Харківська обл.
П.Сахновщина
Дошкільний навчальний заклад
(ясла – садок)№2
Вихователь:
Кобрин Віта Дмитрівна
0989651249
Конспект заняття для другої молодшої групи «Цікава подорож»
Заняття з розвитку мовлення для другої молодшої групи
Мета: продовжувати формувати у дітей уявлення про живу природу, зокрема поняття про ліс, та його мешканців. Закріпити правила поведінки в лісі.
Розвивати мислення, фантазію, мовлення.
Закріпити знання пальчикових ігор, розвивати дрібну моторику рук,
Виховувати почуття співпереживання і взаємодопомоги.
Продовжувати розвивати діалектичну мову дітей.
Обладнання: аудіо запис, іграшки: колобок, зайчик, ведмедик.
(під супровід музики діти йдуть один за одним за вихователем).
Перша зупинка «Казкова»
(розгляд ілюстрацій до казки «Колобок»)
- хто зліпив Колобка?, куди він подівся?Кого зустрів? Що з ним трапилося?(відповіді дітей)
- бабуся і дідусь мабуть засумували без колобка, давайте допоможемо
Їм і спечемо самі.
Пальчикова гімнастика «колобок»
Насипали муки (пальчиками та долоньками виконують рухи відповідні до тексту)
Розбили яєчко, посолили, налили молока і замісили тісто,
Взяли тісто зліпили колобка і в піч посадили,печеться колобок, рум’яний, духмяний(дихальні вправи)
Витягли колобка і посадимо його в кошик,щоб віднести дідусю і бабусі.
Наступна зупинка «Лісова»
Чи можна через ліс проїхати на потязі?
Які звірі живуть в лісі? Які рослини ростуть?(відповіді дітей)
Так, правильно, то ми через ліс підемо по доріжці, йдемо один за одним, щоб не загубитися.
Фізкультхвилинка «Ми по лісі йшли, йшли…»
(діти виконують рухи за текстом)
Ми по лісі йшли, йшли, малинку знайшли,
потягнулися, дістали і в кошик поклали,
ми по лісі йшли, йшли, чорничку знайшли,
нахилилися, зірвали і в кошик поклали.
Ми по лісі йшли, йшли, калинку знайшли,
Потягнулися, зірвали, і в кошик поклали.
Ми по лісі йшли, йшли суничку знайшли,
Нахилилися, зірвали і кошик поклали..
Затуляється лапками, та й плаче,
Пальчикова гра «Квасимо капусту»
Взяли ми капустину,
Капустину ми пошаткували
(прямі кисті рухаються вгору-вниз)
Солодку моркву натирали
(діти труть правим кулачком по лівій долоні)
Посолили все смачненько
(рухи пучкою)
Постискали все вправненько
(стискання обох кистей у кулачок)
Склали в діжу і хай собі кваситься.
Ми по лісі йшли, йшли, грибочок знайшли,
Нахилилися, зірвали і в кошик поклали,
Ми по лісі йшли, йшли, шишечку знайшли,
Потягнулися, зірвали і в кошик поклали.
- ой, діти, подивіться, чи я ж це хатка(вихователь запитує тихим голосом),
- хто ж тут живе?, та це ж ведмедик.
А як його хатка називається?
Пальчикова гра «Оселя ведмежат»
(Малята в супроводі віршика виконують рухи кистю).
Стоїть стіл у барлозі на дубовій нозі,
(показують «стіл», прикривши кулачок однієї руки долонею іншої)
Поряд стільчик ось такий,
(«стілець» змінюють положення рук, ставлячи долоню вертикально біля кулачка)
А під столом діжа з медом,
(виставляють перед собою кулачки)
Це хатинка ведмежат.
(з’єднані кінчики пальців «дивляться» вгору)
Пальчикова гра «Дім із воротами»
Стоїть на околиці затишний дім,
(діти з’єднують перед собою кінчики пальців обох долонь)
Та чомусь ворота закриті у нім
(долоні ставлять одна до одної ребром у низ, великі пальці підняті вгору)
Прокинувсь господар – ворота відкрив,
І в гості усіх малят запросив.
(розводять долоні рухом уперед, утворюючи між ним відстань у декілька сантиметрів).
Бесіда про дитячий садочок.
Конспект інтегрованого заняття «Подарунок для черепахи»
для середньої групи з розділів ознайомлення з природою,
художня література, мовленнєве спілкування, образотворча діяльність .
Попередня робота: спостереження за черепахою в куточку природи;
Бесіди про зиму, спостереження за природою взимку на прогулянці,
Читання художніх творів про зиму.
Матеріал: картинки з зображенням черепахи, іграшка черепаха;
Гуаш білого кольору, коркові пробки, поролон, зубні щітки, ватні палички,
затонований ватман , серветки.
Мета: сприяти збагаченню уявлень дітей про черепаху, як живу істоту: чує, бачить, рухається, їсть, дихає.
Ознайомити з різновидами черепах. Формувати уявлення про характерні ознаки зовнішнього вигляду, особливості поведінки. Виховувати бережливе ставлення до живої природи.
Закріпити знання дітей про пору року – зима, про явища в природі, ознаки, та назви місяців.
Продовжувати вчити дітей відповідати повними реченнями, відгадувати загадки.
Закріпити вміння малювати нетрадиційними техніками малювання. Розвивати уяву, творчість, фантазію.
Виховувати любов до природи, охайність в роботі,бажання творити.
Хід заняття:
А хто це, ви дізнаєтесь, коли відгадаєте загадки:
А з хатки не виходить,
Живе спокійно, не спішить
Вона ніколи не біжить,
Під панцером без страху
Гуляє…. (черепаха)
Тихенько притаїлася,
Та сидить німа від страху
Ви впізнали….(черепаха).
Але поки вона йшла у неї чомусь замерзли ніжки, а панцер притрусило чимось холодним і білим.
Наша гостя не може зрозуміти куди потрапила, і що за пора року, розкажіть будь ласка їй про цю пору року.
Як ви гадаєте, зможе вона це все донести в свою теплу країну? Чому?
(відповіді дітей)
(Припущення дітей)
Фізкульхвилинка:
Ой снігу, снігу біленький,
Падай на доріжку помаленьку. (Піднімати та опускати руки.)
На білі килими підуть діти
Ніжками малими тупотіти. (Стрибки на місці, руки на поясі.)
Вгору саночками на горбочок,
Долом саночками на ставочок. (Нахили вперед-назад.)
Перейдемо скоренько доли-гори:
Вже Морозенко нас не здогонить. (Ходьба на місці.)
Запропонувати дітям вибрати матеріал яким вони будуть малювати.
Колективна робота.
Підсумок заняття.