Конспект уроку з ЯДС "Вплив Сонця на природні явища"

Про матеріал
Даний конспект дає можливість розширити поняття учнів про вплив Сонця на планету Земля, виявити зміни, що сталися у неживій природі, в житті рослин: забарвлення листя, листопад, поглибити знання учнів про листопад, сезонні зміни у природі
Перегляд файлу

ТЕМА : Спостереження за природними явищами. Вплив Сонця на природні явища в природі. Дотримання правил безпеки під час проведення спостережень.

МЕТА: формування предметних компетентностей:  розширити поняття учнів про вплив Сонця на планету Земля, виявити зміни, що сталися у неживій природі, в житті рослин: забарвлення листя, листопад, поглибити знання учнів про листопад, сезонні зміни у природі; розвивати спостережливість, дослідницькі вміння, уміння аналізувати й робити висновки; прищеплювати бажання пізнавати навколишній світ; виховувати інтерес до довкілля.

формування ключових компетентностей:

 уміння вчитися: формувати здатність використовувати інформацію з різних джерел для виконання розумових і практичних дій, виділяти смислові елементи інформації; з допомогою вчителя чи товаришів ставити питання до окремих речень, уривків; 

соціальної: удосконалювати вміння самоорганізовуватися до виконання різних видів навчально-пізнавальної діяльності в групі, точно висловлювати думки під час організації спільної навчальної діяльності, уміти за потреби звернутися за допомогою до однокласників чи вчителя;

 загальнокультурної: учити дотримуватися норм мовленнєвої культури, зв’язно висловлюватися в контексті самостійно опрацьованого матеріалу.

Очікуванні результати:

-описує вплив Сонця на сезонні явища в природі, пояснює причини змін пір року/2 ПРО 2-3.1-10;

-пояснює значення сонячного світла для живих організмів[ 2 ПРО 2-3.1-12;

-використовує інформацію з відомих та запропонованих іншими джерел (книги, фільми тощо)/ 2 ПРО 1-2.1-1;

-запитує, щоб довідатися більше про природу/ 2 ПРО 1-2.1-2;

-застосовує за потреби найпростіші матеріали та прилади, зокрема лінійку, лупу, терези, термометр/ 2 ПРО 1-1.4-2;

дотримується правил поведінки в довкіллі і пояснює ці правила іншим/2 ПРО 2-3.2-1

Ресурси:

Обладнання і матеріали

Медіаресурси

ТЗН

Картки для парної роботи

Конструктор LEGO

Ліхтарики, люстерка, СD диски, одноразові паперові тарілки, ножиці, клей.

Відео «Яке значення для життя на землі має Сонце?» https://www.youtube.com/watch?v=gB0kTxguNF0&t=39s

Медіатекст “Вустами дітей: що таке сонячний зайчик?”

https://www.youtube.com/watch?v=8bM16MCIdlk

Фізкультхвилинка https://www.youtube.com/watch?v=CqOr8xqBiK4

Мультфільм «Сонячний зайчик» https://www.youtube.com/watch?v=ZA-fridRiN8&t=16s

Тип уроку: комбінований

 

 

Хід уроку

І. Ранкова зустріч

1.Вітання у колі.

2. Щоденні новини.

3.Обмін інформацією.   « Що я знаю про Сонце?»

- Я знаю , що Сонце належить до неживої природи……

4.Групове заняття.

 Діти об'єднуються в групи і за допомогою конструктора LEGO складають 2 дерева, які символізують літо та золоту осінь. Кожна група презентує свою роботу та пояснює, чому їх дерево має саме такий вигляд.

ІІ. Основна частина.

  1. Дослідження “Чому відбувається зміна пір року?”
  • Які рухи Землі вам відомі?
  • До чого приводить рух навколо своєї вісі?
  • Які бувають пори року?
  • Якою є послідовність зміни пір року?
  • Художник намалював ту саму місцину взимку, навесні, влітку та восени. Час на картинах — той самий. Зверніть увагу на положення сонця над горизонтом. Коли воно найвище? Найнижче?

 

https://svitdovkola.org/images/2/lessons/sun-position.jpg

Що є причиною настання весни, літа, осені та зими на нашій планеті? (Обертання навколо Сонця.)

  1. Перегляд відео «Яке значення для життя на землі має Сонце?»
  2. Гра «Так-ні»

Сонце зеленого кольору.

Сонце — це велика розжарена куля.

Сонце — це планета, схожа на Землю.

Сонце обертається навколо Землі.

Сонце несе на Землю світло і тепло.

Усе живе ховається від Сонця.

Сонце набагато менше від Землі.

Відстань від Сонця до Землі дуже велика.

До Сонця можна долетіти літаком.

  1. Робота над медіатекстом “Вустами дітей: що таке сонячний зайчик?”

Що ви можете додати?

  1. Дослідження «Створюємо сонячних зайчиків».

Чи ви вже пускали сонячних зайчиків? Чи можете сказати, що потрібно для того, щоб з’явився сонячний зайчик?

Чи завжди сонце світить у вікно?

Від чого залежить, видно його з нашого вікна чи ні? Чи тільки від хмар?

На с. 43 підручника розгляньте предмети, які пускають сонячних зайчиків.

Зараз ви спробуєте самі стати сонячними зайчиками.

Увімкніть ліхтарик. Поставте чи покладіть його на парту. Це ми змоделювали Сонце!

Тепер піднесіть до ліхтарика люстерко — так, щоб світло в ньому відбивалося.

Похитайте трохи люстерком вліво-вправо. Що ви бачите?

Чи можете ви керувати своїм сонячним зайчиком? Нумо спробуємо!

А тепер приберіть люстерко подалі від ліхтарика. Чи бачите десь сонячного зайчика? Як ви гадаєте, чому?

  1. Робота з підручником.

На с. 44 підручника розгляньте прогноз погоди на тиждень. У які дні неможливо побачити сонячних зайчиків? Чому?

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

  1. Перегляд мультфільму «Сонячний зайчик»

Коли сталася описана подія?

Що трапилося з дівчинкою?

Хто розвеселив дівчинку?

Як він потрапив до дівчинки?

Куди відправилися Марічка та зайчик?

Чи справді відбувалася подія наяву?

  1. Виготовлення поробки “Веселий зайчик”

Чи хотілося б вам мати такого веселого друга, як у Марічки? Тоді чому б не зробити кумедного сонячного зайчика власноруч? Виготовте поробку за інструкцією на с. 44 підручника. Та перш ніж почати, повторіть правила безпечної роботи з ножицями!

ІІІ. Рефлексія

Вправа «Одна мить і дві дії»

docx
Додано
11 лютого
Переглядів
107
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку