Конспект уроку. 2 клас.
Тиждень 19.
Пригода 3.Чашка (за оповіданням Олени Лободи “Найкращий подарунок у світі”)
Мета:
Очікуванні результати учіння:
Обладнання: підручник, зошит, кольорові олівці,
картки для індивідуальної, парної, групової роботи, фізкультхвилинка
Перебіг заняття
І. Ранкова зустріч.
1. Руханка “А ти готовий?”.
1.1 Привітання.
Діти стають у коло. Вчитель вітається з дітьми.
Хто вас, діти, щиро любить,
хто вас ніжно так голубить,
хто кладе у постіль спати?
Хто ж вам казочку розкаже,
хто ж вам лялечку покаже,
як слабі ви цілі ночі,
не стуляє свої очі?
Хто ж вас, діти, взяв за руку,
вів у школу на науку?
Діти дають свої відповіді на запитання вірша.
Діти, давайте спочатку посміхнемось та привітаємо один одного і побажаємо «Доброго здоров’я! Доброго дня!».
Учні обирають квітку відповідного кольору (рожева – гарний настрій, синя – сумний настрій) і заповнюють «Галявину настрою». Після заповнення аналізуємо, якого настрою сьогодні у класі більше.
2. Новини дня. Дитина дня.
Календар погоди. Повідомлення синоптика.
Вчитель назначає помічників дня.
II. Повідомлення теми уроку. Тиждень 19.Цінності.
Пригода 3.Чашка (за оповіданням Олени Лободи)
1. Робота з підручником. Частина 2.( стор.18) Волощенко, Козак.
Сьогодні ми ознайомимося з продовженням оповідання Олени Лободи. На нас чекає ще один цікавий і повчальний випадок із життя Захара.
Прочитай пригоду третю “Чашка” (див. підручник на с. 18).
* Розкажи своїм рідним, як Захар почувався, коли хрещений відмовився подарувати йому чашку.
* Як ти гадаєш, чи зможе дядько Сергій пробачити своєму хрещенику необачний вчинок?
* Словесно змоделюй власну поведінку на прикладі вчинку Захара.
* Поясни, чому важливо поважати чужу власність.
III. Опрацювання тексту О.Лободи. Пригода 3. Чашка
1. Читання тексту вчителем.
2. Читання для себе.
3.Акторське читання (за завдання вчителя прочитати здивовано, захоплено, роздратовано, злякано).
* Перевір, чи уважно ти читав / читала. Виконай завдання 1 у зошиті на с. 9.
IV. Фізкультхвилинка.
VII. Творча робота.
Що тебе найбільше вразило в уривку? Намалюй.
2. Вправа “Малюють одразу дві руки”.
Ця вправа допоможе тобі зробити наступні завдання ще краще.
Настав час помалювати обома руками. Виконай завдання 3 на с. 9 у зошиті. Наведи контури чашок обома руками. Розфарбуй їх.
* Чи подобаються тобі чашки, які ти намалював / намалювала?
* Який твій улюблений напій?
* А який чай ти любиш пити?
VIIІ. Підсумок уроку. Рефлексія. Робота із щоденником вражень.
Оберіть одне із речень і продовжте його. Запишіть свої враження у щоденник вражень.