ЯДС 1 клас Тема тижня « ВЕЛИКДЕНЬ.»
Тема дня. Традиції Великодня . Про що розповідає писанка?
Мета: поглибити знання дітей про традиції святкування Великодня в Україні, розкрити цінність і символіку унікального витвору української культури – писанки (крашанки); створити умови для обміну досвідом щодо святкування Великодня, активізувати пізнавальну діяльність учнів формувати навички дослідницької діяльності, використовувати їх у повсякденному житті; виховувати почуття поваги до культурних скарбів українського народу.
Очікувані результати :
Учні знатимуть:
● особливості святкування Великоднього свята в Україні;
● різновиди писанок.
та вмітимуть:
● розповідати про свято Великодня;
● брати участь у народних звичаях та традиціях українців;
● описувати свої враження від почутого, побаченого;
● розпізнавати різновиди писанки та інші символи свята;
● створювати вироби великодньої тематики;
● дотримуватися правил безпечної поведінки під час багатолюдного святкування в приміщенні та на вулиці.
Перебіг заняття
1. Ранкове коло
1) Вітання. Настрій .
* Вітання жестами.
- У декого поганий настрій. Чому?
- Що ми порадимо нашим дітям, щоб поліпшити їх настрій?
* Вірш- привітання.
Доброго ранку! Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
хай тупають ніжки,
працюють голівки і
сяють усмішки.
Доброго ранку! Доброго дня!
Бажають всі люди, бажаю вам я.
*Гра з ЛЕГО «Візьму у праву руку, сьогодні не зіб’юсь.
Долонькою накрию, з сусідом поділюсь.»
*Гра «Скринька»
- Як ви вважаєте, що у скриньці?
- А чому тут писанка?
2) Обмін інформацією. Зворотній зв’язок.
- Яке свято наближається? (Великдень).
– Поділіть слово на склади.
- Назвіть наголошений склад.
- А коли ми будемо його святкувати?(28 квітня)
- Що таке Великдень?
- Які символи цього свята ви знаєте?
- А чи однаковим кольором фарбують писанки? Чому? (Кожен колір має значення).
3) Групове заняття. Вправа «Склади пазли».
- А щоб дізнатися значення кольорів, ви повинні виконати таке завдання: складіть з частинок одного кольору писанку і прочитайте його значення.
- Буде 5 груп.
Правила роботи у групі.
Висновок. – Є різні види писанок: писанки, крашанки, дряпанки та інші.
Писанки: На поверхню яйця розтопленим воском за допомогою писачка наносять орнамент.
Крашанки :Яйця, пофарбовані одним кольором, без узорів.
Дряпанки: На пофарбованій одним тоном поверхні яйця гострим предметом видряпують узор.
Крапанки: На фарбоване яйце краплями воску наносять візерунок іншого кольору чи кольорів.
4) Щоденні новини. (Визначення помічників. Календар погоди.)
- Сьогодні мої помічники :
- Яке сьогодні число? (24)
– Що ви можете сказати про це число?
- Скільки десятків в цьому числі? (1 дес.)
- Який місяць? (квітень)
- Який він по порядку навесні? (другий)
- Який день тижня? (середа)
-Який день тижня буде через чотири дні?(неділя)
- Розкажіть про погоду, яку ви сьогодні спостерігали за вікном, коли йшли до школи? (Діти відмічають на календарі погоди).
2. Повідомлення теми.
- Сьогодні ви дізнаєтеся більше про писанки, свято Великодня та його святкування.
* Вправа «Крісло автора».
*Перегляд відео. https://www.youtube.com/watch?v=SvKkDQpN8yY
*Обговорення.
- Що ж таке Великдень?
- Що повинно бути у Великодньому кошику?
- Символом чого є яйце?(сонця)
- А як потрібно себе вести в громадських місцях? (церкві)
РУХАНКА
*Робота з текстом «Писачок». Додаток 2
Словникова робота.
*Читання тексту «Ланцюжком.
*Бесіда.
- Про яке свято говорилось в тексті?
- Що хотіла зробити Оленка?
- Чи здійснилась її мрія?
- Підніміть руку, ті, хто уже разом з рідними розмальовував писанки?
* Практичне завдання.
- За допомогою олівців або фломастерів розфарбуйте писанки, виріжте їх і приклейте на наше Великоднє дерево.
3. Рефлексія.
Вправа «Займи позицію».
Додатки
Додаток 1
Додаток 2