Конспект
Всеукраїнський урок права
5-7кл.
Підготувала
вчитель історії ЗОШ І-ІІІступенів
села Городниця
Вецал М . В .
2018
Мета : ознайомити учні із правами людини, довести їх значення в житті кожної дитини ; розвивати навики групової роботи . уміння аналізувати . робити висновки ; виховувати в учнів інтерес до правових знань
Обладнання : проектор , комп’ютер, роздатковий матеріал, олівці
Форма проведення : тренінг
Хід уроку
1 . Вступне слово вчителя
-Мета проведення уроку права
2 .Перегляд презентації «Конвенція ООН про права дитини»
3.Впрва «Ланцюжок прав дитини»
- Учні спочатку в парах пишуть на картках по 2 права,
потім об’єднуються у групи і записують ще по 2 права . Після цього пропонують класові свої відповіді і формують «живий ланцюжок» прав дитини .
4.Перегляд презентації і обговорення в загальному колі
- На підставі презентації визначити:
права і свободи , важливі для вас сьогодні ;
права і свободи , реалізація яких можлива після закінчення школи .
5.Робота в групах «Розіграш ситуацій»
-Учні самі придумують ситуації , розігрують кожну і завершують відповідним висловом.
-Кожен громадянин може жити там , де забажає.
-Усі громадяни мають право шукати захисту в суді.
-Усі громадяни мають право ходити до школи і навчатися безкоштовно .
-Кожен громадянин має право володіти майном.
6 .Вікторина «Які права порушені у дитячих казках?»
-Казка «Вовк і семеро козенят». Який злочин учинив вовк ?
-Хто з тварин у казці «Колобок» учинив найнебезпечніший злочин ?
- Чи порушували права Колобка Дід та Баба ?
-Який злочин учинив Кощій Безсмертний проти Василини Прекрасної?
- Що зробила Змія з Івасиком Телесиком ?
7 .Перегляд відеоролика «Права дітей в мультиках»
8 . Розповідь вчителя про порушення прав дитини в світі та Україні (Використання дитячої праці . сімейне насильство , торгівля дітьми)
9 . Творче завдання «Написання листа Президенту України стосовно покращення становища дітей в Україні» ( учні пропонують свої думки).
10 . Гра «Уявна країна»
-Уявіть що ви відкрили нову країну , де ніхто раніше не жив і там немає ні законів , ні прав . Створіть перелік із 10 найнеобхідніших прав.
11. Гра «Ситуація» ( учні розігрують ситуації і потім їх аналізують з точки зору права)
Ситуація 1 .
1дівчина . Привіт , куди йдеш ?
2 дівчина .Та от із мамою були на ринку . купили мені нові туфлі . Так багато взуття , що важко вибрати.
1 дівчинка .Гарні придбали ?
2 дівчинка .Так , гарні . зручні.
1 дічинка . Можна подивитися ?
2 дівчинка .Можна .
1 дівчинка .Ой , вони різні ! Треба ж , один лаковий , а другий ні…Що ж тепер робити ?
Ситуація 2.
Син. Тату , підпиши щоденник ( ледве пересуваючи ноги , підходить до батька).
Батько .І що там знову ?
Син. Зауваження і «2» з математики.
Батько. Ах ти , негіднику , я ж тебе попереджав (дістає ремінь)
Син . Та я вже більше не буду!Я виправлю ! ( тікає від батька)
Батько . Я тобі зараз виправлю… ( наздоганяє сина )
12 . Перегляд відеоролика про булінг, його види.
13 .Бесіда з учнями
-Що , крім прав , у вас є ?
-Що є важливішим – здійснити свої права чи виконати свої обов’язки ?
- Які обов’язки мають учні ?
-До кого може звернутись людина для захисту своїх прав?
13 . Вправа «Чи знаю я закон?»
-До якого віку особа вважається дитиною ?
-Із якого віку учні можуть працювати у вільний від навчання час ?
-Чи може жінка стати Президентом України ?
-Хто із батьків – мати чи батько – можуть бути головою родини?
-Як називається Основний Закон України ?
- Назвіть дату прийняття Конституції Укпаїни .
14 . Підсумкове слово вчителя