Конспект уроку
з всесвітньої історії,
для 8-го класу
підготувала вчитель історії
КЗ «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №16 ВМР»
м. Вінниця
Ланіна Вероніка Олексіївна
вчитель історії
вчитель вищої категорії, вчитель - методист
Тема: Франція в зеніті могутності
Мета: а) характеристика Франції ХУІІ століття
б) вчити умінню аналізувати різноманітні історичні джерела, працювати з підручником, самостійно здобувати знання
в) економічне виховання, естетичне виховання, формування світоглядних позицій
Тип уроку: урок комбінований
Обладнання: атлас, ілюстрації, карта, інформація з Інтернету
Робота над поняттями: політика меркантилізму+ дивись конспект уроку
Очікувані результати: після проведеного уроку учні зможуть:
Хід уроку:
І. Перевірка д/з
1. Логічні пари: абсолютизм, гугеноти, протекціонізм, Нантський едикт, реформація, форма державної влади, релігійне примирення, політика підтримки нац.. виробництва
(4бали)
2. « Дворянство мантії» - це
а) чиновницький апарат у Франції
б) реформація
в) релігійне примирення
г) гугеноти
3. « Дворянство шпаги» - це
а) чиновницький апарат у Франції
б) реформація
в) релігійне примирення
г) це дворянство, яке було на військовій службі у Франції ХУІ ст. і не платило податків
4. Варфоломіївська ніч відбулася
а)1579р. б)1572р. в) 1517р. г) 1524р.
5. Позначте дату релігійних війн у Франції
А) 1515 – 1547рр б) 1547-1559рр. в) 1562-1598рр. г) 1589-1610рр.
(4бали)
6.Дайте визначення та ознаки абсолютизму
Абсолютизм – це
Ознаки: 1)
2)
3)
4) (4бали)
І. Підготовка до сприйняття нових знань
- План, мета, завдання уроку
- Проблема: Складові успіху Франції
- Епіграф: «Якщо до природної могутності Франції король зможе приєднати силу, яку дають промисловість і торгівля…то велич і могутність короля зростуть до небувалих розмірів»
(Кольбер)
- Актуалізація знань
ІІ. Вивчення нового матеріалу
1.Франція за Рішельє. (1585-11642) (робота з підручником +робота з ілюстрацією, стор.107 + робота з картою + кадри фільму «Три мушкетери», Режисер фільму – Юнгвальд-Хількевич)
а)Завдання класу: Виписати заходи, що зміцнили Францію за Рішельє
1) Розправа з заколотниками
2)Заборона дуелей
3)Втихомирення гугенотів
4)Підпорядкування королю місцевого самоуправління. Інтенданти
5)Ідея «європейської рівноваги». Приєднання Лотарингії, Ельзаса та інших земель(робота з картою)
6)1635 рік – заснування Французької академії
Приклади + роб. з істор. джерелами (стор. 108)
б)Кардинал Рішельє: невідома постать (повідомлення учня)
2.Король-сонце Людовік ХІУ
а)(повідомлення вчителя + самостійний запис в конспекті)
Приблизний запис:
1. Король-сонце Людовік ХІУ (1643-1715) (роб. з ілюстрацією, стор.109)
2. Політика територіальних загарбань
3. 1685 р. - Скасування Нантського едикту. Вихід гугенотів
4.Загальноєвропейська війна і смерть короля-сонце
Б)Вихід гугенотів (повідомлення учня)
3. Хранитель королівської скарбниці
а)завдання класу: які заходи Кольбера допомогли Франції досягти своєї могутності? (робота з підручником +робота з ілюстрацією, стор.111)
1.Міністр фінансів Жан Батіст Кольбер (1619-1683)
2. Політика меркантилізму
3. Створення флоту
4. Ост-Індська і Вест-Індська компанії
+ роб. з істор. джерелом (стор. 112)
б) Ост-Індська і Вест-Індська компанії – складові величі Франції (повідомлення учня)
ІІІ. Закріплення вивченого матеріалу
а) «Перевірте себе», стор. 112
б)робота над проблемою
ІУ. Підсумки уроку і д\з
Параграф 12,
завдання «Творчо попрацюйте» (за бажанням)