багато – дівчатка встають)

ІІІ. Сприйняття і усвідомлення нового матеріалу

1. Острів «Загадковий»

Всі хочуть, як народиться дитина

Щоб воно було красиве і дзвінке,

Бо має все життя його людина,

А відгадайте,що ж воно таке?( ім’я)

(даю підказку: « Кожен його має, але сам не називає »)

- Що має кожна людина з першого дня свого народження? ( Ім’я)

2. Хвилинка каліграфії.

- Запишемо каліграфічно слово ім’я у зошитах

- Яка орфограма заховалась? (апостроф)

- Чи можемо це слово перенести?(Ні)Чому?

- Скільки букв і звуків у слові ім’я?(3 б.,4 зв.)Чому?

Пишемо носиком, плечем, вушком.

3.Оголошення теми і завдань уроку

Острів «Досліджень»

1. Проблемне завдання

- Так, у кожного з нас є своє ім’я.

Я хочу запросити вийти до дошки Сашу. (проблемка)

Інколи люди мають однакові імена. Для того щоб їх розрізняти, крім імен вони мають ще…..? (прізвище і по батькові)

Повернемось до нашої хвилинки каліграфії і запишемо ще й цих 2 слова

По батькові (квіточка) ….перевірите у батьків..чи вміють вони це слово писати правильно

Уточнення: для кращого запам’ятовування дітьми роздільного написання слів, між ними ми малюємо кольоровим або пристим олівцем квіточку

Прізвище (и,щ) - підкреслити

- Тож, сьогодні ми будемо вчитись розрізняти ці поняття. Правильно писати імена,по батькові та прізвища людей, а також пограємо у мовні ігри

Для людини її ім'я звучить найсолодше, тому імена тих, хто гарно працюватиме, міркуватиме, буде красиво писати, правильно сидіти, даватиме цікаві відповіді на питання, звучатимуть найчастіше. Це буде найкращим визначенням його хорошої роботи на уроці.

- А як же ж пишуться імена, по батькові та прізвища?

(відповіді дітей)

Запам’тайте, імена, по батькові та прізвища людей пишуться з великої букви

А щоб це точно запам’ятати – запишіть у зошитах своє ім’я, по батькові та прізвище. Підкресліть олівцем перші літери у всіх трьох словах

(сфотографуйте оченятами і запам’ятайте на все життя)

2. Робота в парах «Інтерв’ю”

- А щоб точно не помилятись, попрацюєм в парах

Поспілкуйтесь з сусідом по парті, візьміть у нього інтерв’ю і дізнайтесь його прізвище,ім’я та по батькові.

Запишіть у свої зошити. Підкресліть перші літери.

3 . Робота з підручником

- Впр. 298, 300 (по варіантах)

Впр. 299 ( в групах)

ІV.Закріплення  вивченого

Країна мовознавців

  1. Робота в групах:
  1. завдання на листочках (імена,по-батькові, прізвища)
  2. завдання на картках

2. Творча вправа

На дошці перед вами речення. Давайте прочитаємо їх разом.

Яке б завдання ви поставили перед собою, враховуючи тему сьогоднішнього уроку?

Замінити виділені слова на слова, які пишуться з великої букви.

Дівчинка миє посуд. Вчителька привіталась з школярами. Хлопчик і дівчинка граються м’ячем. Лікар виписав рецепт. Ми познайомились з творчість письменника.

(опрацьовується колективно, записують у зошит коментовано)

Орієнтовні речення

Оленка миє посуд. Віта Василівна привіталася з школярами. Олежик та Даринка граються м’ячем. Іван Степанович виписав рецепт. Ми познайомились з творчістю Всеволода Нестайка.

3. Впр. 301 (усно)

4. Гра

Руки вгору ім’я

Присідання по батькові

Стрибки прізвище

Ковальчук, Васильович, Іван, Шевченко, Петро, Валентинівна, Власюк, Катерина, Олегівна, Володимир, Порошенко, Тетянка, Вікторівна, Петрович, Роман, Іванова

 

V.Підсумок уроку

а) Хлопчика звуть Сашко, його батька – Миколай. Як

будуть звати хлопчика, коли він виросте?

б) Дівчинку звуть Іринка, ії батька – Степан. Як

будуть звати дівчинку, коли вона виросте?

в) Знайди зайве слово: Андрій, Оля, Галя, Іванівна,

Богдан;

г) Знайди зайве слово: Максименко, Головко,

Омельченко, Володимирівна;

д) Назви ім’я та по батькові твоєї мами.

Сьогодні на уроці ми з вами плідно працювали і довели,що своєю сумлінною працею можемо прикрасити своє ім’я.

Але пам’ятайте: Не ім’я прикрашає людину ,а людина - ім’я.

Домашнє завдання

Домашнє завдання буде за вибором

Вправа 303

Або написати 3 речення про своє ім’я, за зразком

Мене звати … .

Назвав так мене…(написати хто назвав)

Моє ім’я означає … .

docx
Додано
30 жовтня 2019
Переглядів
1054
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку