Конспект заняття для дітей середнього дошкільного віку

Про матеріал
Тема : В гостях у казки Програмовий зміст: Розвивати мислення, увагу, зв’язне мовлення, уяву, емоційність, виразність голосу, уміння входити в образи персонажів, цікавість до ігор - драматизацій. Виховувати дружелюбність, вміння стежити за розвитком подій у казці. Викликати добрий, бадьорий настрій. Продовжувати вчити дітей розігрувати дії за змістом казки, використовуючи й не мовленнєві засоби( міміку, жест, відповідні рухи) Вчити дітей впізнавати героїв казок за їх силуетами, пригадувати назви казок, у яких присутні ці герої.
Перегляд файлу

Тема : В гостях у казки

Програмовий зміст: Розвивати мислення, увагу, зв’язне мовлення, уяву, емоційність, виразність голосу, уміння входити в образи персонажів, цікавість до ігор - драматизацій.

Виховувати дружелюбність, вміння стежити за розвитком подій у казці.

Викликати добрий, бадьорий настрій.

Продовжувати вчити дітей розігрувати дії за змістом казки, використовуючи й не мовленнєві засоби( міміку, жест, відповідні рухи)

Вчити дітей впізнавати героїв казок за їх силуетами, пригадувати назви казок, у яких присутні ці герої.

Обладнання: штучні ялинки, костюми, біла тканина, силуети тварин, конверт, макет рукавички, пеньочки, гостинці дітям.

Хід заняття

Вихователь. - Добрий ранок, діти любі

                        Чи усе гаразд в нас в групі?

                        Ви довкола озирніться

                        Одне одному всміхніться.

- Діти, подивіться скільки гостей до нас сьогодні прийшло. Давайте ми з ними привітаємося і подаруємо і їм свої посмішки.

(стук в двері, заходить поштар).

Поштар. Добрий день! Куди це я попав? Мені потрібне м.Нетішин, садок Вогник, молодша група. У мене для них лист від самої казки.

Вихователь. Дітки, давайте ми прочитаємо, що пише нам казочка.

   «Дорогі мої малята, любі хлопчики й дівчатка! Запрошую вас до себе у гості. Поспішайте! Чекаю!»

-Діти, цікаво, яка це казочка нас кличе до себе. Хочете побачити? Тоді вирушаємо.

                              Ми в казковий ліс підем,

                              Казку в лісі ми знайдем

                              Кругом себе повернись

                              Казко, де ти, нам з’явись.

(підходим до горбочка)

-Що це за горбочок сніговий? Ніяк не обійти його. Стійте, він ще ворушиться. Хто це під сніжком міг сховатися?

 (діти відповідають: їжачок, колобок, лялька…)  

Д/г «Чий силует?»

(діти відгадують казкових героїв за силуетом. Кожен отримує силует тваринки).

-Молодці, діти, а скажіть у яких казочках зустрічаються ці герої?

    Д/г «З якої казочки?»

(Діти по черзі називають і віддають героїв вихователю).

-Молодці, малята. Але тваринки змерзли і їм час порухатися. 

Д/г «Покажіть…»

(хитру лисичку, злого вовка, рогату козу, мишку, яка змерзла, веселу жабку, клишоногого ведмедя, зайчика, який спить.)

(Діти із закритими очима, силуети ховаються).

- Ой, повтікали всі звірята. Певно ми їх розчаклували і вони повернулися до своїх казочок. А яка ж нас казочка чекає? Потрібно йти далі.

(Підходим до великого снігового горбка)

-         Ой, який великий сніговий горбочок, тут певно і сховалась наша казочка, бо казочки дуже люблять ховатись у таких місцях.

                                            Дивна хатка є у лісі –

Вся ворушиться, дрижить

  Де не взявсь – кабан біжить

                                            А ще вовк іде й ведмідь,

Кожен в хатці хоче жить.

                                             Дуже тісно новоселам,

      Вже по швах тріщить оселя.

Що за дім ото лежить –

   І ворушиться й дрижить?

                                                                               (Рукавичка)

-Молодці, чуєте чарівну музику, це певно ви відгадали загадку і казка оживає.

Сідайте тихенько, щоб її не злякати, і уважно дивіться.

( діти сідають зручно на пеньочках)

                       Гра – драматизація «Рукавичка»

Вихователь: По галяві лісовій

                     Як мороз ще був міцний

                     Йшов дідусь в затишок свій

                     В теплій шубі хутряній

Дід: В місті я ось побував,

        Всім гостинців я придбав.

        Хай тепер побачить всяк:

        Був я в місті як не як!

( Губить рукавицю і йде.)

Вихователь:Рукавичку дід згубив,

                    Далі він собі побрів.

                    Бігла тим лісом мишка маленька,

                    Бачить лежить рукавичка старенька.

Мишка: Пі-пі-пі, Ой які холодні дні

              От і хатка невеличка!

              Хутряна ось рукавичка

              На стежиночці лежить…

              В рукавичці буду жить.

( Заходить у рукавичку)

Вихователь: Скаче жабка-скрекотушка

Жаба: Ква-ква-ква, ква-ква-ква,

          Щось пожовкла вже трава,

          Змерзли лапки й черевце…( помічає рукавичку)

          В рукавичці хтось живе ?

          Ква-ква-ква, ква-ква-ква,

          Чи нікого тут нема?

Миша: Я мишка - шкряботушка. А ти хто?

Жаба: А я жабка – скрекотушка. Пусти і мене у рукавичку.

Миша: То йди.

( Жабка заходить за рукавичку)

Зайчик: От так хата!

              Хто б то міг в ній проживати?

Миша: Мишка – шкряботушка.

Жаба: Жабка – скрекотушка.

Зайчик: А я Зайчик – побігайчик. Пустіть і мене до себе!

Миша: Та йди вже.

( Заєць заходить за рукавичку)

Вихователь: Суне лісом сірий вовк.

Вовк: Мабуть, поховалось

           В лісі все живе.

           Стійно! Що за галас?

           Хто це тут живе?

( Звірята називають себе)

Вовк: А я вовчик – братик, пустіть і мене.

(заходить у рукавичку)

Вихователь: В лісочку нелегко ходить,

                     Ось бреде ледве – ледве ведмідь.

                     Важко лапами переступає.

                     Бачить рукавичку та й питає.

Ведмідь: У-у-у-у! Ой як холодно мені.

               Є тут хтось? Чи, може, ні?

( Звірята називають себе)

Ведмідь: А я ведмідь – набрід. Пустіть мене.

Звірята: Ну, заходь.

Вихователь:

Лисичка: Хто ж це тут у рукавичці,

               В рукавичці – невеличкій?

Миша: Я Мишка – шкряботушка.

Жаба: Я Жабка – скрекотушка.

Зайчик: Я Зайчик – побігайчик. А ти хто?

Лисиця:  Пустіть мене руду лисичку.

               Буду я вам за сестричку.

Усі: заходь

(заходить за рукавичку)

Вихователь: А ні в казці не сказати,

                     Ні пером не описати,

                     Всі зігрілися звірята,

                     І даваймо танцювати.

( звірята стають парами і танцюють, виходить дід)

Дід: Всім гостинців я припас!

        Подарую ще й для вас!

        Тож тепер пізнає всяк:

        Був я в місті як не як!

Вихователь: В рукавичці тут в шістьох,

                     Живуть друзі без тривог.

                     Дідусь в гості заходжає,

                     І звіряток пригощає,

                     Він купив собі у місті

                     Рукавички нові, чисті.

                     Ось і казочці кінець.

                     А хто слухав – молодець.

Вихователь: Дітки, підійдіть, всі до мене. Нас запросила у гості казка «Колобок» ? А яка? По дорозі ми бачили слона? А кого ми зустріли у казці ? У казці «Рукавичка» живе кіт? Що необхідно було б зробити дідусеві, щоб не згубити рукавичку? Якби дід не згубив рукавичку, що сталося б з тваринами? Чи змог би зайчик знайти собі інший дім? Який? До якої ще казки ви хочете потрапити у гості? Молодці, малюки. А тепер нам час повертатися до дитячого садка.

 

docx
Додано
29 жовтня 2023
Переглядів
242
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку