Конспект заняття для дітей 4-го року життя з використанням ІКТ Тема: «Котику допомагаємо, побутові прилади вивчаємо»

Про матеріал

Мета:

-вчити дітей називати предмети побутової техніки;

-збагачувати уявлення дітей про їх призначення та роль у житті людей;

-дати знання про небезпеку від побутової техніки, ознайомити із правилами заборони;

-сприяти розвитку умінь малят спостерігати, аналізувати, робити висновки та узагальнення;

-продовжувати вчити дітей спілкуватись один з одним, звертатися до партнера, вислуховувати співрозмовника, відповідати на запитання вихователя.

Перегляд файлу

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Конспект заняття для дітей 4-го року життя з використанням ІКТ

Тема: «Котику допомагаємо, побутові прилади вивчаємо»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Мета:

  • вчити дітей називати предмети побутової техніки;
  • збагачувати уявлення дітей про їх призначення та  роль у житті людей;
  • дати знання про небезпеку від побутової техніки, ознайомити із правилами заборони;
  • сприяти розвитку умінь малят спостерігати, аналізувати, робити висновки та узагальнення;
  • продовжувати вчити дітей спілкуватись один з одним, звертатися до партнера, вислуховувати співрозмовника, відповідати на запитання вихователя.

Закріпити в активному словнику слова – назви побутових приладів:  телевізор, електрочайник, пилосос, холодильник, міксер, праска, пральна машина, електроплита, фен, мікрохвильова піч;

Активізувати словник дітей дієсловами: пилососити, прасувати, прати, готувати, сушити, розігрівати.

 

Матеріал до заняття:

  • дидактична гра «Склади картинку, назви дію», іграшкова побутова техніка, різнокольорові коробки.

 

Обладнання до заняття:

  •  іграшковий  Котик-Воркотик, ширма;
  • комп’ютер, звуковий лист, музичний запис «Киця-кицюня», фрагмент мультиплікаційного фільму «Уроки обережності тітоньки Сови. Побутові прилади.»

 

Методи та прийоми: дидактична гра, бесіда, створення ігрової ситуації, робота у парах.

 

Попередня робота:

  • бесіда з дітьми за тематичними картинками «Побутові прилади», складання речення за сюжетними картинками «Мамині помічники»;
  • дидактичні ігри: «Склади, назви», «Домашні помічники», «Закінчи речення», «Облаштуй кімнату (кухню, ванну кімнату)», «До нас гості завітали»;
  • сюжетно-рольові ігри: «Сім’я»,  «Магазин побутової техніки»;
  • вивчення віршів В.Парамонової, В.Багірової про побутову техніку, пісеньки «Киця-кицюня», привітання, фізкультхвилинка «Котик»;
  • відгадування загадок, перегляд навчальних мультиплікаційних фільмів «Уроки тітоньки Сови».

 

 

 

 

 

 

Хід заняття:

 

Організація дітей.

 

Слова – привітання:


Доброго ранку!

Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Тупають ніжки,

Працюють голівки

 І сяють усмішки!

 Доброго ранку!

Доброго дня!

Бажаєте ви,

 Бажаю вам я.


 

Лунає звуковий сигнал.

Вихователь звертає увагу дітей на монітор.

 

Вихователь: Нам на електронну пошту надійшов звуковий лист, а від кого - зараз побачимо та почуємо.

 

Читання листа.

На моніторі зображення кота-Воркота із зверненням до дітей.

 

Котик: Привіт, друзі! Я запрошую вас до себе в гості у своє нове помешкання.

 

Вихователь: Малята, ми приймаємо запрошення від котика – Воркотика?

 

Відповіді дітей.

 

Вихователь: добре, пісеньку співаємо, в дорогу вирушаємо.

 

Під фонограму пісні  «Киця-кицюня», діти, підспівуючи, рухаються  по килимку за вихователем.

 

Вихователь: по доріжці ішли та до котика прийшли.

 

Із-за ширми котик вітається до дітей та запрошує сісти.

 

Котик: Привіт, дітвора!

 

Вихователь:

Котику, а чому ти такий невеселий?

 

Котик: Розумієте, друзі порекомендували через «Нову пошту» по Інтернету,  замовити собі домашніх помічників (показує на коробки), а що з ними робити – я не знаю.

Допоможіть мені, будь ласка.

 

Вихователь: ну, що дітки, допоможемо котику – Воркотику?

 

Вихователь: подивіться, як багато красивих коробок. Зараз ми будемо відкривати по одній і називати домашніх помічників та пояснимо котику для чого вони потрібні (діти по одному підходять до коробок – посилок і дістають побутовий предмет, називають його, його дію).

 

  • Це пилосос. Пилосос збирає пил.
  • Це телевізор. По телевізору дивимося мультфільми.
  • Це праска. Праска прасує одяг.
  • Це фен. Феном сушать волосся.

 

Котик: дякую малята, тепер я знатиму для чого всі ці прилади та їх призначення.

 

Вихователь: усі ці предмети допомагають нам удома.

Як їх можна назвати? (домашні помічники)

Молодці, мої розумнички.

А ще їх можна зазвати ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ.

Давайте разом повторимо: «ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ»

А ти Воркотику запам’ятав?

 

Котик: ні, не запам’ятав. Може домашні помічники?

 

Вихователь: Малята, давайте ще раз повторимо для котика, як вони називаються. І ти котику теж, повторюй з нашими дітками.

 

 (Діти ще раз повторюють «ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ»).

 

Вихователь: ми тобі, котику, допомагали і побутові прилади, які ти замовив – називали.

Але це не всі побутові прилади, їх дуже багато.

Пропоную тобі, Котику-Воркотику, погратися з дітками в цікаву гру «Склади предмет і назви його дію»

 

Вихователь звертає увагу на бейджики у дітей, за допомогою малюнків діти знаходять своє місце за столом  (діти складають пазли в парах).

 

До столиків ставайте, пазли викладайте.

 

Діти складають пазли та розповідають:

  • це  пральна машина. Вона пере одяг;
  • це холодильник. В ньому зберігають продукти;
  • це плита. На ній готують їжу;
  • це міксер. Ним збивають крем, замішують тісто;
  • це мікрохвильова піч. В ній розігрівають їжу;
  • Це  електрочайник. Ним гріють воду.

 

Котик: дякую вам. Ви такі розумні, так багато знаєте.

 

Вихователь: Воркотику, скажи, які предмети діти викладали та для тебе називали?

 

Котик: домашні помічники.

 

Вихователь: Чому ми їх називаємо домашніми помічниками?  (тому, що всі ці предмети допомагають нам удома)

 

Вихователь: а як іще можна їх назвати?

 

Котик: забув.

 

Вихователь: дітки, давайте ще для котика всі разом повторимо: «ПОБУТОВІ ПРИЛАДИ»

 

Вихователь: Котику, а ти назви нам побутові прилади, про які діти тобі розповідали.

 

Котик: так, так, охоче, а ви малята, мені допомагайте  (разом із дітьми  називає побутові прилади: телевізор, магнітофон, пилосос, холодильник, міксер, праска, пральна машина, електроплита, фен, мікрохвильова піч).

 

Вихователь: молодці, ви добре попрацювали, а тепер трішки відпочинемо і разом з котиком пограємось.

 

Фізкультхвилинка:


Сірий котик міцно спав, 

Навіть пісню не співав (імітація дії).

Та нарешті, пробудився,

Та довкола обдивився (вправи для шиї).

Став смачненько потягатись (потягування)

І чистенько умиватись (імітація дії)

Порозчісував він вуса,

Довгі-довгі, русі-русі (масаж дрібних м’язів обличчя)

Зуби й кігті нагострив, (вправи для кисті рук)

Й до комори він побрів (ходьба на місці)

Ми, як котик, відпочили,

Щоб зміцніли наші сили.


 

Вихователь: сподобалось тобі, Воркотику?

 

Котик: мені дуже сподобалося, я просто в захваті!

 

Вихователь: малята, ми вже говорили, що побутові прилади – помічники людей. Вони полегшують і пришвидшують виконання багатьох справ удома.

Проте, іноді ці прилади можуть бути дуже і дуже небезпечними. А щоб не трапилось біти, потрібно знати правила. Скажіть, а чи любите ви мультфільми?

 

Котик: я, я, дуже люблю.

 

Вихователь: тоді давайте ми з вами подивимося мультфільм і скажемо, які пригоди трапилися з хлопчиком і що він робив неправильно.

Будьте дуже-дуже уважними.

 

 (Перегляд фрагменту мультиплікаційного фільму «Уроки обережності тітоньки Сови. Побутові прилади»)

 

Вихователь: Сподобався вам мультфільм?

 

Запитання до дітей:

  • Що не так робив хлопчик?
  • Чим він хотів висушити волосся?
  • Що роблять пилососом?
  • Можна в холодильник ховатися?
  • А діткам можна вмикати побутові прилади?
  • А можна гратися біля побутових приладів?

 

Вихователь: ще раз повторює з дітьми правила безпеки:

  1. Побутові прилади дітям не можна вмикати.
  2. Не можна гратися біля побутових приладів.

 

Вихователь: молодці

Тож  запам’ятайте, малята, і ти, котику:

Якщо немає мами й тата,

побутові прилади не можна вмикати

і не тягти за шнур, щоб тебе не вразив струм.

 

 Вихователь:

  • Які прилади ми називали? (вихователь показує іграшкові побутові прилади, а діти називають)
  • Кому допомагали?
  • У які ігри гралися?
  • Діти, а що вам сьогодні запам’яталося найбільше?

 

Вихователь: а тепер, нам час сказати котику «До побачення».

 

Котик:

дуже гарні ви малята,

працювали ви завзято,

до побачення, і дякую вам.

 

Вихователь: Молодці. Сьогодні ви добре попрацювали. Скажемо всім до побачення.

 

 

 

 

 

doc
Додано
30 жовтня 2018
Переглядів
16874
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку