Конспект заняття в ДНЗ «Наші зелені друзі - квіти в куточку природи»

Про матеріал
Мета: • Природнича: Формувати та систематизувати знання дітей про кімнатні рослини (назви, будова: корінь, стебло, листя, квітка). • Екологічна: Вчити розрізняти потреби рослин (світло, вода, тепло, ґрунт) та способи догляду за ними (полив, розпушування, обприскування). • Розвивальна: Розвивати спостережливість, увагу та мовлення під час описів рослин. • Виховна: Виховувати дбайливе ставлення до природи та бажання доглядати за квітами.
Перегляд файлу

Конспект заняття в ДНЗ «Наші зелені друзі - квіти в куточку природи»

Тема: «Наші зелені друзі - квіти в куточку природи»

Мета:

  • Природнича: Формувати та систематизувати знання дітей про кімнатні рослини (назви, будова: корінь, стебло, листя, квітка).
  • Екологічна: Вчити розрізняти потреби рослин (світло, вода, тепло, ґрунт) та способи догляду за ними (полив, розпушування, обприскування).
  • Розвивальна: Розвивати спостережливість, увагу та мовлення під час описів рослин.
  • Виховна: Виховувати дбайливе ставлення до природи та бажання доглядати за живими істотами.

Обладнання: Кімнатні рослини (фікус, пеларгонія, колеус, бегонія), лійки, палички для розпушування, вологі ганчірки, картки з будовою рослини, іграшковий персонаж лялька Оленка.

 

Хід заняття

I. Вступна частина                                                                                                           Психогімнастика

Діти стають у коло, вітаються та посміхаються одне одному для створення гарного настрою.

Сюрпризний момент                                                                                                         Діточки, сьогодні до нас на заняття прийшла лялька Оленка, вона просить у нас допомоги. Справа у тому, що їй подарували квітку, але це не букет, а квітка у вазонку, Оленка ніколи не бачив кімнатних квітів і не знає, як за ними доглядати допоможемо Оленці? (відповіді дітей).

Розгляд кімнатної рослини                                                                                                                                                                           Подивіться уважно на будову квітки з чого вона складається? (відповіді дітей) Будова квітки складається з кореня, стебла, листка і квітки.

II. Основна частина

Розпрвідь-бесіда.

У кого вдома є кімнатні квіти? (відповіді дітей).  Хто за ними доглядає? (відповіді дітей) Чи допомагаєте ви мамі по догляду за квітами? (відповіді дітей). Як потрібно доглядати за кімнатними рослинами? (відповіді дітей). Кімнатні рослини-це живі істоти, які потребують світла, тепла, свіжого повітря та поливу водою кімнатної темпаратури. Доглядаючи за рослинами потрібно регулярно поливати ґрунт, протирати листя від пилу, обприскувати їх та видаляти сухі частини  Щоб рослини не хворіли, їх краще розміщувати в освітлених місцях, уникаючи протягів. 

  

Дидактична гра «Впізнай за описом»

 Діточки пограємо з вами у гру, я буду вам описувати  рослину, а ви маєте її знайти в куточку природи і хто знає може сказати її назву.

«Яка квітка має велике блискуче, зелене листя»  (Фікус),

 Яка квітка має пухнасті круглі листочки з особливим запахом та цвіте яскравими «шапками-парасольками»?  (Пеларгонія)

У якої рослини листочки за формою схожі на кропиву, але прикрашені яскравими кольоровими візерунками замість звичайного зеленого кольору? (Колеус)

 Яка рослина має листя, схоже на нерівні «вушка» з червонуватим відтінком зі зворотного боку та ніжні дрібні квіти? (Бегонія)

Молодці, мої маленькі розумники ви знайшли усі квіти.

 

Бесіда-дослідження «Навіщо нам квіти?»

Діточки! А навіщо нам квіти, яку користь вони нам дають? (відповіді дітей)  Головна супер сила рослин –це здатність поглинати вуглекислий газ і виділяти кисень. Взимку через опалення повітря в кімнатах  стає дуже сухим. Рослини працюють як природні зволожувачі: вони віддають через листя до 90% вологи, яку поглинають під час поливу. Це корисно для нашої шкіри та легень.. Розгляд  будови рослини за допомогою схеми (корінь п’є воду, стебло тримає листя).

 Фізкультхвилинка «Я — квіточка»:

 Діти імітують ріст квітки від насінини до розквіту під спокійну музику.

     Практична робота «Маленькі помічники»:

Діти розділяються на підгрупи: одні поливають рослини, інші протирають листя вологою ганчіркою, треті розпушують землю паличками.

Важливо: Нагадати правила (наприклад, пеларгонія любить сонце, а колеусу воно може зашкодити).

III. Підсумок заняття

Гра «Що рослині потрібно для щастя?»

Перед вами є картки вам потрібно вибрати ту картку на якій зображено те, що потрібно рослинам для щастя. ( Діти вибирають картки з елементами сонце, крапля води, серце/любов).

Лялька Оленка дуже вам дякує за допомогу, тепер вона знає, як  потрібно доглядати за кімнатними рослинами. Попрощайтесь з Оленкою бо їй час іти додому.

 

 

docx
Додано
9 лютого
Переглядів
301
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку