Конспект заняття для 2 молодшої групи
Тема: "Веселі кубики"
Мета:
-
Розвивати дрібну моторику, увагу, мислення та мовлення дітей.
-
Ознайомити дітей із геометричною фігурою — кубиком.
-
Формувати вміння класифікувати предмети за кольором і розміром.
-
Виховувати інтерес до ігрової та навчальної діяльності.
Матеріали:
-
Кольорові кубики різного розміру.
-
Коробка або кошик для кубиків.
-
Кольорові картки для класифікації.
Хід заняття
1. Організаційний момент (2-3 хв.)
-
Привітання:
Вихователь вітає дітей, пропонує їм стати в коло і промовити разом:
"Добрий ранок, друзі, всі!
Починаєм день новий!"
-
Демонструє коробку з кольоровими кубиками й запитує:
"Що це в мене є? Це чарівні кубики, які допоможуть нам сьогодні весело пограти!"
2. Основна частина (15-20 хв.)
а) Знайомство з кубиками
-
Вихователь дістає один кубик і описує його:
"Подивіться, це кубик. Він квадратний з усіх боків. Він може бути різного кольору й розміру."
-
Дітям дають кубики, щоб вони потримали, обстежили (помацали, постукали).
б) Гра "Знайди такий самий кубик"
-
Вихователь демонструє кубик певного кольору і запитує:
"Хто знайде такий самий?"
-
Діти шукають кубики однакового кольору та розміру.
в) Будівництво з кубиків
-
Вихователь пропонує дітям побудувати "вежу".
-
Діти намагаються складати кубики один на одного. Вихователь підтримує їх словами:
"Яка висока вежа! Давайте зробимо ще одну."
г) Фізкультхвилинка "Кубики стрибають"
-
Діти з кубиками виконують рухи за вихователем:
"Ми кубики тримаємо,
Вгору руки підіймаємо!
Кубики стрибають в нас,
Веселий починається час!"
д) Класифікація кубиків
-
На килимку вихователь створює "будиночки" для кубиків різних кольорів (наприклад, червоний кубик у червоний будинок).
-
Діти розкладають кубики відповідно до кольору або розміру.
3. Заключна частина (5-7 хв.)
-
Підбиття підсумків:
Вихователь запитує:
"Що ми сьогодні робили? Які кубики вам сподобались? Що можна побудувати з кубиків?"
-
Прощання:
"Кубики зібрали, з ними ми погрались,
Завтра нові ігри з ними розпочались!"