Конспект з математики 1 клас за підручником Н. листопад Тема " Наступне і попереднє числа. Складання задачі за малюнком. Розпізнавання фігур."

Про матеріал
Конспект з математики 1 клас за підручником Н. листопад Тема " Наступне і попереднє числа. Складання задачі за малюнком. Розпізнавання фігур."
Перегляд файлу

Конспект уроку математики з використанням навчально-методичного комплекту «Математика. 1 клас. Н. Листопад».

 

       Дата 29.01.2024 р.
       Тема. Наступне і попереднє числа. Складання задачі за малюнком. Розпізнавання фігур.

Мета: навчити учнів знаходити наступне і попереднє число до поданого; удосконалювати вміння розв’язувати задачі та складати їх за малюнком; вчити розпізнавати геометричні фігури; розвивати логічне мислення учнів шляхом формування прийомів розумових дій: аналізу, синтезу, порівняння; виховувати культуру поведінки, дбайливе ставлення до часу; формувати вміння раціонально та з користю витрачати свій час.                           

Очікувані результати: учень/учениця знає, як записувати та складати вирази; правильно обчислює вирази та порівнює їх з визначенням «на скільки…»; вміє розв’язувати задачі; порівнює іменовані числа; встановлює взаємозв’язок між діями додавання та віднімання; вміє складати, читати й розв’язувати приклади на віднімання та додавання за малюнками і числовим відрізком, за схемами.

Формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до навчальної книги — математики, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками в парі, групі; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма, роботи з цифровими пристроями;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Обладнання: презентація, набір геометричних фігур та цифр; конструктор LEGO «Шість цеглинок», картки з виразами.

Тип уроку: комбінований урок.

 

Хід уроку

І. Вступна частина.

1. Організація класу.

 Організація класу.

Знову день почався, діти.

Всі зібрались на урок?

Тож пора нам поспішати —

Кличе в подорож дзвінок.

 Підготовчі вправи.

-         Розгляньте зображення на слайді.

-         Що ви бачите?

1 дес. + 1 од. = 11

1 дес. + 3 од. = 13

0 дес. + 1 од. = 1

1 дес. +  8 од. = 18

2 дес. + 0 од. = 20

2. Актуалізація знань.

- Зараз ми пограємо гру, нам потрібно порахувати скільки  тварин на фермерському подвір’ї.

 Гра «На фермерському подвір'ї».

-         10 гусок і 2 гусаки; (12)

-         10 сірих і 7 білих гусят; (17)

-         10 кур і З півня; (13)

-         10 жовтих і 5 сірих курчат; (15)

-         10 качок і 4 качури; (14)

-         10 сірих і 6 білих каченят; (16)

-         10 корів і 1 бик; (11)

-         10 овець і 9 ягнят; (19)

-         10 кіз і 8 козенят. (18)

 Підготовчі вправи. Гра «Попереднє число».

-         Розгляньте зображення на слайді.

-         Що ви бачите?

-         Назвіть до кожного записаного числа на табличці у дітей попереднє.

 Підготовчі вправи. Гра «Наступне число».

-         Розгляньте зображення на слайді.

-         Що ви бачите?

-         Назвіть до кожного записаного числа на табличці у дітей наступне.

 

 Робота над загадкою.

Перша квіточка весняна

Тихо під сніжком куняла.

Дмухнув вітерець тепленький,

І з’явився цвіт біленький. (Пролісок)

 

Мотивація навчальної діяльності. Гра «Шифр».

-         Розв'яжіть приклади та дізнайтеся, яке слово зашифроване.

(Квіти)

 

 

 

3. Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

Повідомлення теми уроку та мотивація навчально-пізнавальної діяльності.

-         Сьогодні на уроці ми будемо утворювати попереднє і наступне числа.

-         Складати та розв'язувати задачі.

ІІ. Основна частина.

  1. Утворення попереднього й наступного чисел.

Утворення попереднього й наступного чисел.

-         Розгляньте зображення на слайді.

-         Що ви бачите?

-         Пригадай, як утворюються попереднє й наступне числа.

Довідничок.   

-         Наступне число утворюється додаванням одиниці. Попереднє число утворюється відніманням одиниці.

 

Робота з підручником.С.77 №2.  Попереднє та наступне числа.   

-         Розгляньте зображення.

-         Що ви бачите на слайді?

-         До кожного з чисел запиши попереднє та наступне.

13,  14,  15.

17, 18, 19.

15, 16, 17.

10, 11, 12.

18, 19, 20.

 

Гімнастика для очей.

 

2. Удосконалення вмінь називати попереднє та наступне число до поданого.

Робота з підручником. С. 77 № 3.  Обчислення виразів.

-         Розгляньте зображення.

-         Що ви бачите на слайді?

-         Назви числа, які пропущено.

15, 16, 17

18, 19, 20

11, 12, 13

13, 14, 15

Робота з підручником.С. 77 №4.  Складання задачі за малюнком.

-         Усно склади задачу за малюнком.

-         Запиши її розв’язання.

-         Настя наллє сік ще в 3 стакани. Що можна дізнатися?

-         Скільки всього стаканів із соком?

4 + 3 = 7

Відповідь: 7 стаканів.


Робота з підручником.С. 77 № 5.  Обчислення виразів.

-         Запиши числа, які на 3 менші від зазначених на автомобілях.

7-3=4     10-3=7

5-3=2      4-3=1

6-3=3      3-3=0

 

 Фізкультхвилинка.

-         Повторюйте, щоб відпочити.

 

III. Закріплення вивченого. Формування вмінь і навичок.

1.  Виконання графічних тренувальних вправ.

Настанова вчителя. Сиди правильно. Пиши правильно.

-         Перед тим, як почати писати повторимо, як  правильно сидіти під час роботи в зошиті, як правильно тримати ручку, зошит.

     Ноги повинні стояти повною ступнею на підлозі.

     Спина рівна.

     Голова нахилена вниз так, аби бачити, що позначено у зошиті.

     Лікті – на парті так, аби не звисали.

     Між партою і грудьми має бути відстань на ширину долоні.

     Зошит має лежати навкоси.

     Олівець тримаємо тільки трьома пальцями – великим, вказівним і середнім.

     Олівець більше спирається на середній палець, ми тримаємо його великим і зверху вказівним пальцем.

     Усі три пальці знаходяться на відстані 2 см від кінця олівця.

 

Робота в зошиті.

-         Починаємо працювати у зошиті. До кожного числа запишіть  попереднє число та наступне.

 

Робота в зошиті.

-         Переходимо до наступного завдання. Запишіть пропущені числа.

Пальчикова гімнастика.

Пташки летіли,

Сіли – посиділи,

Далі полетіли.

 

 Робота в зошиті.

-         Переходимо на наступного завдання. 

-         Запишіть пропущені числа.

-         Зафарбуй намистинки з номерами 13, 15, 17.

 

Робота в зошиті.

-         У наступному завданні нам потрібно заповни таблицю. Перед тим, як розпочати завдання, давайте повторимо компоненти при дії віднімання і їх правила.  Щоб знайти зменшуване, треба до різниці додати від'ємник. Щоб знайти від'ємник, треба від зменшуваного відняти різницю.

Робота в зошиті.

-         Запишіть  числа, які на 3 менші від зазначених на автомобілях.

 

Робота в зошиті.

-         Намалюй фігуру, якої не вистачає.

Рухлива вправа.

Закріплення вивченого матеріалу.

-         Розгляньте зображення.

-         Що ви бачите на слайді?

-         Назвіть числа, що пропущені.

 

Довідничок.

-         Щоб утворити попереднє число, треба дане число зменшити на 1, відняти 1.

-         Щоб утворити наступне число, треба дане число збільшити на 1, додати 1.

 

ІV. Заключна частина. Рефлексія.

Рефлексія. Вправа «Ранець-м'ясорубка-кошик».

-         Корисні знання

-         Над цим варто замислитися

-         Це мені  потрібно

 

Формувальне оцінювання.

Самооцінка учня.

-         Оберіть відповідну цеглинку лего.

Дякую дітям за урок.

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
6 лютого
Переглядів
625
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку