Тема: «Звук [м]. Позначення його буквами Мм. Перехід до читання прямих складів типу злиття ПГ.»
Мета: - ознайомитись з артикуляцією звука [м]; буквами Мм, які на письмі позначають цей звук;
Хід уроку
l. Організаційний момент.
А цікаво, вам, дізнатись, Що сьогодні може статись?
Ну, то всядьтеся зручніше, Попрацюємо скоріше.
ll. Повторення раніше вивченого.
1. Повторення вивчених букв.
lll. Повідомлення теми і мети уроку.
lV. Артикуляційно – слухові вправи.
- Що любить збирати бджілка у своєму садочку? (мед - натиснути)
2.Вимовляння і спостереження за артикуляцією.
- Який спільний звук чуємо у словах Мая,мед?
- Вимовте цей звук.
- Чи зустрічає видихуване повітря перешкоду? Яку?
- Який це звук?
- Приголосний звук [м].( Губи міцно стулені. Повітря частково проходить через ніс, а також розриває перепону, створену губами.)
- Вимовте і дослідіть, який звук за участю голосу і шуму?
• Позначення його фішкою.
•
3. Визначення місця звука [м] у словах: морж, мишка, лимон, килим.(за предметними малюнками)
4. Самостійний добір дітьми слів зі звуком [м] у різних позиціях.
5.Синтетичні звукові вправи.
- До поданих звуків додати звук [м] і назвати слово, яке утворилось: та – м, со – м, ло – м, грі – м, Кри – м, Кли – м.
V. Знайомство з буквами Мм.
показ букви;
Слайд 5
Два горбки у верблюда,
Дві гори у степу,
Як погляну, то всюди
Букву «ем» я знайду.
• Фізкультхвилинка
• Розміщення букви в набірному полотні.
• Моделювання букви « ем» лего
- Подивіться, як друкується буква «ем»
• Друкування букв «Мм».
- Відкрийте зошити. Покладіть їх правильно. Роздивіться уважно зразок літер. (Учитель показує зразок друкування букв на дошці й пояснює.)
- Самостійно надрукуйте букви «ем» до кінця рядка.
Vl. Вправи із читання.
- Вирішила Мая завітати в гості до кожної квітки –букви, і кожній принесла подарунок – букву «М».
- Прочитаймо склади, обернені, приєднуючи звуки один до одного, на першому місці – голосний, а до нього приєднується приголосний.(натиснути)
- Давайте ще раз прочитаємо склади.
• Читання складів – злиття ПГ.
- Квіткам дуже сподобався подарунок. На другий день вони вирішили завітати до Маї у гості і принесли їй свої подарунки – теж букви. Якщо «М» стане поруч із будь якою з них, то утвориться склад. Ми повинні утворити і прочитати ці склади, вимовляючи приголосний і голосний звуки злито
Слайд 9
• Читання слова «мама»
Найрідніша, наймиліша,
Всіх вона пестить, тішить.
Завжди скрізь буває з нами.
Відгадайте, хто це? (мама)
• Читання речень за «Букварем»
в) Голосне індивідуальне читання речень учнями.
Vll.Розвиток мовлення.
• Складання розповіді: «За що я люблю свою маму?».
Vlll. Підсумок уроку.
3.Гра «Виправ слово».
В морі плескається корж.
Все ж не корж, а швидше … (морж)
В нірку враз сховалась тиша. В лісі виросла Галина
Та не тиша, може … (миша). Не Галина, а … (малина).
Муку меле старий тин. Там на клумбі росте бак.
Ні, напевно, меле …(млин). Ой, не так, ой, не так –
Там на клумбі росте … (мак).
lХ. Рефлексія уроку.