Тема:Літо-пора розваг
Мета: створення сприятливого емоційного стану у дітей з допомогою активізації пізнавальної, музичної та художньої діяльності;уточнити та узагальнити знання дітей про літо та літні розваги;розвивати увагу, логічне мислення, творчі здібності, спритність і швидкість, вміння діяти за сигналом; виховувати доброзичливе ставлення один до оного.
Матеріал: паперовий замок, клей, паперові кораблики,
3 кубики льоду, гра “ Влуч у кільце ”, різнокольорова крейда.
Словник: палає, замок, тече, біжить, кораблик, лід.
Хід заняття:
1.Діти виходять на ігровий майданчик.
Вихователь: Сонечко яскраве
Цілий день палає,
На травиці в гаї
Цілий день ми граєм.
Раді всі малята
Цілий день купатись,
Веселиться й грати,
На сонці засмагати.
Як пора ця зветься,
Коли все сміється
І відпочиває?
Коли ж це буває?
Діти: Влітку.
Вихователь: Сьогодні в такий гарний , сонячний та літній день пропоную вам цікаві завдання , тож малята не сідайте, а розваги починайте. Перша загадка така:
Він жовтенький і сипучий,
У дворі лежить у кучі.
Якщо хочеш - можеш брати
І фортецю будувати. Що це?
Діти: Пісок
Завдання:“ Пісочний замок ”
Вихователь: Тож давайте підійдемо до пісочниці , присядемо навколо неї зручно ( там знаходяться заготовки з паперу для кожної дитини, клей) , вам необхідно змастити замок з паперу клеєм, насипати зверху пісок з пісочниці і ващі замки з паперових перетворяться на пісочні.
Потім діти прикріплюють свої роботи на дошці.
Вихователь: Молодці ! Ви швидко впорались з завданням.
Вихователь загадує наступну загадку:
Ми говоримо: вона тече;
Ми говоримо: вона грає;
Вона біжить завжди вперед,
Але нікуди не тікає.
Діти: Вода
Гра “ Кораблик ходить по в воді ”
(кожна дитина отримує кораблик, який пускатиме по воді) Вихователь: Діти, підійдемо до басейну, візьмемо кораблики та промовимо разом .
Оре-оре-оре,
Кораблики вийшли в море.
Три-три-три,
Із них великі три.
Да-да-да,
Навколо синя вода.
Ра- ра-ра,
Весела у нас гра.
Покладіть його на воду та подуйте на кораблик спочатку довгим струменем повітря, наче вимовляючи зхвук “ф”, а потім преривчасто, наче вимовляючи звук “п-п-п-п”.
Молодці малята!
Наступна загадка :
Я прозорий і твердий,
Ходять, їздять по мені.
Я не тону у воді,
Не горю я у вогні.
Діти: Лід.
Гра «Передай швиденько » (діти стають у коло і швидко передають лід ,у кого в руках розтанув лід, той програв , потрібно три кубикики льоду ) .
Вихователь:
Він веселий і смішний,
Любить веселить людей,
В цирк ми ходимо подивитись,
З ним разом повеселитись .
Діти: Клоун.
Під музику вбігає клоун.
Клоун: Привіт малята! Чув
розвага тут у вас, тож я
дуже поспішав, перед тим, як почати грати ,нумо танці танцювати.
Фізкультхвилинка “ Повторюй за мною “.
( Під музику клоун показує рухи, а діти повторюють за ним).
Клоун: “Я малята прийшов не з порожніми руками,
а мішечок приніс в ньому діти не дива, а що?
Діти: Весела гра.
Діти з клоуном грають у гру
“Влуч у кільце ”.
Клоун,: А ще приніс , вам
Маленьке, біленьке,
стрибає, слід залишає.
(Крейда )
Гра “ Малюнки на асфальті ”.
Діти малють на асфальті
малюнки за бажанням
Клоун:
Молодці, малята за те, що
ви гарно грали я пригощу
Вас солодкими подарунками.
Діти отримують подарунки та
прощаються з клоуном.