Навчання грамоти. Читання.
1 клас
Тема: Закріплення вміння читати
Мета: закріпити вміння читати склади, слова з вивченими буквами; розвивати навички читання, уміння добирати заголовок до тексту, відповідати на запитання за змістом прочитаного; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну компетентність; виховувати прагнення провести канікули з активністю і користю.
Обладнання: казковий герой – сніговик; малюнок із зображенням ялинки; кульки для рефлексії (зелені, червоні, сині); сніжинки із завданнями; картки із складами (на дошці); презентація; картки для роботи в парах;
Тип уроку: урок закріплення знань, умінь і навичок.
Форма проведення: калейдоскоп слів.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
1. Емоційне налаштування.
Ось і дзвоник дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож часу не гаймо,
І урок розпочинаймо!
- Але спочатку привітаємо наших гостей.
У нас сьогодні — ніби свято,
Гостей зібралося багато,
Ану ж, на них ви подивіться,
Кивніть і весело всміхніться.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Повідомлення вчителя.
- Один казковий герой дізнався, що у нас із вами святковий урок і надіслав нам електронне сповіщення!!!
- Хто він, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку.
Кулі снігові катаю
Та до купоньки складаю.
Капелюх – відро стареньке,
Ніс морквяний, червоненький…
Вийде білий чоловік.
Як він зветься? (Сніговик)
- Тож прочитаємо його листа.
Лист від Сніговика.
- Любі діти! Я – Сніговик! Мені хотілося б в цей святковий момент завітати до вас з подарунками. А щоб отримати їх - ви повинні будете ловити сніжинку й виконувати завдання. Після виконання усіх завдань ви тільки покличте мене, і я з᾿явлюся з подарунками.
З повагою Сніговик!
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Вправа «Літачок»
Язичок ми закусили,
Звук – и – тихенько вимовили
Літак у небо тут піднявся,
і язичок наш заховався.
Вправа «Дятел»
Дятел дзьобом дуб довбає.
Д – Д – Д – Д – Д – Д – Д – Д
Він комашок дістає.
Вправа «Конячки»
Ми, конячки, йдем гуляти,
будем звуки вимовляти
і – і – і – і – і – і
Зупинемо коника
Прррр-прррррр-прррр
3.1. Гра «Встав в слова пропущені склади». Завдання на дошці.
Сніго ___ вик,
Ковза ___ ни,
Санча ___ та
АКРІЗ, ЛОГНЯ, АМИЗ, ЯТУК
КУБИКИ, ЛЯЛЬКА, СУКНЯ, ЛЕГО
Рухлива вправа для очей.
IV. Основна частина.
Допоможи сніжинці знайти свою хмаринку. Проведи лінії від сніжинки до хмаринки. Надрукуй пропущену літеру.
Фізкультхвилинка
2.1.Читання тексту вчителем.
2.2. Бесіда за змістом тексту
- Яку звістку принесла Ніна Степанівна?
- Чому діти раділи початку канікул?
- Чим вони будуть займатися під час канікул?
- Як ви вважаєте, який настрій буде у дітей? Чому?
- Що першокласники підготували до свята?
- Подумайте та запропонуйте заголовок до цього тексту.
2.4. Вибіркове читання
- Знайдіть і прочитайте найдовше слово.
- Знайдіть у тексті речення із знаком оклику. Прочитайте їх з відповідною інтонацією.
V. Підсумок уроку.
- Шановні діти! Ви всі РОЗУМНИЧКИ! Сьогодні на уроці ми з вами виконали багато завдань, навчилися ще краще читати склади та слова, вдало підібрали заголовок до тексту, вчилися правильно говорити рідною мовою.
- Що було для вас на уроці найцікавішим?
2. Рефлексія. Вправа «Ялинка»
- Отже, незабаром свято Миколая та Новий Рік! Пропоную вам прикрасити нашу ялинку новорічними іграшками.
- Якщо протягом уроку у вас все вийшло, подаруйте ялинці зелену кульку;
- Якщо було важко, але ви впоралися - жовту кульку;
- Якщо було складно – червону кульку.
- А тепер давайте покличемо Сніговика!
(діти кличуть Сніговика, вітаються, отримують подарунки)