Тема. Об’ємна троянда.
Мета: закріпити знання учнів отриманні на попередніх заняттях та навчити виготовляти об’ємну троянду; виховувати любов до праці, акуратність, естетичні смаки, охайність, старанність, інтерес до роботи, терпіння, посидючість, наполегливість
розвивати художньо-творчі здібності дітей, просторову уяву, дрібну моторику рук, естетичні почуття, уяву, мислення;
прищеплювати дітям інтерес до виготовлення виробів своїми руками;
стежити за правильною вимовою звуків, слів та побудовою речень; збагачувати словниковий запас учнів.
Обладнання: ножиці, клейовий пістолет, скрепки, простий олівець, двохсторонній кольоровий папір (гофрований папір).
Словник: гофрований папір.
Хід заняття
І. Підготовча частина.
- Як називається наша творча майстерня?
-З яких матеріалів виготовляють штучні квіти?
-Яку перевагу мають штучні квіти над живими?
- У чому недолік штучних квітів?
Штучні прикраси останнім часом переживають справжній бум, пов’язаний з появою нових матеріалів для творчості. Особливої уваги набули об‘ємні квіти. Сьогодні ми виготовимо об’ємну троянду.
Ці ніжні, тендітні красуні неодмінно прикрасять будь-яке свято —День народження, дитячу вечірку, або й просто дружні посиденьки у колі найближчих людей. Виготовіть квіти з паперу своїми руками, і нехай вони ще довго милують здивовані погляди Твоїх гостей.
2.Словникова робота.
Гофрований папір — матеріал, який використовується в рукоділля, при створенні упаковок і у виробництві картону. Існують різні види гофрованого паперу, що розрізняються по товщині, кольором, фактурі.
Гофрований папір використовується для створення:
екоративних букетів, гірлянд, композицій; подарункового упакування; виробничого упакування; наповнювачів для коробок і сумок; декоративних елементів у приміщеннях;
ІІІ. Практична частина.
1.Роздача інструкційних карток.
2.Демонстрація готового зразка.
3.Розгляд учнями готового виробу.
4.Пояснення та показ методів виготовлення виробу
5.Повторення правил техніки безпеки при користуванні ножицями, та клеєм.
6.Самостійна робота учнів.
7.Обхід робочих місць, поточне інструктування, перевірка прави виконання заданих робіт, допомога при потребію
8.Фізкультхвилинка.
9.Продовження роботи над виробом.
ІV. Заключна частина.
Гра «Продовж речення»
- На сьогоднішньому занятті ми виготовляли…
-З яких матеріалів виготовлена композиція?
V. Прибирання робочих місць.