Конспект "Узагальнення знань про прикметник "

Про матеріал
Конспект уроку розроблений для учнів 4 класу для закріплення знань по темі "Прикметник " за програмою НУШ
Перегляд файлу

                               

 

 

 

 

 

 

Конспект

відкритого уроку з української мови

у 4-А класі

 

 

 

 

Вчитель                                            Т.А.Томчук

 

 

 2025р.

Тема. Прикметник.Зв’язок прикметника з іменником.

        Змінювання прикметників за родами та числами у сполученні з іменником.

Мета.  Узагальнити і систематизувати вміння учнів про прикметник як частину мови,про рід і число прикметників,удосконалювати вміння змінювати прикметники за числами і родами;розвивати мовлення,мислення,увагу,пам’ять,кмітливість;підтримувати інтерес до вивчання рідної мови;виховувати почуття любові та бережливого ставлення до живої та неживої природи.

Тип уроку. Урок узагальнення та систематизації знань.

Міжпредметні зв’язки :природознавство ,читання.

Обладнання.Мультимедійна дошка,презентація,індивідуальні картки із завданнями,сніжинки із завданнями та побажаннями для учнів і гостей.

                                        Хід уроку

I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

   1.   Закінчилася перерва,

      Продзвенів чаклун-дзвінок,

      А тепер усі швиденько

      Налаштуйтесь на урок.

      Він відкритий і цікавий,

      Тож гостей зібрав чимало.

 -Повернімося обличчям до гостей і привітаймося. 

2.Вправа “Очікування “

Чого кожен з вас очікує від сьогоднішнього уроку

Продовжіть речення

Я очікую що….

На уроуі мене чекає…

Цей урок навчить мене…

II.МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ,ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ.

1.Вправа “ СЕНКАН“.

2.ВЧИТЕЛЬ.

Діти подивіться уважно,що у класі зв’явилося нового чого не було вчора?

(Ялинка,сніговик,мішечок.)

Давайте подивимось,що у мішечку приніс нам сніговичок.

(Учитель дістає лист Сніговика з мішечка,діти читають лист)

За кожне правильно виконане завдання Сніговичок нам буде давати одну сніжинку,яку я буду вивішувати на дошці.

 

 

 

3.ВПРАВА  “ДЕШИФРУВАЛЬНИКИ “.

Для того, щоб дізнатися, з якою частиною мови будемо працювати, розшифруйте слово.

Ключ:   А-2, В-4, Г-2, Г-3, А-3, Г-1  В-1  А-1  Г-2  Г-3   

 

 

1

2

3

4

А

н

п

м

ж

Б

й

о

с

ї

В

т

з

я

р

Г

е

и

к

ю

 

(ПРИКМЕТНИК)

ВЧИТЕЛЬ.Так,діти,сьогодні на уроці ми пригадаємо все,що вивчили про прикметник,будемо виконувати різні цікаві завдання,пригадувати прислів’я і приказки та фразеологізми.

III.ОПРАЦЮВАННЯ ТЕМИ УРОКУ.

ВЧИТЕЛЬ ВИВІШУЄ НА ДОШКУ ПЕРШУ СНІЖИНКУ.

 

(Вчитель пропонує дітям запитання ,які написані на кубику)

1.На що вказує прикметник?

2.На які потання відповідає прикметник?

3.Як змінюється прикметник?

4.Склади словасполучення іменник+прикметник.

5.Назви прикметники- синоніми.

6.Назви прикметники -антоніми.

ВЧИТЕЛЬ

Діти,як ви розумієте значення слова “ознака “?

 

Для чого нам прикметники в українській мові?

 

 

 

 

ВПРАВА 1 (завдання на картках)

ВЧИТЕЛЬ ВИВІШУЄ НА ДОШКУ ДРУГУ СНІЖИНКУ.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА-ГРА “Я-ТОБІ,ТИ-МЕНІ “

ВПРАВА 2(робота в парах)

Давайте пригадаємо,що таке фразеологізми?

(це висловлювання,що надають мовленню образності,емоційності,виразності)

ВЧИТЕЛЬ ВИВІШУЄ ТРЕТЮ СНІЖИНКУ.

ПАЛЬЧИКОВА ГІМНАСТИКА

ВПРАВА 3(робота в групі)

Завдання на картках.

    Поширити речення прикметниками.

    1-ша група.

    Скрізь лежить ________ сніг. Вся вулиця в ____ заметах. ________ берізки в цьому ______ царстві стоять наче _________ сад.  Поряд зеленіють _______ ялинки,  наче прибралися до _________ свята.

     2-га група.

    Важко пробитися_______ сонечку крізь _______ хмари. _________ зима випробовує______ пташок. У  _______ годівничку насипте _________ зерна, __________ крихти, _______ насіння.

    3-тя група.

    Настав ________ ранок. Під ногами рипить ________ сніжок. Дерева стоять у  ______ шубах і шапках. На кущах мороз порозвішував ___________ мереживо. Порушують спокій _____ синички і горобчики. Вони ласують________ насінням, яке насипали їм ________ школярі.

 

Після виконання завдання група презентує свою роботу.

Роботу вчитель вивішує на дошку.

 

 

 

ВПРАВА З ЦЕГЛИНКАМИ LEGO

ВЧИТЕЛЬ ВИВІШУЄ ЧЕТВЕРТУ СНІЖИНКУ.

 

Які ви знаєте народні прислів’я і приказки про птахів?

(відповіді дітей)

 

ВЧИТЕЛЬ ВИВІШУЄ  П’ЯТУ СНІЖИНКУ.

 

 

Діти працюють з цеглинками LEGO,будуючи пірамідку з правильних відповідей.

 

ВЧИТЕЛЬ ВИВІШУЄ  ШОСТУ СНІЖИНКУ.

 

 

 

 

 

 

 

 

IV. ПІДСУМОК УРОКУ.

Якими прикметниками можна описати наш урок?

(цікавий,фантастичний,захоплюючий…)

docx
До підручника
Українська мова 4 клас (Волкотруб Г. Й.)
Додано
25 вересня 2025
Переглядів
169
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку