Конспект уроку з ЯДС у 2 класі на тему "Тварини взимку".

Про матеріал
На даному уроці здобувачі освіти знайомляться із життям тварин взимку, зі змінами які відбуваються в їх житті; вчаться вмінню самоорганізації до навчальної діяльності, аналізувати і узагальнювати, продуктивно співпрацювати з партнером у парі, групі.
Перегляд файлу

Тема уроку: Тварини взимку.

  Мета уроку:

  • Ознайомити учнів  з життям тварин  взимку, зі змінами, що відбуваються в їх житті;
  • розвивати спостережливість;
  • формувати вміння самоорганізації до навчальної діяльності, вміння  аналізувати і узагальнювати, продуктивно співпрацювати з партнером у парі, групі;
  • збагачувати словниковий запас;
  • виховувати бережливе ставлення до природи, бажання допомагати тваринам, оберігати їх.

Обладнання: конструктор LEGO,  малюнки та фото тварин, презентації та відео про тварин та птахів взимку (на вибір вчителя), картки із завданнями.

Хід уроку

 

Ранкове коло

І. Привітання

ІІ. Погода

  •            пора року
  •            місяць
  •            день тижня
  •            число
  •            стан неба, опади, вітер, температура

ІІІ. Цікаві відомості про події найближчих днів.

- Що цікавого знаєте про цей день, або про наступні?

22.12 – найкоротший день у цьому році – зимове сонцестояння.

- давайте з LEGO зробимо сонечко     (оранжеве коло)

  Розповідь про вірування давніх слов’ян про зимове сонцестояння

Колись дуже давно наші предки слов’яни вірили, що злий бог підземелля Чорнобог хотів заволодіти світом. Він попросив свого помічника Корочуна вкрасти сонце, щоб на Землі наступила вічна темрява. Корочун сонце викрасти не зміг, але почав надкушувати кожен день по невеличкому шматочку, через що день кожен раз скорочувався. (Театралізоване дійство наші предки відобразили під час вечорниць, коли хлопці відкушували шматок калити - символ сонця).

  Але не дивлячись на всі старання Корочуна сонце кожного року народжувалося знову і його народження символізувало народження життя – а це свято носило назву Коляди (від слова «коло» - назва сонця). Та про це свято ми поговоримо наступного разу.

   Вправа з LEGO

А зараз давайте додамо нашому сонечку промінчиків.  (жовті цеглинки).

   Що ще є на небі?  (хмарки – сині цеглинки)

   Сонечко зігріває землю, з хмаринки падає дощик і з’являється…. (травичка, дерева, кущі – зелені цеглинки)

    А посеред травички протікає струмочок  (голуба цеглинка)

     І з’являються квіточки (червоні цеглинки).

   Жива і нежива природа взаємозв’язані між собою.

 ІV. Обмін інформацією «Які спільноти є в природі?»

-  Ми з вами говорили про спільноти людей. А як ви думаєте, у природі є спільноти?  Які?

  (демонстрація малюнків: леви – прайд, коні – табун, мурашки – колонія, птахи – зграя, вовки – зграя, бджоли, слони – сім’я, олені - стадо).

  Спільнота допомагає тваринам вижити, здійснювати сезонні міграції. Допомагати у вирощування молодняка.

  •            Обговорення ситуації

Уявіть, що від час екскурсії ваш однокласник почав руйнувати мурашник. Ваші дії?

(Зробити зауваження. Розповісти про користь мурашок).

- Вправа «Збери слово»

  У конвертах  картки з літерами з яких ви маєте скласти відповідь до запитання

  - Яка комаха найбільш працьовита?   (мураха)

- Який звір спить вниз головою?  (кажан)

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІ. Мотивація. Ціле виявлення

- Тема сьогоднішнього уроку: Тварини взимку.

Що б ви хотіли дізнатися з сьогоднішнього уроку про тварин?

 (Асоціативний кущ)

 

                                зміни у зовнішності                         небезпека взимку

                   харчування                    Тварини взимку                      житло тварин

                                                   допомога від людей

 

 

На сьогоднішньому уроці ви:

  • отримати нові знання про тварин взимку
  • ознайомитися з життям тварин  взимку, зі змінами, що відбуваються в їх житті;
  • розвивати спостережливість;
  • формувати вміння самоорганізації до навчальної діяльності, вміння  аналізувати і узагальнювати, продуктивно співпрацювати з партнером у парі, групі;
  • збагачувати словниковий запас;
  • виховувати бережливе ставлення до природи, бажання допомагати тваринам, оберігати їх.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Робота над навчальним матеріалом

  1. Обговорення екскурсії
  • Ми з вами недавно ходили на екскурсію. Кого ми там бачили?  

(Синичка, сорока, голуб, горобці).

  • А де поділася решта птахів?         

(Відлетіла у теплі краї)

  • Яка причина відльоту птахів у вирій?

  (Холод і голод)

  • Чого більше бояться птахи: голоду чи холоду?          

(голоду)

  • головна турбота не тільки птахів, а й усіх тварин узимку – роздобути корм.

 

  1. Слухання
  • Зараз ви послухаєте, що про це говориться у нашому підручнику.  (ст.. 117)

Читаю з підручника про птахів

  • Про яких птахів ішла мова у статті? 
  • Чим вони харчуються?

 

3. Перегляд презентації «Птахи взимку»

Демонструю з поясненням

 

  1. Руханка з LEGO

Ми цеглинки в руки взяли

І місцями поміняли.

Потім міцно їх з’єднали,

Вгору високо кидали.

Раз-два, не впускай,

А швиденько заховай.

 

 

 

 

  1. Тварини взимку.

Театралізація

Одного разу на лісовій галявині трапився такий діалог:

             Петро Ребро «Суперечка»

Лісник: Ведмідь сварився із совою:

Ведмідь: Ти щось наплутала, сова!

Затям своєю головою —

зими в природі не бува!

Лісник: Сова сміялась: —

Сова:Волохатий, не дивно чути це мені:

ти восени як ляжеш спати,

то встанеш тільки навесні.

 

- Чому ведмідь говорив сові про те, що зими не буває?    (він впадає в сплячку)

- Зараз ми з вами дослідимо, які зміни відбуваються з тваринами взимку.

6. Взаємодія усно. Читання з другом.

Ви зараз попрацюєте в парах.

1 пара досліджує про тварин які впадають у сплячку.

2 пара – тварини, які заготовляють собі корм на зиму.

3 пара – тварини, які шукають поживу.

Учні працюють з підручником на ст.. 118.

Розповідають про прочитане.

 

  1. Робота зі словами.
  • У підручнику нам зустрілося слово «барліг». Знайдіть його значення у словнику.

 

  1. Взаємодія письмово.

А зараз ви виконаєте завдання на карточках.  Ви маєте з’єднати стрілочками де яка тварина зимує.

(Учні самостійно виконують завдання)

 

  1. Досліджуємо медіа.

Зараз ми з вами переглянемо відео про зимівлю тварин.

(Перегляд з роз’ясненням.)

 

ІV. Рефлексія

  • Справилися ми з поставленими цілями на уроці?
  • Зараз ми побачимо.

Робота у групі.

У конверті знаходяться малюнки тварин та їхній корм. Ваше завдання це все розмістити на ялинці або біля неї.

- Молодці.

doc
Додав(-ла)
Маркевич Олена
Додано
24 лютого 2023
Переглядів
563
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку