Конспект уроку з української мови в 2 класі " Розпізнавання іменників, які означають один предмет і багато предметів."

Про матеріал
Урок розроблений за програмою О.Савченко по підручнику К. Пономарьової з використанням методів критичного мислення( І семестр).
Перегляд файлу

 

Українська мова ( 2 клас)

  Тема: Розпізнавання іменників, які означають один предмет і багато предметів.

  Мета: учити учнів розпізнавати іменники, які означають один предмет і багато предметів; змінювати іменники за зразком “ один -багато”; розвивати інтерес до мовних явищ,розвивати зв’язне мовлення , критичне мислення,  формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентності; виховувати взаємоповагу, доброзичливість, почутття відповідальності за результат колективної роботи.

 Обладнання: предметні картки, картки із іменниками вжитими в однині, презентація із словосполученнями , кубики LEGO, фізична карта світу. м’ячик.

 

 Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.

 Освітні галузі: мовно – літературна, соціальна і здоров’язбережувальна.

 

Хід уроку:

 І. Вступна частина

1. Організація класу.

 Сьогодні в нас урок звичайний,

 Та вчить багато нас чому.

 Хай буде він для нас повчальний !

 За це подякуєм йому!

 

2. Вправа “ Ледачий диктант”

     Учитель демонструє на мультимедійній дошці словосполучення. При правильно написаному словосполученні діти піднімають зелений кубик, при помилці -червонийкубик LEGO.

 Дідусь Тарас, хлопчик миколка, сестричка маринка, Сергій володимирович,

 петро Кузьменко, Коза Дереза, пантера багіра, місто львів, озеро Світязь.

 

3.” Кластер”

 (приблизно)

Що ми вже знаємо про слова – назви предметів?                                                                                                    

 

                                       

                                                                                                                

 

                                                                                               

                                                                                                                   

                                                                                                                

 

 

 

 

 

 

 

                                                                                                                      

Сьогодні ми розглянемо ще деякі властивості слів , які означають назви предметів.

 

4. Каліграфічна хвилинка

 Шириною- широко,

 глибиною -глибоко,

 вдень і вночі про брег б'ється,

 з нього вода не п'ється,

 так як дуже несмачна, і гірка, і солона (Океан)

 Записуємо буквосполучення: Ок, ке , еа, ан.

Записуємо слово “океан”

5. Хвилинка цікавинка

 Більше 70% поверхні Землі покрито світовим океаном, він займає майже три чверті її поверхні. Вчені поділяють світовій водний басейн на чотири великі океани: Атлантичний, Індійський, Тихий і Північний Льодовитий. Вивченням океанів займається океанологія.

 Найглибшою океанською западиною є Маріанська западина, яка знаходиться в Тихому океані поблизу Північних Маріанських островів. Її глибина складає 10924 метри, тобто, майже 11 кілометрів!

(Розглядаємо карту, знаходимо океани)

 ІІ. Основна частина

1. Проблемна ситуація.

  • Згадайте , скільки океанів на Земній кулі?
  • Назвіть їх.

Пограймо в гру “ Один – багато”

Океан  - океани;

ручка -…

пташка -…

цукерка - ...

  • Скільки предметів означають слова з першого стовпчика?
  • З другого стовпчика?
  • Що називають ці слова?
  • На які питання відповідають?
  • Як називаються ці слова?
  • Скільки предметів можуть позначати?

2. Робота з підручником.( с. 69-70)

 Вправа 1,2

. При колективних іграх ви часто вибираєте ведучого. Яким чином ви це робите?

(Лічилкою).

  • Прочитайте, яку лічилку знає Родзинка?
  •  Назвіть виділені слова.
  • Скільки предметів ці слова позначають?

 ІІІ.Фізкультхвилинка

 Вправа 3

Гра “ Бумеранг”

 Змінити слово дане вчителем так, щоб воно означало багато предметів.( повернути вчителю).Вчитель кидає м’ячик учневі – той ставить слово в множині і кидає м’яч назад вчителю.

 Дерево -дерева;

 олівець – олівці;

 дощ – дощі,

 заєць – зайці;

 річка – річки;

 дитина – діти;

 учень - учні

Запишіть парами.

 Вправа 4

Читаємо лічилку, називаємо виділені слова . Гра“ Обличчя до обличчя”.Читаємо по-черзі виділені слова. Якщо один учень читає слово в однині, то інший називає його в множині.і навпаки...

 Вправа 5. Гра “ Займи позицію”

По класу розміщені таблички “ ОДИН “ ,” БАГАТО”. Картинки до вірша з намальованими предметами. По сигналу вчителя , діти займають позицію біля табличок.

 Вправа 6( колективна робота)

 Згадайте,як позначаються: голосні, тверді та м’які приголосні.

Звуковий аналіз слова ялинка.

  • Ділимо на склади. Як ще можна визначити склади ? ( по кількості голосних)
  • Визначаємо наголошений.
  • Визначаємо кількість букв і кількість звуків.

 Вправа 8.

Читалочка запропонувала свою лічилку. Прочитай її. ( робота в групах)

 -Які домашні тварини є у вас вдома? Розкажіть товаришам.

 Вправа 9

 Робота в групах.

 Працюємо по колу. Перший учень читає виділене слово . .Наступний - - ставить запитання, третій - визначає скільки предметів воно позначає (один чи багато).

 Вправа 10

Творча робота із взаємоперевіркою.

Зміни виділені слова так, щоб вони називали одну тварину. Запиши лічилку зі зміненими словами.

 ІV. Заключна частина

Гра “Займи позицію”.

На першій парті картки із іменниками , записаними  в однині і множині.

Дошка поділена на дві чатини. На одній частині записано “ОДИН”, на другій частині “ БАГАТО”. Кожен учень бере карточку і стає по одну частину дошки , чи по іншу.

Заключна бесіда.

 - Скільки предметів можуть означати іменники?

 - Коли змінюється кількість предметів з одного і до багато, що змінюється в слові? (кінцівка слова)

 - Які відкриття зробили для себе?

 - Що здивувало?

  - Що було б , коли іменники позначали лише один предмет?

 

 V. Повертаємося до кластера. Дописуємо поняття “Один”,” Багато”

Середня оцінка розробки
Структурованість
4.7
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.9
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Галюта Оксана
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    4.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Бензелюк Анна Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Бензелюк Анна Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
31 жовтня 2020
Переглядів
3755
Оцінка розробки
4.9 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку