Одеської області
Білгород-Дністровського району
Успенівської сільської ради
Успенівського ОЗЗСО
( Дошкільний підрозділ)
Підсумкове заняття
різновікова група
( 2-4 роки)
Тема:
« Осінь дарує гостинці»
Вихователь
Успенівського ЗДО
Остапенко – Горбачьова
Ольга Миколаївна
-2022 –
Програмовий зміст:
закріпити: навички дітей правильно відповідати на запитання вихователя;
вміння дітей порівнювати предмети за шириною способом накладання, вживаючи слова широкий, вузький;
основні кольори ( синій, жовтий, червоний, зелений);
назви овочів та фрукти та вміння характеризувати предмети за їх ознаками;
вміння дітей повторювати віршовані рядки та виконувати рухи згідно тексту;
знання дітей про осінь, ознаки осені;
вміння називати одним словом групи тварин, птахів.
Виховувати: активність, ініціативність, інтерес.
Розвивати: увагу, пам’ять, мислення, вміння слухати та відповідати на питання.
Словник: збагачувати словник дітей іменниками,удосконалювати вміння правильно вимовляти слова.
Матеріал: осінні листочки, річка, містки (червоний, жовтий), доріжка ( зелена),їжачок, кошики, овочі, фрукти, дерева, кущі,смужки: червоні – широкі, жовті – вузькі.
Музика: музична гра « Листочки», спокійна музика.
Хід заняття
І. Організаційний момент.
Діти входять до групи і вітаються з гостями:
Доброго ранку, рідний наш дім.
Доброго ранку, гостям усім.
Доброго ранку, садочку прекрасному.
Доброго ранку, ліси і поля.
Доброго ранку, Вкраїно моя!
Доброго ранку! Всім мира й тепла!
Дітки виконують вправу, спрямовану на покращення емоційного настрою, на розвиток загальної та дрібної моторики.
З добрим ранком, оченята! (Поглажування повік)
Ви прокинулися? (З’єднати великий і вказівний пальці)
З добрим ранком, вушка! (Погладжування вух)
Ви прокинулися? (Прикладання долонь до вух)
З добрим ранком, ручки! (Погладжування кистей рук)
Ви прокинулися? (Поплескати в долоні)
З добрим ранком, ніжки! (Погладжування стегон)
Ви прокинулися? (Потопати ногами)
З добрим ранком, сонце! (Розвести руки в сторони)
Ми покинулися! (Широко посміхнутися)
Діти, посміхніться нашим гостям і веселим настроєм поділіться!
Тепер ми бадьорі, веселі, здорові.
ІІ. Сюрпризний момент та актуалізація опорних знань і умінь.
Стук в двері. Приносять листа від Осені.
« Добрий день, дітки!
Я приготувала Вам гостинець.
Але, щоб отримати гостинець,
потрібно виконати декілька цікавих вправ.»
Дидактична гра « Подорож»
Мета: закріпити вміння дітей порівнювати предмети за шириною способом накладання, вживати слова широкий, вузький.
Артикуляційна гра з рухами
« Ми поїхали у ліс»
Чи розумні ви малята? (Так!)
В гру пограєте завзято? (Так!)
Ми поїдемо у ліс (Чух – чух – чух)
А там ходить хитрий лис (імітуємо, як ходить лисичка)
І стрибає зайченятко (стрибаємо)
Голосно гудуть бджолятка (Жу – жу – жу)
Гучно ходять ведмежата (тупаємо ногами)
Виють голосно вовчата (Уууууу-ууууу)
Заховались в нірки мишки (Присіли)
Виглядають з нірки трішки (дивимось по сторонам)
Квіти виросли до неба (піднімаємось, руки тягнемо вгору)
Дуже дощика їм треба (кап-кап-кап)
Вітер гілочки гойдає (шу-шу-шу)
А ми пісенку співаєм (ля-ля-ля)
Нам сподобалася гра,
Дружно скажемо: «Ураааа!!!»
Музична гра « Листочки»
Дидактична гра « Назви одним словом»
Мета: закріпити вміння дітей правильно та одним словом називати певну групу.
Їжак, ведмідь, білочка – це..
Сорока,шпак,синичка – це ..
Лисичка, вовк, зайчик – це…
Горобець, ластівка, ворона -- це..
Метелик, муха, мурашка – це ...
Дидактична гра «Якого кольору?»
Помідор — … (червоний соковитий, круглий).
Яблуко — … (жовте, зелене, червоне, солодке, кисле).
Груша — … (солодка, соковите, жовте , зелене).
Огірок — … (зелений, смачний, свіжий).
Слива - … ( синя, кругла, смачна).
Буряк – … ( червоний,круглий).
Капуста - … ( зелена, смачна, кругла).
lll. Закінчення заняття. Підсумок.
Заходить Осінь та пригощає всіх гостинцями.