Конспект відкритого заняття в старшій групі на тему : "Професії"

Про матеріал
Мета : Формувати життєву компетентність дітей : комунікативну ; Розвивати мовлення,логічне мислення ,пам'ять ,спостережливість , інтерес до різних професій за допомогою ІКТ ; Виховувати повагу до людей різних професій ,любов до праці ; викликати бажання вчитися , набувати знання.
Перегляд файлу

Відділ освіти виконкому Покровської районної в місті ради

комунальний заклад

« Дошкільний навчальний заклад № 280 комбінованого типу »

Криворізької міської ради

 

 

 

 

 

 

 

Конспект відкритого заняття

( в старшій групі)

На тему :

« Подорож до країни професій »

 

 

 

 

 

 

Вихователь :

 Долина А.О

Тема : « Подорож до країни професій »

Мета : Формувати життєву компетентність дітей : комунікативну , професійноорієнтаційну; Розвивати мовлення,логічне мислення ,пам'ять ,спостережливість , інтерес до різних професій за допомогою ІКТ ; Виховувати повагу до людей різних професій ,любов до праці ; викликати бажання вчитися , набувати знання.

Матеріал : загадки за темою, картинки із зображенням людей  різних професій, знаряддя праці, інструменти, предмети; Дидактична гра « Що кому потрібно для роботи » ; Дидактична гра  «Хто що робить» ;  народні прислів’я

Попередня робота : Ознайомлення дітей з професіями ; Яку користь приносить професія для людини; Перегляд мультфільму « Мультфільм про професії». Вивчення віршів про професії.

 

Хід заняття

Вихователь : Сьогодні,  коли я ішла до дитячого садочку, то мені так захотілось з вами поговорити про дуже цікаву тему. Але ,щоб її відгадати  відгадаємо загадки.

 Хто це смачно варить борщ

І компот готує?

Каші з жару дістає,

І дітей частує? (Кухар)

Що у кого заболить,

             Зразу кажуть: «Ай, болить!»

                                             Їм спішить на допомогу добрий лікар… (Айболить)

Модну зачіску він зробить

І волосся підстриже. (Перукар)

Він воює з жовтим падолистом,

Щоб було в дворі охайно й чисто.

Рано-вранці чути «вжик» та «вжик» –

Підмітає тротуар… ДВІРНИК.

Бесіда з дітьми.

- Як назвати всі ці слова одним словом?  ( Професії ).

- Що таке професія ?

- Які ви професії знаєте ?

Лист від листоноши. Допоможемо Незнайкові ? нам треба допомогти створити звук.

«П» - перукар, продавець, пожежник;

«В» - водій ,вихователь,вчитель,ветеринар;

« К» -  космонавт, кондитер,кухар, касир

« Х » - художник,хіміки ,хокеїсти

« Ш » - швачка , шахтер, шахматисти

« Л » - лікар, лісник .

« М » - медсестра , музикант ,машиніст.

Дитина :  Є професій так багато:

                 Мама – кухар, слюсар тато.

                 А я б в пекарні працював,

                І хліб м’якенький випікав.

Вихователь : Дидактична гра «Хто це? »  -  На картинках зображенні люди різних  професій ,вам потрібно їх скласти. ( Пазли)

* Кухар;                                  * Продавець     

*Художник ;                           * Швачки

*Пожежник;                           * Музикант

*Перукар;                               *Лікар

     Дидактична гра «Хто що робить? » - Вихователь називає представника професії, а діти називають дії, які він виконує.

Кухар.( Варить борщ, ріже овочі, робить салат…)

Лікар.( Слухає хворого, дивиться горло, виписує ліки…)

Перукар.( Стриже, робить зачіски, фарбує волосся…)

Швачка.( Шиє одяг, пришиває ґудзики…)

Пожежник … ( Гасить пожежі, рятують тварин)

Музикант ( Грає на скрипкі,на гітарі)

Продавець ( важить продукти ,консультує)

Художник ( малює предмети,тварини,людей)

Вихователь. Діти, а ким працюють ваші батьки? (Розповіді дітей.)

    Вихователь : Запрошую вас до гри з м’ячем « Хто чим займається. ?»

Кухар – готує їжу

Лікар – лікує людей

Перукар. – змінює волосся

Швачка -  ремонтує одяг

Пожежник – рятує

Музикант  - грає мелодії

Продавець – продає

Художник – малює картини

Фізкультхвилинка

Кроком руш на місці, діти

Руки в гору підніміть ,

Потім в сторони і вниз

А тепер назад прогнись.

А тепер присіли ,стали

І як зайці пострибали.

    Вихователь : Діти а для чого люди працюють? ( Щоб приносити користь суспільству, задовольняти свої потреби, відчувати радість.). Які ви знаєте прислів’я про працю?

  • « Без охоти немає роботи »
  • « Без труда нема плода.»
  • «Без діла слабіє сила.»

Вихователь : Діти Незнайка з нами вивчив все про професії, тільки він забув,де він був. Допоможемо йому пригадати?

Дидактична вправа « Де я був» (Вихователь називає речення дітям потрібно його продовжити.)

Він бачив печиво, цукерки – де я був ? (Я був…)    магазині

Він бачив ножиці, гребінець, фен …у перукаря

Він бачив білий халат, ліки… у лікарні

Він бачив  сукні, кофти ,штани -  у швачки

Він бачив кастрюлі,тарілки,ножі -  у столовій

Він бачив щит,пожежну машину – у пожежній частині

Він бачив – фарби,мольберт -  у художника

Він  бачив як співають люди  -  у музиканта

Вихователь :  

Знають це добре,діткам малята.

В світі професій дуже багато.

Всі вони гарні,всі вони різні

Всі для малих і дорослих потрібні .

 

 

 

 

Підсумок.

  • Що ми сьогодні робили?
  • Які ігри сподобалися найбільше?
  • Як ви гадаєте, яка ж саме професія найважливіша? Чому?
  • Чи сподобалось вам на занятті

Вихователь : На цьому наше заняття закінчилось. Дякую за увагу!

 

 

 

 


 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Головецька Людмила Миколаївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
9 лютого 2021
Переглядів
14394
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку