Розробка заняття для дітей молодшої групи, з цікавими завданнями. Дітки беруть безпосередню участь у занятті,розігруючи ролі тваринок, що живуть на полюсі.
Мета:
1.Освітня область «Ознайомлення з довкіллям»:
2.Освітня область «Комунікація»:
3.Освітня область «Соціалізація»:
4.Освітня область «Логіко- математична»:
5.Освітня галузь «Художня творчість»:
6.Освітня область «Музика»:
Види дитячої діяльності:
Попередня робота:
Матеріали та обладнання:
Хід заняття
Діти виходять до залу, і стають півколом.
Ведуча: Доброго дня шановні гості, запрошуємо сьогодні ,Вас, поподорожувати разом з нами до тієї частини нашої планети, де панують мороз, сніг та лід.
Ведуча до дітей: Дітки , мені прийшла «смс», звірята з Північного полюсу запрошують нас до себе в гості, мають для нас кілька завдань. Ви згідні? (Так!) Тоді вирушаймо у подорож!
(Діти стають у коло)
Ведуча: Спочатку ми попливемо моторними човнами (діти рухаються напівприсядки, виконуючи рухи руками), а коли з»явиться крига, тоді пересядемо на криголам! (діти рухаються нахиливши тулуба вперед, руки за спину)
(Виходять діти по черзі розказують віршики)
Дитина 1: Що за диво материк
На Землі моїй існує?
На відміну від усіх
Тут життя так не вирує.
Дитина 2 :Тай людей немає тут
Лиш пінгвіни все живуть!
Дитина 3: Дико й пусто навкруги
Де не глянь – сніги ц льоди!
Дитина 4 : Лиш частково оживають
На весні тут береги.
Ведуча : Щось так пусто тут малята!
(З-за ширми під музику чалапають два пінгвіни, перевалюючись з боку на бік).
У сніжній Антарктиді, немов на кораблі,
Живуть собі пінгвіни великі і малі.
Птахи ці не літають, вони як вартові;
Поважно походжають по крижаній землі.
Бо там, у Антарктиді, зима – то звична річ,
А ще у Антарктиді найдовша в світі ніч.
В птахів свої розваги: хокей та ковзани
Туди- сюди ганяють на ковзанці вони!
А як вони потомляться, стають у коло всі:
Малята й немовлята, матусі й татусі!
Пінгвін 1 і 2: То пінгвіни до вас йдуть,
І завдання вам несуть.
(Пінгвіни дають вихователю геометричний пазл).
Ведуча: Що це?
Пінгвін 1 : Щоб продовжити подорож, ви повинні правильно скласти геометричний пазл.
Пінгвін 2 : А ми вам допоможемо!
(Всі разом складають геометричні фігури).
Пінгвін 2 : Молодці, продовжуйте подорож!
Дитина 5 : Що це, наближається хмаринка?!
Діти хором : Ні!!!
Білий ведмідь: Ведмідь білий теж буває,
Мед бджолиний не вживає,
Дуже сильний, хижий звір,
Живе в Арктиці , повір!
Ведуча : По крижинах він мандрує,
На тюленів ще полює.
Може плавати, пірнати,
Здобич легко упіймати.
Ведмідь : Діти, добрий день! Допоможіть мені!
Ведуча : У ведмедя загубилось непосидюче ведмежатко, і щоб йому допомогти, потрібно з малих крижинок, скласти великий лід.
(Діти складають з пінопласту крижинки в одне ціле).
Ведуча : Діти, а що це на крижині? ( Відповіді дітей)
-А чиї це сліди ?(Ведмедя, пінгвіна і оленя)
(З’являється непосидюче ведмежатко.)
Ведмежа : Дякую вам, діти, що допомогли,
Ви мені сім’ю знайти!
Ведуча, ну що ж , мандруймо далі.
(З’являється водойма, і на березі морж.)
Морж: Лежу я на крижині,
Неначе на перині.
І вставати не спішу
Ліньки встати вже моржу!
Ведуча : Дядечко морж, чи маєте завдання для діток?
Морж : Так! (Дає вихователю листок із загадками).
Ведуча: Чудово! Діти, ми вміємо розгадувати загадки?
Діти : Так!
Ведуча :
Що в зимі із хмар трясеться? (Сніг)
Між крижин відважно плава, обганяє пароплави,
Тож ви знаєте, хто він, називається… (Пінгвін).
Носить їх вночі і вдень, крижаний король… (Олень).
В кожусі білому завжди, виходжу часто із води,
Умію плавати , пірнати, а як мене малята, звати? (Б.ведмідь).
Є плавці у нього , та не кит. Хто це, діти? Це звичайно… (Моржик).
Морж: Дуже гарно, діти!
Ведуча: Трохи ми уже стомились, треба буде відпочити.
Фізкультхвилинка
Чубаті, радісні пінгвіни, крокують дружно по крижині.
( діти крокують по колу)
Розправили пінгвіни крила, на берег разом поспішили.
(Діти руки в сторони, побігли по колу)
Стрибали по крижинах вправно, розважились пінгвіни гарно!
( Діти стрибають в боки).
Ведуча: Чуєте, дзвіночки дзвонять
Хто це там спішить до нас?!
Діти : Це північний олень! Клас!
Олень : Я Олень прудконогий
Чимдуж спішив до вас.
Ведуча: Благородний оленю, ми подорожуємо, багато бачили та знаємо, чи маєш для нас щось цікаве?
Олень: Так, маю для діток завдання! (Дає вихователь картки із іграми)
Ведуча: Дякуємо, тобі , Оленю, тепер дітки знають більше. Ну , щож нам пора повертатися в садочок. Але за таку гарну гостинність, залишимо подарунок-згадку для звірят. (Діти розмальовують плакати замороженими фарбами).