Конспект відкритого уроку "Створення та редагування векторних зображень. Практична робота 1"

Про матеріал
Урок 9. Створення та редагування векторних зображень. Практична робота 1. Цілі: навчальна: удосконалити практичні навички створення складених векторних зображень у середовищі векторного графічного редактора; опрацювати багатошарові зображення; додати текстові написи до зображення; розвивальна: розвивати дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів, медіаграмотність; виховна: виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання. Тип уроку: Комбінований.
Перегляд файлу

Урок 9. Створення та редагування векторних зображень. Практична робота 1.

Цілі:

  навчальна: удосконалити практичні навички створення складених векторних зображень у середовищі векторного графічного редактора; опрацювати багатошарові зображення; додати текстові написи до зображення;

  розвивальна: розвивати дослідницькі навички, інформаційну культуру учнів, медіаграмотність;

  виховна: виховувати уважність та відповідальність, бажання мати глибокі та якісні знання.

Тип уроку: Комбінований.

Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі

Інтернет, підручник, навчальна презентація.

Програмне забезпечення: браузер, пакет офісних програм.

Хід уроку

І. Організаційний етап   1 хв 9:26

     привітання

Добрий день, діти, сьогодні ми з вами будемо працювати разом.

Сподіваюсь, що урок пройде цікаво й пізнавально для нас.

     перевірка готовності учнів до уроку

Чи  у  всіх  гарне самопочуття, усі готові до уроку?

Сьогодні на уроці нам потрібен буде  гарний настрій, впевненість та бажання працювати. І тоді, я знаю, нам все вдасться!!!!!! 9:26

IІ. Мотивація навчальної діяльності 2 хв

В час активного розвитку інформаційних технологій, векторна графіка відіграє велику роль. Її широко використовують як для друкарського дизайну, так і на веб-сторінках. Упевнено можна стверджувати, що векторні зображення використовують для створення графічних об’єктів, для яких має значення збереження чітких та ясних контурів (креслення, схеми, логотипи, мапи, діаграми тощо) навіть при зміні розмірів.

Діти, чи всі ці слова вам зрозумілі?

А ще ми сьогодні знаходимось в Стем-лабораторії, де можемо побачити різні присторої для роботи з графікою, якими ви будете користуватися в старших

класах, коли  оволодієте знаннями та навчитесь застосовувати їх практично.

9:28

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку 2 хв

                 Тому сьогодні на         уроці ми виконаємо практичну роботу зі створення та

редагування векторних зображень.

Як ви думаєте, що нам потрібно для досягнення нашої спільної мети?

(Діти відповідають)

                       Правильно, молодці, а тепер порівняймо ваші думки й висловлення        із

завданнями на слайді.

Повторити основні поняття з теми «Комп’ютерна графіка»

Створити та відредагувати складені векторні зображення у середовищі

Inkscape

Додати текстові написи до зображення.

9:28

ІІІ. Актуалізація опорних знань 7 хв

Ви, напевне, вже хочете спробувати застосувати здобуті раніше знання на практиці. Але для цього потрібно пригадати основні терміни й поняття.

Виконання інтерактивного завдання

Зараз ми з вами проведемо вікторину. У вас на столах лежать кольорові аркуші паперу, на екрані будуть запитання та декілька варіантів відповідей. Якщо ви вважаєте, що правильна відповідь червона, то і аркуш відповідного

кольору ви піднімаєте.

Готові?

Почнемо.

9:35

РУХАНКА 1,5 хв

Для відновлення енергії та щоб розім’яти м’язи, ми виконаємо веселу

руханку.

Дивімось на мене або на дошку.

Нагадаю, в комп’ютерному кабінеті вставати не можна. Руханку виконаємо

сидячі. Підготуйтесь. Відсуньтесь від стола та посміхайтесь.

Молодці, ви дуже добре виконували вправи, мені сподобалось. А вам?

Поплескайте в долоні.

9:37

IV. Виконання практичної  роботи 5

Можливо, хтось знає, що сьогодні відзначається у всьому  світі?

11 листопада у світі відзначається Всесвітній день шопінгу.

А ви знаєте, що таке шопінг?

Про історію цього день мало хто знає, все почалося в 2009 році, коли інтернет-майданчик "Alibaba Group" здійснив маркетинговий хід під назвою «Всесвітній День Шопінгу», влаштувавши грандіозний розпродаж.

                Дуже     швидко     до     цієї     ініціативи     приєдналися     й     інші     великі

інтернет-майданчики.

Якщо покупки – ваша стихія, приєднуйтеся до цього свята. І вдалого вам

шопінгу! Але чи знаєте ви основні правила шопінгу в Інтернеті?

Які?

Правила на слайді.

Уявіть, що ви власник або власниця інтернет-магазину. Як ви вважаєте, які якості повинні бути притаманні людині? (Підприємливість, ініціативність,

творчість, креативність, чесність та порядність, відповідальність).

                А   сьогодні   під   час   практичної   роботи   ви   створите   логотипи   свого

інтернет-магазину.

9:42

Практична робота 1. Робота за комп’ютером

1) Повторення правил безпечної поведінки за комп’ютером.

Перед виконанням завдань, згадаймо правила роботи за комп’ютером.

Які? (правила на слайді)

o        Робоче місце за комп'ютером потрібно тримати в порядку o     Не клади зайвих речей на стіл біля комп'ютера і на монітор

o        Не можна торкатися з'єднувальних дротів o    Слідкуй за осанкою (спина повинна бути прямою) o       Очі розташовуй на відстані 50 – 60 см від екрану монітора o    Кожні 20 хвилин роби перерву у своїй роботі

2)    Інструктаж учителя.

У вас на столах лежить аркуш з інструкцією до практичної роботи.

Ваше завдання: створити векторний малюнок за зразком, використовуючи інструменти малювання графічних примітивів з груп «Основні фігури»

(прямокутник, еліпс), а також додати «Текстові об'єкти».

Час виконання пр – 15 хв.

Обов’язково створити один логотип, але якщо встигнете,  то й другий.

Бажаю вам успіху!

Починайте виконувати завдання.

3)    Практична робота за комп’ютерами. Розминка для очей 9:57

VI. Підбиття підсумків уроку 7 хв

А тепер ми можемо підбити підсумки уроку. Усі молодці, всі виконали завдання. Які різноманітні роботи, кожен проявив свою творчість, креативність, своє бачення предмета.

Ви можете оцінити роботи своїх однокласників та поставити сердечко під зображенням. Від кількості сердечок буде залежить ваша оцінка, а Людмила

Анатоліївна врахує її при виставленні оцінки за практичну роботу.

10:05

VІ. Домашнє завдання 1 хв

Домашнє завдання: повторити матеріал підручника з 1 по 6 пункт. Для тих, хто відчуває в собі творчі сили та натхнення, є особливе завдання: створіть

логотип для цього кабінету, результат покажете Людмилі Анатоліївні.

10:06

Дякую. Урок закінчено! До побачення!!!!!!!!

pdf
Додано
21 липня 2022
Переглядів
670
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку