Мета:Поглиблювати вміння дітей розрізняти емоції по виразу очей, губ; називати емоційні стани та почуття людини; передавати емоції від перегляду картин. Розвивати увагу,пізнавальний інтерес,вміння передавати настрій засобами зображувальної діяльності.
Матеріал: картини, катки з з зображенням емоцій, загадки, наголовники до казки „Курочка Ряба”, альбомні листки, олівці, лототрон.
Хід заняття.
Діти заходять в групу, вітаються з гостями, стають півколом на килимок.
В групі в нас сьогодні свято.
Час його вже починати.
А ще трішечки заждем,
Може в гості хтось прийде.
Стук у двері.
Заходить казковий герой - Пан Коцький.
(Відповіді дітей). Лисичка запросила його до себе жити.
Пан Коцький:
(Вручає дітям лототрон із завданнями).
Діти підходять до лототрону, в якому знаходяться завдання, дістають їх по черзі і виконують.
Перше завдання запропонував Кабан.
„Картинна галерея”
Друге завдання запропонував Заєць.
„Класифікація почуттів”
На картках зображені емоції.
Потрібно викласти червоні фішки на емоції,які вам подобаються і сині на емоції,які вам не подобаються.
Третє завдання від Їжака.
Він пропонує, використовуючи різнокольорові олівці, розфарбувати два малюнки так, щоб один викликав радість, а другий - сум.
(Завдання виконується під веселу і сумну мелодії).
Працювати перестали
І тепер всі дружно встали.
Будемо відпочивати,
Нумо, вправу починати!
Руки вгору, руки вниз
І легесенько пригнись.
Покрутились, повертілись,
На хвилинку зупинились.
Пострибали, пострибали,
Раз — присіли, другий — встали.
Всі за парти посідали.
Четверте завдання від Ведмедя. „Ситуація і настрій”
П'яте завдання від Вовка.
Він хоче, щоб ми завітали до країни Казок.
Вигнав дід козу із хати,
Тай пішла вона блукати.
В зайця хатку відібрала,
Всі козу ту вигоняли.
Рак козуню ущипнув - Зайцю хатку повернув.
(„Коза - дереза”)
Що втікло від баби з дідом,- Не сиділось на вікні.
А зустрілось з зайченятком - И ну співать йому пісні.
(„Колобок”)
Дід із бабою зраділи,
Курочка їх звеселила.
Потім мишка завітала І всю радість їх забрала.
Бо разбила те яйце,
Не просте, а золоте.
(„Курочка Ряба”)
Герої: Сонечко, Хмарка, Дідусь, Бабуся, Курочка Ряба, Мишке, Яйце.
(Вихователь розповідає казку, а діти мовчки відображують дії).
Пан Коцький:
1 завдання Картинна галерея
2 Завдання „Класифікація почуттів”
Подивися на малюнки. У усіх малюків різний настрій. Здогадайся, у кого який? Хто сором'язливий, хто переляканий? Придумай історії, які сталися з цими дітьми
Коли ви приходите в незнайоме місце або зустрічаєтеся з новими людьми, то можете відчувати почуття тревоги та хвилювання. Не переживай, цей стан мине швидко, якщо ти сам зробиш перший крок і познайомишся з новими друзями.
Складіть розповідь за цією картинкою. Як ти гадаєш,з ким потоваришує дівчинка?
3 Завдання від Їжачка Домалюй обличчя у всіх членів сім'ї так, щоб на одній картинці всі були веселими, а на другій - сумними. Як ти гадаєш, що могло вплинути на їх настрій?
Четверте завдання від Ведмедя. „Ситуація і настрій”
П'яте завдання від Вовка.