КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ
З РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ В СТАРШІЙ ГРУПІ
Тема: Розповідання казки «Лисичка-сестричка і сірий вовк» за технологією «Кероване слухання»
Програмовий зміст:
Формувати у дітей позитивне ставлення до сприйняття та засвоєння нової інформації, незалежну точку зору й уміння поважати думку інших
Створювати умови для відкритого спілкування, співпраці, розвитку гармонійної особистості дошкільника.
Форма організації пізнавальної діяльності дітей:
індивідуально-групова, фронтальна
Хід заняття:
І. Вступна частина.
- Діти, сьогодні на занятті, нам з вами знадобиться фантазія, кмітливість, уважність , тому що ми будемо багато чого пригадувати і навчатися.
Поговоримо про казки, про улюблених героїв, разом з ними будемо подорожувати,
розповідати про них.
- Бажаєте згадати улюблених героїв казок та розповісти про них?
- Діти, я впевнена, що ви любите слухати та розповідати казки, дивитися мультики.
Мій улюблений мультик «Котик і Півник», а ваш? (діти називають)
- Давайте один одному розкажемо, про якусь цікавинку з мультика.
(звертаю увагу на сюжети знайомих казок)
- Погляньте, які цікаві ілюстрації казок; а ось ці кумедні тваринки теж живуть в
казках, вони вам допоможуть поговорити про казки.
Розгляньте їх.
3. Мовна вправа «Впізнай мене», (складання описових міні-розповідей про героїв казки «Колобок», спираючись на зображення героїв казки).
4. Творче завдання.
Давайте заспіваємо пісеньку колобка тихо, голосно, весело.
(використовується метод театральної педагогіки)
ІІ. Основна частина
- В яких казках ще зустрічаємось з лисичкою та вовчиком? «Лисичка-сестричка і сірий вовк»
- Діти, я вам пропоную сісти зручно і послухайте казочку
5. Слухання казки першої частини (читання)
6. Бесіда за змістом.
- Діти, як ви думаєте, лисичка дійсно захотіла перехитрити діда? (відповідь 2-3
дітей)
- Чому ви так думаєте?
- Що ви відчуваєте до лисички?
- Якщо відбувається подія зимою, то яка може бути погода?
На дошці розміщенні ілюстрації казки, діти (допомагають вихователям розповідати казку).
- А тепер, що ви дізналися про лисичку?
- Чому лисичка знову обманула?
- Кого хочете пожаліти?
- Чому?
- Послухайте, що трапилося з вовком?
- Що робити, якщо хвіст примерз?
- А коли хвіст не примерзне?
- Який стан у вовка?
- Хто може показати, який стан був у Вовка?
- Як ви оцінюєте вчинки лисички? Поясніть чому.
- А як ви оціните вчинки вовчика? Чому?
- Як ви гадаєте, хто міг би допомогти вовчику?
- Як би вчинили ви на місті лисички?
- Порадьте лисичці як їй можна подружитись з вовчиком?
- А які поради ви б дали вовчику?
Пропоную дітям змінити кінець казки: уявити, що лисичка усвідомила свої помилки і як би тоді закінчилась казка?
Висловлювання дітей.
ІІІ. Заключна частина.
Пропоную поділитися своїми враженнями після заняття.
Діти висловлюють свої емоції, пояснюють.