Конспект заняття для дітей середньої групи (металеві звуки) ТЕМА: «Чарівна скринька»

Про матеріал
Програмовий зміст: Розширювати знання дітей щодо різноманітності музичних звуків. Ввести в активний словник дітей поняття «металеві звуки». Познайомити з металевими речами, інструментами та засобами гри на них. Вчити розрізняти та називати темп і характерні риси музичного твору. Закріплювати вміння ритмічно рухатися під музику, виконуючи танок з атрибутами. Прищеплювати уміння відтворювати зміст художнього твору у активній мовленнєвій та музичній діяльності. Розвивати темброво-ритмічний та інтонаційний слух.. Виховувати естетичне сприймання навколишнього.
Перегляд файлу

Конспект заняття  для дітей середньої групи (металеві звуки)

ТЕМА: «Чарівна скринька»


Програмовий зміст: Розширювати знання дітей щодо різноманітності музичних звуків. Ввести в активний словник дітей поняття «металеві звуки». Познайомити з металевими речами, інструментами та засобами гри на них. Вчити розрізняти та називати темп і характерні риси музичного твору. Закріплювати вміння ритмічно рухатися під музику, виконуючи танок з атрибутами. Прищеплювати уміння відтворювати зміст художнього твору у активній мовленнєвій та музичній діяльності.
Розвивати темброво-ритмічний та інтонаційний слух.. Виховувати естетичне сприймання навколишнього.

Обладнання: музична скринька; стіл з металевими музичними інструментами: металофони, дзвоники, бубни; стіл з металевими речами: каструлі, кришки, ключі, металеві палички, дитячі відерця; фланелеграф.

Репертуар: «Музична скринька» С.Майкапар;
«Вправа з дзвониками» муз. Т.Вількорейської;
мовленнєва гра «Хмара» із шотландської нар. поезії;
пісня «Осінь» муз І.Кішко, сл. Т.Волгіної;
«Танок з бубнами» укр.нар. мелодія обробка М.Вериківського;
Посудний оркестр «Веселий дідусь» Д.Хармса.

Хід заняття:

Діти під музику заходять до залу.

Вихователь: Діти, пригадуєте, ми з вами подорожували Всесвітом музичних звуків? Що нам на згадку залишила маленька Звуковинка?
Вихователь показує дітям музичну скриньку.

Вихователь: Музична скринька – наш друг чарівний,
У Всесвіт звуків відкриє шлях зоряний.
Давайте скоріше відкриємо скриньку, 
У гості покличемо ми Звуковинку.
Вихователь відкриває музичну скриньку, і звучить п’єса С.Майкапара «Музична скринька» у виконанні музичного керівника.

Слухання «Музична скринька» муз. С.Майкапара. Під останні акорди музичного твору заходить Звуковинка.

Звуковинка: До вас я знову завітала
І рада дуже дітвора, 
Що звуки скриньки зазвучали
І нам у подорож пора.
Скринька таємницями 
і звуками повна.
Музичні всі секрети 
відкриє нам вона. 

Муз.керівник: Сьогодні ви почули чарівну музику, яку написав дитячий композитор Самуїл Моісеєвич Майкапар. Називається вона «Музична скринька». 

Звуковинка: Музична скринька – це механічний музичний інструмент, який починає звучати, коли його відкривають. У музичній скриньці ховається чарівна мелодія, яка повторюється декілька раз. Давайте ми з вами ще раз послухаємо цю мелодію.
(Повторне слухання, після якого діти аналізують характер твору)

Звуковинка: Скринька наша відкривайся, 
Відчиняйся, чарівна
Таємниці, гарний настрій
Подарує нам вона.

Вихователь: Діти, давайте з вами зазирнемо в музичну скриньку і подивимося, які звуки в ній живуть. 
Діти проходять у другу частину залу, де розташовані столи з металевими
речами та інструментами.

Звуковинка: (вірш супроводжується показом речей і інструментів)
В скриньці нашій ціле місто
Назвемо його Дінь-день.
Звукам зручно тут, не тісно, 
Вони співають цілий день.
А в середині, погляньте, 
Молоточки, дзвоник, спиці
Живуть разом, як сестриці.
Металофони дружно б’ють,
Чарівні звуки видають.

Звуковинка: Найменші мешканці країни металевих звуків Дінь-день 
Як квіти називаються, чудовим дзвоном заливаються. Що це?
Так – це маленькі дзвоники. Давайте привітаємось з ними.

«Вправа з дзвониками» муз. Т.Вількорейської

Звуковинка: В чарівній скриньці живуть ще ось такі мешканці (показ металофону). Звуть їх металофони. Вони складаються з металевих пластинок різної величини, що мають певну висоту звучання. Грають на металофоні спеціальними паличками-молоточками. Ось так (показ).
У металофона дзвінкий звук
І не схожий він на стук.
Розповім вам казку я. 
Про маленьке жабеня.
Звуковинка розповідає казку, вихователь викладає сюжет на фланелеграфі, а музичний керівник – грає на металофоні.

Казка «Маленьке жабеня» 
Одного ранку маленьке жабеня на ім’я Квак прокинулося і визирнуло з води. Воно побачило, що небо покрите сірими хмарками.

Мовленнєва гра «Хмара» (супроводжується «звучащими жестами»)
Хмара по небу пливла, 
Відра повні принесла.
Хмара брязнула потому, 
Прокотився гуркіт грому. 

Подув вітер і біля Квака впав жовтий листочок. Квак зрозумів – наступила осінь. Йому стало дуже сумно і жабенятко заспівало осінню пісню. 

Звуковинка і діти співають пісню «Осінь» муз І.Кішко, сл. Т.Волгіної.

(Муз.керівник грає на металофоні). 
Раптом на Квака крапля впала: дінь-дон, 
По водичці пострибала: дінь-дон, 
А за нею – сто краплинок: дінь-дон, дінь-дінь-дон
Сто малесеньких перлинок: дінь-дон, дінь-дінь-дон
Дощик сильний припустив: дінь-дон, дінь-дінь-дон
Гуляти Квака не пустив: дінь-дон, дінь-дінь-дон

Вихователь: Діти, за допомогою якого інструменту ми вам розповіли казку?
Відповіді дітей. 

Муз.керівник: А зараз відгадайте загадку:
Можу голосно і тихо
Я заграти для малят.
Ти трусни мене легенько – 
Бубонці враз задзвенять.
А захочеш грім почути, - 
То сильніше в мене гупай. (Бубон)
У нашій чарівній скриньці є ось такі веселі бубни. Давайте з ними потанцюємо.

«Танок з бубнами» укр.нар. мелодія обробка М.Вериківського

Звуковинка: Діти, крім музичних інструментів, які видають металеві звуки, існують ще речі, які теж можуть співати металевим голосом. Як ви гадаєте, де можна їх зустріти? (Відповіді дітей)
Давайте заплющимо очі і чарівна скринька перенесе нас з міста Дінь-День в Країну побутових металевих речей. 
Діти заплющують очі, звучить музичний твір С.Майкапара «Музична скринька». Вихователь знімає покривало з столу, на якому розташовані металевий посуд та речі: ложки, каструлі, кришки з каструль, саморобні бубонці з металевих кришок від пляшок, металеві палички та інші.

Вихователь: Діти, подивіться, чи знайомі вам ці речі? Що це? А це?
Як ви гадаєте, можна на них грати? Давайте спробуємо.
При необхідності вихователь показує способи гри на посуді. Діти беруть по одній речі, садяться в коло і виконують на своєму «інструменті» тільки по одному звуку «ланцюжком». 

Вихователь пропонує дітям разом пограти у веселий металевий оркестр. 

Звуковинка: Я оркестром диригую, 
Музикантами керую.
Ось вам знак – рука моя.
Покажу все чітко я.
Як змахну, хай знає кожний:
Починати грати можна.

Посудний оркестр «Веселий дідусь» Д.Хармса
Жив та був собі дідусь
Маленького зросту
І сміявся він завжди
Дуже-дуже просто:
Ха-ха-ха (саморобні бубонці з металевих кришок)
Да хе-хе-хе (ложками по каструлі)
Хі-хі-хі (металевими паличками по відерцях)
Да бух-бух. (двома кришками)
Бу-бу-бу (ложками одна об одну)
Да бе-бе-бе (ударяти кришкою об чайник)
Дінь-дінь-дінь (металевою паличкою об паличку)
Та трюх-трюх (стукають усі разом).

Звуковинка: З вами весело, малята, 
Та мені іти вже час.
Прощавайте, прощавайте
Рада була бачить вас.

 

 

 

 

 

Конспект музичного заняття на тему: ”Що таке музика?”
старший дошкільний вік
(за системою Карла Орфа)
Мета:
Слухання музики – формувати досвід музичних вражень, розвивати мислення, творчу уяву,
бажання слухати найкращі зразки світової класичної музики, 
вдосконалювати вміння самостійно визначати характер, настрій, 
інтонації музичного твору, засоби музичної виразності, вживати музичні терміни, 
закладати основи музичного смаку.
Співи – вчити співати природним голосом, без напруження, легким звуком, м’яко, 
правильно передавати мелодію та настрій пісні, чітко вимовляти слова,
брати дихання між музичними фразами, співати злагоджено у заданому темпі, 
прислухатися до співу інших дітей, до звучання інструменту, виховувати любов до пісні, 
бажання співати.
Гра на музичних інструментах – розвивати інтерес до активної гри на музичних інструментах, 
учити зосереджуватися на грі, створювати музичний образ, самостійно передавати настрій музики,
розвивати відчуття мелодійності, ритму, продовжувати вчити правильного поводження з музичними інструментами, 
закріпити прийому гри на них.
Обладнання:
1) Іграшки – фігурки звірів; декорації до казки ”Колобок”.
2) Камінець; склянки з водою і без води, дзвіночок, паперові стрічки, 
поліетиленовий пакет, чайна ложка, однакові склянки, наповнені водою різного кольору до різного рівня; 
дерев’яні ложки; натягнута між двома опорами нитка;
3) Аудіо запис твору П. Чайковського ”Підсніжник”
4) Ширма, музичні інструменти.
Попередня робота:
Розучити з дітьми пісню ”Я Лисичка, я сестричка” з опери Миколи Лисенка ”Коза-дереза”.
Хід заняття
На столі розміщено декорації настільного театру до казки ”Колобок”. 
Усіх дійових осіб озвучує музичний керівник.
Музичний керівник 
Діти, сьогодні ми помандруємо у королівство Музики. А перед тим завітаємо до наших знайомих Діда з Бабою.
Погляньте, до якої казки ми потрапили? Правильно, це казка “Колобок”. А ось і сам Колобок. 
Лежить на підвіконні – сумує. 
Раптом чує, що Сорока-Білобока кричить: ”Музика у лісі! Музика у лісі!”. 
Колобок подумав: ”що то за музика?”Стриб, тай утік і від Баби і від Діда. 
Котиться Колобок лісовою стежкою, коли на зустріч йому – Зайчик. 
Колобок і запитує: ”що таке музика?”. А Зайчик відповідає:
Музика – це звук.
Це коли…
Кіт муркоче,
Грім гуркоче,
Дощик ллється,
Скло десь б’ється.
Вітер віє сніговії.
Дзвони дзвонять
Череду гонять,
Трава шелестить,
Джміль пролетить,
І коли ти чуєш стук – 
Вся це зветься просто Звук.
Діти, Зайчик каже, що звук виникає дуже просто, давайте спробуємо самостійно утворити звук.
Я пропоную дітям утворити звуки різними способами, зокрема:
- Перелити воду зі склянки у склянку;
- Постукати камінцем об стіл;
- Подмухати на паперову смужку;
- Пошарудіти поліетиленовим пакетом;
- Постукати чайною ложкою по склянках наповнених водою різних рівнів;
- Постукати дерев’яними ложками одна об одну;
- Посмикати натягнуту між двома стійками нитку.
Музичний керівник
Діти, Зайчик пропонує утворити мелодію, 
об’єднавши всі отримані звуки. 
Давайте спробуємо заграти свою мелодію за допомогою шумових інструментів.
Музичний керівник
Діти, яка зараз пора року?
Весна – прекрасна пора року. У всі часи вона надихала митців до творчості, 
оспівування її неперевершеної краси. Композитор П. Чайковський, 
музику якого ви вже чули раніше, також написав чудові весняні п’єси, 
що увійшли до його музичного альбому ”Пори року”. 
Одну з цих п’єс ви послухаєте сьогодні.
Які квіти з’являються найпершими? 
П’єса, яку ви зараз послухаєте, присвячена весняному місяцю – квітню і має назву ”Підсніжник”.
Якби ви були композиторами і захотіли музиці розповісти, як розте квітка, 
куди б ви повели мелодію: вгору чи вниз? (Вгору). Чому?(тому що квітка тянеться до сонця)
Давайте у тиші жестом руки спробуємо зообразити, 
як пробивається маленький паросток з під-землі. 
А тепер послухайте, як це відобразив у своїй музиці П. Чайковський.
Звучить аудіозапис п’єси ”Підсніжник”.
Яким ви уявили підсніжник?
Це вокальний чи інструментальний твір? 
У якому темпі виконується ця п’єса? Чому?
Музика п’єси за настроєм похмура чи світла? (світла)
Отже, твір написаний у мажорі. 
Ви певно помітили, що музика протягом п’єси звучить з різною силою.
Як думаєте, чому?(тому що квітка розвивається: 
вона ніжна, тендітна, але все ж має силу, щоб пробитися крізь землю)
Настрої та образи весни приваблюють не лише композиторів, а й живописців.
Ось погляньте картину ”Перші підсніжники”. 
Чи схожі ці підсніжники на квітку, образ якої втілив у своєму творі П. Чайковський? 
А ці квіти на картинці.
Музичний керівник
Колобку, ти зрозумів, що таке Музика?
Колобок
Так, тільки у мене виникло ще одне запитання: хто такий композитор? 
Покочуся далі і дізнаюся.
Музичний керівник
Котиться колобок, а на зустріч йому… Хто, діти? Вовк.
Колобок
Добрий день, Вовче. Допоможи мені. Може ти знаєш хто такий композитор? 
Вовк
Чув я щось… Може він малює картини?
Музичний керівник
Так, діти?
Діти
Ні. Картини малює художник.
Вовк
Може він пише вірші?
Діти
Ні. Вірші пише поет.
Вовк
А хто ж такий композитор?
Музичний керівник
Діти, давайте допоможемо Вовку і Колобку дізнатися хто такий композитор?
Діти
Композитор – це людина, яка пише музику.
Колобок
Як він записує музику?
Музичний керівник
Покотився Колобок далі, а на зустріч йому… Хто? Ведмідь.
Колобок
Добрий день, Ведмедю! Так мені дізнатися хочеться як можна записати музику: літерами чи цифрами…

Ведмідь
Це ж усім відомо – нотами,
Ноти – символи незвичні
І доволі симпатичні,
Означать кожен звук – 
Миші писк і дощу стук.
Колобок
Дякую, Ведмедю!
Музичний керівник
Покотився Колобок далі. А на зустріч йому:”Хто?”(Лисичка)
Лисичка
Ой, а хто це такий смачненький та кругленький по ліску блукає? 
Колобок
Це я – Колобок.
Лисичка
Щось трішки недочуваю, підійди поближче. 
Та сядь мені на язичок і я все зрозумію, що ти там белькочеш.
Музичний керівник
Діти, треба нашого Колобка виручати, пісеньку про Лисичку заспівати. 
Лисичко-сестричко Колобок маленький, говорить тихо,
а наші дітки тобі пісеньку дзвінко заспівають.
А коли вже наша пісня тобі сподобається, не їж, будь-ласка, колобка.
Лисичка
Добре, із задоволення послухаю вашу пісню. 
(Діти виконують пісню ”Я Лисичка, я сестричка” з опери М. Лисенка “Коза дереза”)
Гарна пісня, та не хочеться мені з вами розcтаватися. Давайте діти, пограємо трішки.
Музичний керівник проводить музично-дидактичну гру ”Бубон чи брязкальце” 
(Діти мають відгадати, який музичний інструмент звучить за ширмою)
Діти, давайте з вами заграємо на музичних інструментах?
(грають на дитячих музичних інструментах в супроводі баяна українську народну мелодію ”Ой єсть в лісі калина”)
Музичний керівник
Діти, а тепер ми з вами будемо імітувати під музику в рухах, як ходить вовчик, зайчик, ведмедик, лисичка. (я граю різні мелодії, а діти показують як ходять звірі)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“Хай лине пісня!”

Музична розвага з використанням методики О.Соболєвої та К.Орфа
для дітей старшого дошкільного віку



(Творчість дітей через музичну діяльність)
(Біля центральної стіни стоять три хатинки. Між ними – бутафорські дерева, кущі. Під фонограму пісні “Разом весело нам йти” В.Шаінського до зали заходять діти з музичними інструментами, стають у півколо перед глядачами)

Музична розспівка “Добрий день”

Музичний керівник. – Добрий день вам, діти!
Діти. - Добрий день!
Діти зліва. - Добрий день вам, жабки!
Діти справа. - Кав-ква-ква!
Діти зліва. - Добрий день вам, киці!
Діти справа. - Няв-няв-няв!
Діти зліва. - Добрий день, телятка!
Діти справа. - Му-му-му!
Усі діти. - Добрий день вам, гості!
Гості. - Добрий день!

Вед. Ось і привіталися. Одразу стало тепліше і веселіше. І настрій у всіх покращав!

Вірш “Найкраща іграшка”, А.Костецький

Дівчинка. Не вгадать тобі нізащо,
Котра з іграшок найкраща!
Хлопчик. Знаю, трактор заводний!
Дівчинка. Зовсім ні!
Хлопчик. Електрична залізниця!
Дівчинка. Помилився!
Хлопчик. Ну, тоді це пароплав!
Дівчинка. Не вгадав!
Хлопчик. Зрозуміло, це – літак!
Дівчинка. Знов не так!
Хлопчик. Добре, відповідь я дам:
Та, яку зробиа ти сам!
Діти. Ось яку зробив я сам! (Діти показують гостям саморобні 
музичні інструменти).

“Дощик”, укр.нар.пісня
(Діти грають на саморобних музичних інструментах і співають.
Після пісні під музику Е.Гріга “В печері гірського короля” до зали 
забігає Піснеїд).

Піснеїд. Хто тут співає?
Мені спати заважає?
Я ненажерливий Піснеїд!
Злий-презлий старючий дід!
Не люблю пісень веселих,
Що співають у оселі!
Всіх я враз порозгоняю,
Ваші пісні поз’їдаю!
Ням! Ням! Ням!
(Піснеїд бігає повз дітей, манипулює руками, роблячи вигляд, що 
забирає та з’їдає звуки. Потім погладжує живіт, потягується, 
позіхає, виходить із зали). 

Вед. Що трапилось? Невже ми і справді лишилися без пісні? 
Може, спробуємо заспівати іншої?
(Звучить вступ до “Веселих черевичків” А.Філіпенка, але 
діти тільки беззвучно розкривають ротики – пісні немає, і 
малюки сумно сідають на килим).

Вед. Ми не будемо слабкими, сумними. Давайте наберемося сили 
у сонячного проміння, а там щось та й придумаємо.

Гра “Сонечко”, муз. Е.Гріга
(Діти складають сонечко із променів. Після того, як 
промінчики складено, з’являється Сонце – піднімається на 
шторі вгору. Діти стають жвавими, веселими, 
пританцьовують, підігрують на музичних інструментах, 
пробують співати, але нічого не виходить).

Вед. Не сумуйте! Зараз володарка у природі – Цариця Осінь! 
Давайте її попросимо допомогти нам!

Діти. Просимо! 

Вед. Тільки просити будемо пошепки, щоб не почув Піснеїд і не 
перешкодив!

Діти (пошепки говорять закличку). Осінь, Осінь, поможи!
Що робити нам, скажи!
(Раптом від бутафорського дерева відривається гілочка з 
чотирма листочками).

Вед. Ось і допомога надійшла від Цариці Осені! Дякуємо! (Зачитує завдання, написані на листиках)

1-й листочок: “Щоб перемогти Піснеїда, потрібно знайти ноти, 
скрипічний ключ та нотний стан”.
2-й листочок: “Скрипічний ключ знаходиться у хатинці Півника. 
Знайдіть її”.
3-й листочок: “Нотний стан – у хатинці Жабки, а де це – знайдіть 
самі!”
4-й листочок: “Нотки охороняє Лисичка. Щасти вам!”

Вед. Скільки завдань! Ви готові, діти, до перешкод?.. Поділимося на
три групи, щоб не гаяти часу. Перша група шукає хатинку Жабки. 
Друга – шукає хатинку Лисички, а третя – хатику Півника. Тільки
ж діти без дорослих подорожувати не можуть. (Ведуча
звертається до гостей). Шановні гості! Хто нам допоможе та 
очолить групи дітей?
(Виходять дорослі, зі своїми підгрупами готуються до подорожі, проводячи гру О.Соболевої “Знайомство”).

Вед. Поки групи готуються до подорожі, ми з вами, шановні гості, 
розімнемося.

Робота з папером. (Виготовлення птаха обриванням)

Вед. (звертаючись до дітей та дорослих).
Ви готові до подорожі?

(Відкривається завіса, звучить металофон. Перша група дітей 
знаходить свою хатинку Жабки. Стукають у теремок, 
з’являється Жабка - лялька).

Жабка. Ой, скільки дітей та гостей! (Співає) Добрий день, ква-ква-ква!

Діти (розспівкою відповідають). Добрий день, Жабко!

Жабка. Щось ви сумні. Чула, чула чому. Вітерець все розказав. І мені
сумно. Хатинка велика, а живу в ній сама, немає у мене друзів. 
Сумую я.

Діти. Жабко, ми будемо твоїми друзями. Пограємось з тобою, 
розвеселим!

Дитина. Жабко, а ти любиш загадки?

Жабка. Так.

Діти. У воді сидить охоче,
Та не риба і не рак,
Витраща булькаті очі
І співає: “Кум-квак!”

Жабка. Та це ж загадка про мене!

Діти. Вірно!

Жабка. А я теж хочу розвеселити вас. Давайте пограємо в рими.
Швидко слово називай,
До нього риму добирай!
Гілка...

Діти. Сопілка, тарілка, білка....

Жабка. А тепер доберіть рими до слова рукавичка.

Діти. Косичка, сестричка, річка, синичка, полуничка....

Жабка. Так, вірно. А ще в мене є чарівні листочки, на яких 
написані склади слів. Будь ласка, спробуйте викласти 
моє ім’я.

(Діти викладають слово “Жабка”)

Жабка. Скажіть, діти, де я живу?

Діти. На болті!

Жабка. Викладіть із листочків слово “Болото”.

(Діти викладають слово “Болото”)

Жабка. Ой, і розвеселили ви ж мене! Мені тепер так добре 
стало. І як багато з’явилося у мене друзів. Дякую! А за 
це я вам дам подарунок. Зараз! Зараз! (Виносить
нотний стан).

Діти. Дякуємо тобі, Жабко!

Жабка. До побачення! Приходьте ще до мене в гості! Я завжди 
буду чекати нових друзів!

Діти. До побачення, Жабко!

(Нотний стан віддають Ведучій і діти сідають)

Вед. А тепер для нотного стану треба знайти нотки. Ви готові вирушити 
в подорож до Лисички, здобувати нотки?

Діти другої групи. Готові!

(Діти підходять до хатинки Лисички, стукають. З’являється Лисичка - лялька)

Діти. Добрий день, Лисичко! Ми прийшли до тебе за нотками.

Лисичка. Діти, щоб заробити нотки, нам треба виконати завдання. За 
кожне завдання в даю вам по нотці. Скажіть, а чи вмієте ви 
рахувати?... Із скількох ноток композитор пише музику?

(Діти рахують ноти вперед і назад)

Лисичка. Молодці! Отримуйте нотку. А тепер виконайте наступні 
завдання:
2 – орієнтація в просторі;
3 – назвати геометричні фігури;
4 – викласти із геометричних фігур Лисичку;
5 – на малюнку знайти правильну доріжку до хатинки Півника.

Лисичка. Молодці, діти! Добре виконали усі завдання і за це в 
подарунок отримаєте останню нотку!

Діти. Спасибі, тобі, Лисичко, за нотки! До побачення!

(Діти доугої групи віддають нотки ведучій і сідають)

Вед. Нотний стан є, нотки теж є. Але чому не звучить пісня?

Дитина. Тому, що не вистачає скрипічного ключа.

Вед. Так. А щоб здобути скрипічний ключ, нам треба йти до Півника. 
Дорогу до його хатинки ви знаєте, отож, вирушаємо!

(Діти третьої групи йдуть до хатинки Півника, стукають)

Півник (лялька). Ку-ка-рі-ку! Добрий день!

Діти (співають). Добрий день! Півнику, нам не вистачає 
скрипічного ключа, щоб зазвучала пісня.

Півник. А що мені за це буде?

Діти. А що ти хочеш?

Півник. Виконайте мою мрію! Я хочу побачити лісових звірят, 
послухати птахів і залишитися непошкодженим.

Дорослий. Допоможемо Півнику?

Діти. Так, допоможемо!

(Діти під музику імітують рухи звірят: лисички – під “Пісню 
Лисички”В.Косенка, вовка – під муз.фрагмент із опери “Петя та 
вовк”О.Прокоф’єва, зайчика та ведмедика під музику А.Філіпенка)

Півник. Побачив! Побачив! Гарні звірятки, а ще б я хотів 
послухати спів лісових птахів!

Вед. Півнику, наші діти ще не можуть співати – до них не 
повернувся спів, тому ми попросимо наших гостей 
заспівати, як птахи. Підніміть своїх пташок і заспівайте!

Гра “Спів лісових птахів”, муз. П.І.Чайковського

Півник. Як гарно всі співали. Дякую вам за все, беріть 
скрипічний ключ!

(Діти третьої групи віддають скрипічний ключ ведучій 
та сідають на місця)

Вед. Тепер у нас є і нотний стан, і нотки, і скрипічний ключ -
все є для того, щоб зазвучала весела пісня!

“Хай лине пісня”, муз.і слова М.Норик.
(Діти і гості разом співають пісню)

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
23 квітня 2020
Переглядів
2853
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку