Конспект заняття для дітей середнього дошкільного віку
Недалечко червоне яєчко
Мета: розширити та поглибити знання дітей про народну символіку, закріпити знання програмових творів. Збагачувати словниковий запас, розвивати мовлення. Виховувати повагу до народних традицій, звичаїв обрядів.
Матеріал: кошик з лози, крашанки, писанки, вишиті рушники, ілюстрації із зображеннями великодніх страв та пасок.
Хід заняття
Вихователь читає вірш Т.Г.Шевченка «Встала весна»
Встала весна, чорну землю
Сонну розбудила,
Уквітчала її рястом,
Барвінком укрила.
А на полі жайворонок,
Соловейко в гаї -
Землю, убрану весною,
Вранці зустрічають...
Вихователь показує зображення великодніх страв, зокрема, пасок
Дитина: Тішиться маленька паска,
Тішуся і я,
Що несу її в руках я,
Що вона моя,
Всі готуються у хаті,
Я вже йду на двір.
Зелень світла задивилась
У синій простір
Вихователь дає писанку дитині
Дитина: Там в зеленім гаю
Трава зелененька
Там писала писанки
Оленка маленька.
Писанки писала
Та й собі думала:
Передає писанку дівчинці Оленці.
Дівчинка - Ой, кому ж я на Великдень
Писаночку дам?
Може Галинці,
А, може, маринці
Я писанку подарую
Дівчинці Іринці
Дитина дає писанку іншій дівчинці., та роздивляється писанку, показує всім дітям, віддає вихователю.
Діти: Гарна писанка у мене,
Мабуть, кращої нема.
Мама тільки помагала
Малювала ж я сама.
Змалювала дрібно квіти,
Хрестиків малих
І дрібнесеньку ялинку
Й колосочок поміж них.
Хоч не зразу змалювала,
Зіпсувала п’ять яєць.
А як шосте закінчила,
Тато мовив: «Молодець»
Я ту писанку для себе
Для зразочка залишу,
А для мами і для тата
Дві ще кращих напишу.
Хлопчики :
Розмалюю писанку, розмалюю,
Гривистого коника намалюю,
розмалюю писанку, розмалюю,
Соловейка-любчика намалюю.
Розмалюю писанку, розмалюю,
Різьблену сопілочку намалюю.
А сопілочка буде грати,
соловейко щебетати
А гривистий коняченько
Славно танцювати.
Прийшла весна з квітами,
Прийшла весна з квітами,
Зеленими вітами,
Зеленими вітами.
Принесла нам літечко,
Принесла нам літечко,
Запашнеє зіллячко,
Запашнеє зіллячко.
Підсумок заняття.
1