Конспект уроку з всесвітньої історії 7 клас "Раннє відродження.Гуманізм"

Про матеріал
Використання інформаційно-комунікаційних технологій в процесі вивчення тем культури на уроках всесвітньої історії в 7 класі. ( Нестерук Н.Р.,вчитель історії ЗЗСО І-ІІІ ст. Сокальського ліцею№3 ) Адреса педагогічного блогу: http://historycokal3.blogspot.com/
Перегляд файлу

 

 Конспект уроку всесвітньої історії  у 7 класі

Тема: Раннє  Відродження та гуманізм.

Мета: охактеризувати розвиток культури раннього Відродження,  особливості та характерні ознаки гуманізму

Очікувані результати:

Знати:

  •                 хронологічні межі Раннього Відродження

Розуміти:

  •                 історичне значення художньої творчості Данте, Петрарки, Боттічеллі, Донателло та ін.;
  •                 поняття «Раннє Відродження», «гуманізм»

Уміти:

  •                 розташувати в хронологічній послідовності відомості про розкол християнської церкви, поширення романського і готичного мистецьких стилів, книгодрукування, раннє Відродження;
  •                 показати на карті міста, пов’язані з початком Відродження;
  •                 обґрунтовано оцінити вплив церкви на культуру;
  •                 визначити причини і наслідки поширення ідей гуманізму і культури Раннього Відродження;

Обладнання: Пометун О.І.Всесвітня історія : підруч.для 7кл. загальноосвіт. Навч. закладів/О.І.Пометун,Ю.Б.Малінко.-К.:Видавничий дім «Освіта»,2015.-224с.:іл.;  відеоматеріали (фрагменти фільмів: «Кватроченто - Раннє Відродження (укр.) Від середньовіччя до Відродження»

https://www.youtube.com/watch?v=Prz5V0Ejg9I,

«Зародження Відродження» https://www.youtube.com/watch?v=engwWQrBHBg),

дидактична інтерактивна гра «Знайди пару:твір мистецтва та автор» https://learningapps.org/1349903,

дидактична інтерактивна  гра- пазл « Розпізнай художні стилі», https://learningapps.org/display?v=ps4 y36ys217,

Віртуальна екскурсія Лувром. Італія  ХІУ ст.

http://louvre.historic.ru/mov/vt6/m19.shtml.

Тип : вивчення нового матеріалу,формування знань і навичок учнів.

Хід уроку

І. Учні  виконують дидактичну інтерактивна гру- пазл

 « Розпізнай художні стилі».

ІІ. Оголошення теми і мети уроку.

Учні переглядають уривок  фільму. «Кватроченто - Раннє Відродження (укр.) Від середньовіччя до Відродження» та дають відповідь на питання:

  • Чому даний період називали Відродженням?
  • В якій країні розпочався даний період?
  • Чому саме в Італії ?
  • Яке місто стало центром Відродження?
  • Що відроджували нові митці?

 

 

Учнів об’єдную в три групи.

І група опрацьовує схеми розміщені в підручнику та називає основні чинники,що сприяли появі Відродження і пояснює на прикладах кожний з них.

ІІ група виписує незрозумілі терміни та використовуючи словник історичних термінів  пояснює їх значення.

ІІІ група опрацьовує  документи (підручник ст.159) , зіставляє уривки творів папи Інокентія ІІІ та італійського гуманіста Джованні Піко делла Мірандолли та дає відповідь на питання як твори ілюструють різницю гуманістичного та релігійного світоглядів.

Учні переглядають відеоролика «Зародження Відродження»

на основі отриманої інформації складають таблицю «Діячі раннього Відродження».

 

Ім’я 

митця

Роки життя

Твори

Внесок у мистецтво

Данте

 

 

 

Петрарка

 

 

 

Боттічеллі

 

 

 

Донателло

 

 

 

Бокаччо

 

 

 

 

Випереджувальне завдання  рольова гра „У  гостях у поетів Данте та Петрарки ”.

Вчитель ставить завдання перед класом уважно слухати розмову між учасниками бесіди з метою зясування, які гуманістичні ідеї висловлює митці ? Чим вони відрізняються від поглядів і переконань середньовічної людини, а чим схожі?

До класу заходить учні у ролі письменників Данте та Петрарки та журналіст. Вони  розповідають своє життя і творчість,читають свої твори та ведуть діалог.

В процесі розмови використовують питання:

- Що для людини Відродження означає гуманізм?

- Яких знань потребує людина ваших часів?

- Як ви ставитесь до питань віри, релігії та богословя?

- Яку головну мету ставить перед собою людина вашого часу?

- Яке значення ви надаєте людині у своїй „Божественній комедії”?

- Що є центром вашої творчості?

Завдання до учнів.За змістом бесіди персонажів назвати характерні риси гуманізму та світогляду людей Раннього Відродження (основні риси записати в зошит).

    Помічники вчителя учні-екскурсоводи проводять віртуальну екскурсію та знайомлять клас з творами архітектури, живопису, скульптури видатних майстрів Раннього Відродження: Джотто, Мозаччо, Донателло, Брунелескі, Боккаччо, Чосера та ін. (демонструючи ілюстрації та репродукції картин).

    

IІІ. Узагальнення та систематизація знань

Варіант1.Дидактична гра «Знайди пару: твір мистецтва та автор» https://learningapps.org/1349903

Варіант 2. „ Уявний мікрофон”. Висловлення своїх суджень щодо появи та розвитку гуманістичних ідей в Європі ,використовуючи  пам’ятку.

  ПАМЯТКА.  Як визначити основні риси гуманістичного світогляду

1. Які політичні, економічні, соціальні зміни влипнули на розвиток нового світогляду?

2. Яке відношення до релігії та церкви було в ті часи?

 3. Як люди ставилися до знань та наук?

 4. Що таке гуманізм?

5. Ідеали та культуру, якої еподи відроджували гуманісти?

6. Що таке Людина для гуманістів?

7. Які ідеї гуманізму близькі вам, а які ні. Чому?

 

ІV.  Домашнє завдання

1. Опрацювати параграф 23 підручника.

2.Творча робота. Скласти колаж «Картини художників раннього Відродження»

3. Здійснити  віртуальну екскурсію Лувром. Італія  ХІУ ст.

http://louvre.historic.ru/mov/vt6/m19.shtml  та виписати в зошит твори митців,які викликали в учнів захоплення .

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Глушакова Ksenia Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
14 червня 2020
Переглядів
5067
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку