Мета:
- вчити ліпити з цілого шматка;
- продовжувати вчити ліпити з натури яблуко і тарелю;
- продовжувати знайомити з технологією роботи з солоним тістом;
- продовжувати вчити робити великим пальцем вм'ятину і відтягувати стінки тарелі;
- закріплювати вміння катати кулю коловими рухами;
- розвивати естетичний смак при оздобленні тарелі насінням, бісером.
- виховувати терпіння і охайність.
Матеріали: готове солоне тісто для творчості, тонкі гілочки для яблучок, дрібне насіння, бісер для прикраси тарілок, яблуко натуральне, тареля для демонстрації.
Збагачення словника: рум'яне, наливне, блюдце
Хід заняття:
І. Організаційний момент
- Станемо поряд по колу,
Скажімо «Здрастуйте» один одному
Нам вітатися не лінь:
Всім «Привіт» і «Добрий день!»
Якщо кожен посміхнеться -
Ранок добрий і почнеться
- ДОБРОГО РАНКУ!
- Чарівний світ казок всіх запрошує,
Дарує він нам радість і сміх,
Там диво дивне всіх зустрічає
І нам приносить сотні втіх.
Дружите з казкою, хлопці,
І між собою треба дружити,
Адже з друзями завжди цікаво
І весело на світі жить.
ІІ. Основна частина.
- Діти, а ви любите казки?
(Відповіді дітей)
- Я пропоную вам гру «Вгадай казку»
- Її тягнуть бабка з онукою,
Кішка, дід і мишка з Жучкою. ( «Ріпка»)
- Вона красива і мила,
Ім'я її від слова «попіл» ( «Попелюшка»)
- Хто кругленький і смачненький,
З віконця скік та скік,
Втік від баби з дідом
До лисички на язик? ( «Колобок»)
- Знайшов півник колосок,
Намолов борошна мішок.
Спік негайно в печі
Пиріжки та калачі.
А мишенят пиріжками він не пригощав,
Оскільки жоден з них не допомагав. ( «Колосок»)
- Діти, а пам'ятаєте ми з вами читали казку про Машеньку, у якій було яблучко наливне і блюдце чарівне. Вона то яблучко не їла, а по тарелі катала, та примовляла:
Катись, катись, яблучко,
По срібній тарілці,
Покажи ти мені на тарілці
Міста і поля,і ліси, і моря,
І гір висоту,і небес красу.
Котиться яблучко по тарілці, а на ньому все міста видно, села на полях і кораблі на морях, і гір висота, і небес краса, ясне сонечко з світлим місяцем кружляють, зірки в хоровод збираються; так все чудово, що ні в казці сказати, ні пером описати. »
ІІІ. Продуктивна діяльність
Розгляд і показ
У мене є яблуко справжнє, не чарівне, але наливне, солодке, та соковите. І тарілка у мене є звичайна.
- Яблуко, якої форми? Яблуко, на яку геометричну фігуру схоже? (Кругле, на кулю)
- Як треба куля ліпити? (Коловими рухами)
Запропонувати дітям показати в повітрі прийом ліплення кулі
- Правильно. Я зліпила кулю з солоного тіста.
Але, це ще не яблуко. Подивіться уважно це яблуко і скажіть, які деталі треба зробити, щоб кулька з тіста стала схожа на яблуко? (Гілку з листком зверху і маленька суха квіточка знизу).
Беремо гілочку з листочком з куща і вставляємо в кулю.
З іншого боку, вставляємо пряну гвоздику.
Яблуко готове.
- Подивіться на тарілку. Скажіть, діти, який воно форми? (Кругле)
Щоб виліпити тарілку, необхідно взяти грудку солоного тіста і скачати кулю.
У кулі зробити вм'ятину.
Відтягнути стінки тарелі. Час від часу, притискаючи тісто пальцями, заготовку повертають по колу. Стінки тарілки треба формувати рівномірно.
Тарілку прикрасимо за вашим бажанням.
Физкультминутка
Швидко встаньте, посміхніться,
Вище, вище підтягніться.
Ну-ка, плечі розпряміть,
Підніміть, опустіть,
Вліво, вправо повернулись,
Рук колінами торкнулися
Сіли, встали, сіли, встали
І на місці всі побігли.
- Тепер давайте згадаємо послідовність виконання роботи.
Діти, скільки предметів ми зараз виліпимо? (2 - яблуко і тарілку)
Пальчикова гімнастика
Раз два три чотири п'ять!
Вийшли пальчики гуляти.
Раз два три чотири п'ять!
Вони сховалися знову.
Раз два три чотири п'ять!
Будемо пальчики вважати.
Міцні, дружні
Всі такі потрібні.
Виконання роботи
(Діти під спокійну музику виконують роботу).
Під час продуктивної діяльності педагогу необхідно стежити за правильністю виконання прийомів ліплення. Якщо ви не впевнені, підказати і показати дітям правильні дії з солоним тістом.
- Молодці, хлопці! Тепер і в нашій групі будуть чарівні яблучка і блюдця.