Помешкання, школа, домівка
Заняття
Тема: «Орієнтування в школі».
Мета: Формування просторового орієнтування шляхом розвитку навичок орієнтування у школі. Вчити вільно орієнтуватися у приміщеннях школи.
Обладнання: Демонстраційний матеріал «Приміщення школи». Кольорові олівці.
Хід заняття:
І. Організація до уроку
Другу руку протягни,
Посмішку усім пошли.
Добрий ранок!
Добрий день!
Нашу зустріч розпочнем!
ІІ. Повідомлення теми уроку.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1.Відповідальне завдання : потрібно скласти правила поведінки під час проведення екскурсії школою.
Діти разом з вчителем складають правила поведінки:
-У школі тривають уроки , тому по коридору треба йти тихо й не заважати дітям, які навчаються;
-Щоб не загубитись треба йти за вчителем;
-Не заходити без дозволу в шкільні приміщення;
-Заходити і виходити з класів та інших приміщень потрібно чемно, не штовхаючись, бо то, хто поруч, може впасти і травмуватися;
-Бути скрізь ввічливим, що свідчитиме про вашу вихованість.
2. Розгляньте малюнок.
Назви зображенні на малюнку шкільні приміщення.
3.Гра-запитання «Для чого призначені ці шкільні приміщення».
Бібліотека—для ознайомлення з різноманітною літературою;
Класний кабінет--для проведення уроків;
Гардероб--для залишання верхнього одягу;
Спортзал--для уроків фізкультури;
Їдальня--для харчування;
Медпункт--для отримання медичної допомоги;
Коридори—для відпочинку на перервах.
4. Фізкультхвилинка (Діти імітують рухи за текстом вірша)
Буратіно потягнувся,
Раз-нагнувся, два-нагнувся.
Руки в боки розвів,
Мабудь ключик загубив.
Щоб той ключик відшукати,
На носочки треба встати,і тихенько посідати.
IV.Закріплення матеріалу. 1.Тест-гра
«Чого в школі не буває?»
- Прилавки з продуктами? (Є, у їдальні).
- Книги на полицях? (Є ,у бібліотеці, класах).
- Помідори на грядках? (Немає.)
- М`ячі на обручі? (Є, у спротзалі, ігровій кімнаті).
- Столи та парти? (Є, у класних кімнатах).
- Собака в будці? (Немає).
- Лавочки? (Є, у спортзалі, їдальні).
2. Гра «Для всього є своє місце»
- Ви зовсім недавно розпочали навчання в школі. Надалі вам доведеться неодноразово бувати в різних приміщеннях. Спробуємо переконатись, чи знаєте ви їхне призначення.
Читають книжки… ( класі, бібліотеці).
Бігають, стрибають у …( спортзалі, ігровій кімнаті).
Їм гарячий супчик у…(їдальні).
Болить животик-звертаюся у …(медпункт).
Маю невирішені проблеми- іду в …(кабінет учителя, психолога).
Навчаюсь в…(класі, кабінеті).
Виступаю на сцені…(актовому залі).
Іду на перерву в …(коридор).
V. Підсумок заняття.
Назвати всі приміщення школи. Для чого призначені шкільні приміщення.
-Бібліотека—для ознайомлення з різноманітною літературою;
-Класний кабінет--для проведення уроків;
-Гардероб--для залишання верхнього одягу;
-Спортзал--для уроків фізкультури;
-Їдальня--для харчування;
-Медпункт--для отримання медичної допомоги;
-Коридори—для відпочинку на перервах.